Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   133 / 582
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen igy kell neki engedni a vizet ha normálisan müködik, én más megoldást már nem tidok cserélni kell a szintszabályzót, bár van rajta egy állitó a tetején amin ha csavarsz valamenyit befele akkor több vizet fog engedni, de ami elromlott az rosz!!

Üdv: Laci!
(#) h-balynt hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
üdv remélem tud valaki segíteni adott egy siemens siwamat xl 960 mosógép a hiba jelenség következő program elindúl minden rendben a dobot viszont nem rendeltetés szerűen forgatja hirtelen kisideig nagy sebeséggel és megél de csak egy irányba centrifugázásnál szintén nincsen folyamatos centrizés, csak próbálkozik felpörög és megáll több alkalommal is mi lehet a hiba?
(#) Balint133 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok! Gyorsan átfutottam a keresővel a topikot, de sajnos konkrétan ezzel a problémával nem találkoztam.

Van egy Indesit WITP 102 felültöltős mosógép, ami a következőt produkálja: Ha bedugod a konnektorba, akkor elkezd az összes ledje villogni megállás nélkül. Ha kihúzod bedugod kihúzod bedugod akkor egy darabig csinálja, aztán egyszercsak "elkapja a fonalat" villog kettőt és kigyullad az ajtózár ledje, és innentől használható.

A minap már odáig fajult a dolog, hogy program indítás után is elkezdett villogni egy 8-10x aztán elindult a program.

Barátnőm mondta, hogy kb. 1 éve is ugyanezt produkálta. Akkor hívott egy szerelőt aki idézem "hozott egy laptopot, neten bogarászott valamit 5 perc és 20 ezer..." Na már most ebből a szakmai diagnózisból gondolom, hogy valami eeprom frissítés lehetett a dolog.

Kérdésem tehát: Jól sejtem, hogy itt valami eeprom hiba lesz? Ha igen akkor, honnan tudnék programot szerezni, illetve ha nem eeprom, akkor valakinek bármi ötlete?

Köszi szépen előre is.
(#) osi válasza Balint133 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Elektronika táp rész púpos kondi .
(Feltéve ha kb 5 évnél fiatalabb a gép, a régebbiekben
sima trafós táp volt az nem kezdi ki a kondikat)
Az uj elektronikákban már nincs eeprom programozáshoz kell BT adapter PDA @ hozzáférés az Indesit adatbázisához, és némi szerencse hogy az elektronika hagyja magát programozni
(#) llaci56 válasza h-balynt hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Dombon ugató vadászkutya legyek, ha értem ezt a mondatot.
Szerintem nem kell egy mondatba belegyömöszölni a mondanivalót, az összetett mondatokat pedig értelemszerűen tagolni kellene.
"következő program elindul" - mi után következő az a program, ami elindul???
"nagy sebességgel és megél" - ez értelmezhetetlen. (Még úgy is, hogy nyelvtanilag javítottam mind a kettőt.)
Te biztosan tudod, hogy mit akartál írni, de én sajnos nem vagyok gondolatolvasó.
(#) Balint133 válasza osi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia, köszi a gyors választ. Lejár a mosás és meg is nézem azokat a kondikat! Igen a gép 5 évnél fiatalabb, ezért is szeretném valahogy megpreparálni, hogy még elfusson egy darabig :/

Akkor már csak azt nem értem, hogy a szerelő mit ügyködött, amitől jó lett egy darabig? :S
(#) llaci56 válasza Balint133 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A kapocslóüzemű tápok elkóinak ESR értékeiről találsz itt a HE-n bőven infót. Ha púpos a kondi, akkor könnyű a dolgod, de sajnos nem mindig púpos, ezért a mérés hoz biztosabb eredményt.
(#) llaci56 válasza osi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha nincs EPROM, mit programozol BT -on?
(#) Balint133 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Köszi, sajnos nincs olyan műszerem ami alkalmas lenne ESR érték mérésére ( Szóval remélem púposak, ha nem akkor a szerencsére bízom és kicserélem őket

kapcsoló üzemnél leginkább a kimenő kondik szoktak tropára menni a magas frekvencia miatt...(ha nem csal az emlékezetem)
(#) osi válasza Balint133 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Sok relytély van az agyonelektronikázott gépek világában .
Még valamit.
Ha a géped boyler alatt tartózkodik meg kéne nézni a kezelőpanelt nincs-e rajta vizcseppből adódó elszineződés
a nyomógómbok környékén.(sok ilyen van) az is produkálhat ilyen hibát.
A 400V-os kondi is galyra szokott menni.(kb 10uF)
(#) osi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az ujaknál a prociba lehet a progit feltöteni.
(#) osi válasza h-balynt hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Motor szénkefe kopott v. a motor vezérlése adta meg magát.
(nem tud elég lassan forogni a moci)
(#) llaci56 válasza osi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A proc. vagy CPU (Central Processing Unit) - központi feldolgozó egység, - mint a neve is tartalmazza, a feladatokat dolgozza fel, nem a programot tárolja.
Természetesen, ha bele van integrálva valamilyen memória is, akkor lehetséges.
Persze lehet, hogy számteck. ismereteim már elavultak...
Nem mikrokontrollerek vannak véletlenül ezekben a szerkentyűkben? Hiszen relativ kevés vezérlési feladatot kell ellátniuk, és az tartalmazza a processort is.
(#) osi válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Elnézést a szakszerütlen megnevezésért , szóróm a hamut a fejemre
A hivatalos neve valóban Microcontroller csak ez hosszú és nekem nem is tetszik.
A régebbi Indesitek tartalmaztak külön eepromot 93C86-ot majd utána 24C64-et de a mostaniakban nincs.
(#) lukovicsek válasza h-balynt hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Üdv.
Nem tudom mit nem tudnak ebben érteni.

Egyértelmü működik a gép csak a dob nem forog normálisan.

Tacho generátor hiba! A motor hátulján lévő kis tekercs az, namost vagy szakadt, ha beméred kiderül
vagy kontakt hiba a motor cstinál vagy a panel résznél,
vagy a panelen van baj és nem érzi a tacho jelét.
Csak nem tudom pontosan milyen motor van benne mert lehet , hogy nem a hátulján van hanem beépítve a motorba.

Laci!
(#) h-balynt válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
köszi szépen megnézem azt a tekercset
(#) llaci56 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Sose voltam jó titkosírás fejtésből. :nemtudom:
A "nagy sebességgel és megél" -t még most sem értem, de nem is fontos...
(#) imikee10 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
nagy sebességgel és megáll... )
(#) h-balynt válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
köszi ez így van
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Csak hogy tisztán lássak.Tehát a csatolt képen szereplő kis genyát kell cserélni?

SAM_0831.JPG
    
(#) imikee10 válasza zsidel hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igazából ezt szkóppal kellene vizsgálni az értékét. Én még rosszal nem találkoztam, de nem zárom ki! Esetleg egy kicsit tekerj rajta kifelé utána befelé vagy fordítva.
Inkább panel szokott lenni. Táp hiba stb...

Imi
(#) zolika60 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Miért kell szkóp? Ellenállás mérő nem elég?
(#) zsidel válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
nem reagált a ki és becsavarásra.viszont szájjal vezéreltem,levettem róla a csövet igy annyi vizet engedett
amnnyit én engedtem neki.
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hát igen még én sem találkoztam ilyennel hogy elromlott volna, de mielőtt kicserélnéd a panelt érdemes előtte megpróbálni ezt cserélni.
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ha szabad kérdeznem mint laikus milyen panelról beszélünk?
(#) zsidel hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Gondolom a panel nem olcsó mulatság,akkor már lehet hogy egy új mosógépet kellene venni mert ezzel se nagyon voltunk megelégedve.Milyen márkát ajánlotok felültöltősben?
(#) poros válasza zsidel hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Saját tapasztalataim alapján egy típust NEM ajánlanák! W.....l :bummafejbe:
(#) zsidel hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Csavartam a vizszintszabályzón befelé igy több vizet is enged bele,ha lesz szennyes ruha akkor úgy is kipróbálom.Mostmár nem is tudom mi lehet a baja. a viszszinszabályzó vagy a panel.Anyámnak whirlpool van már hat éve és jó.nem könnyű jót választani úgy látom.
(#) poros válasza zsidel hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Vannak itt olyanok akik napról napra javítanak mosógépet. Ők biztosan ajánlanak olyan márkát amivel nagyon keveset találkoznak. Sajnos ez a márka már nem erről híres , épen ellenkezőleg.
(#) zsidel hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Kipróbltam most szennyes ruhával és igy is több viz van már benne mint a szintszabályzó állitása előtt.A kérdés csak az hogy miért kellett rajta állitani eddig miért volt jó?
Következő: »»   133 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem