Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Vegyes barkácsfogások
Ez nagyon jó. Nekem fel vannak akasztgatva ill. össze vannak tekerve, de egy bizonyos szint után már macerás keresgélni köztük. Ez viszont nagyon frappáns tárolás.
Talán az egyetlen hátránya, hogy mostanában nem terem minden bokorban ilyen guriga .
Ja...és fontos! Csak az a fajta jó aminek a tetejét le lehet pattintani. (az analóg filmes korszak vége felé már szinte csak olyant láttam ami teljesen műanyagból volt és nem lehetett szétszedni...csak roncsolással) A képen egy fémházas Fujicolor guriga látszik.
Akit régről felejtett itt az Isten, mint Téged, meg engem, azok még ilyen filmes gépet használtak, és abból szinte mindenkinek maradt ilyen orsója. A mai srácok már nem is láttak ilyet, fogalmuk sincs mi is ez, mire jó...
Az a helyzet, hogy általában ezt nem szokták visszaadni az előhívás után, mert leperemezett fém szokott lenni. Lehet, hogy régebben, más gyártmányokból volt olyan ami szétszehető volt, de ritka. Még nem találkoztam vele. Az filmes gépeket meg sorra szedem darabokra, esetleg ha találok középformátumot...
Fogóval!? (Esetleg ha egy kicsit előmelegíted 150-200°C-ra, akkor könnyen kijönnek.) Kérdés hogy mi kell, a tüskék vagy a foglalat.
Üdv.: Miki
Maga a tüske kellene csak.
Nem is barkácsember az, akinek nem áll a polcán egy doboz Pálmafix vagy Pálmatex. De sokan inkább a drágább tubusos kiszerelést veszik meg, mert a maradék ?úgy is beszárad?. A tubusos, az valóban beszárad. Így lesz még drágább. És pont akkor nem lesz otthon, amikor épp kell.
Aki nem tudja, hogyan kell tárolni ezeket a ?beszáradós? kulimászokat, az jól figyeljen! Először is a ragasztás végeztével egy kiskalapáccsal vissza kell ütni a záró fedelet a helyére. Ezután fejre állítva (tehát a záró fedél legyen alul!) kell visszatenni a polcra. Ha mindig így teszed el, évek múlva is olyan lesz a ragasztó, mint újkorában.
És tényleg!
Eleinte nekem is sokszor beszáradtak, de egyszer olvastam valahol ezt a trükköt, azóta nálam sincs gond.
Ez a festékeknél is alkalmazható vajon?
Miért ne?
Örülök, hogy azért van, aki ismerte a módszert.
Nem mond, hogy Te, az "öreg csöves" nem ismerted a módszert!
Mindennél, ami hajlamos beszáradni, és folyékony halmazállapotú, továbbá zárható dobozban van.
Hát még én hogy örültem neki, hogy nem száradtak be az anyagaim!
Festékre azt szoktuk, hogy lezárás után átfordítjuk, majd vissza, általában elég, de végül tárolható fejtetőn is.
Ha fejtetőn hagyod, akkor biztosan jó lesz. Ha vissza is fordítod, akkor elég kétesélyes az eredmény. Vagy jó lesz, vagy nem.
Nézd már Frankye barátom! Milyen egyszerre ugrálunk!
Így igaz, Lacikám! Mi együtt sírunk, együtt nevetünk, együtt ugrálunk, és együtt forgatjuk a festékesdobozainkat is!
Zolikám, Téged is szeretettel látunk a csapatban!
Akárhol (műhelyben, konyhában) kell fújnunk a P20 -at, jól jön hozzá egy monitordoboz.
Én kettévágtam, hogy széthajtható legyen, és a képen látható módon, csomagolópapírt ragasztottam oldalfalnak. Szűri az odajutó fényeket, a fedele miatt a port, és nem fújom össze a környéket. Munka után pedig egyszerűen összecsukom. Fújás után - mielőtt a sütőbe raknám a fújt panelt, - néhány percig ebben hagyom lehajtott fedéllel, így addig sem porosodik.
Kerámia nyákra hogyan lehet a forrasztási felülettet vissza varázsolni ? Ez fontos valaki valami épkézlábál elö állna azt megköszöném. malanc voltam köszönöm.
Üdv!
Van valakinek ötlete hogyan lehetne házilag forgókapcsolót készíteni?
Feszültség, Amper, hány állás, hány áramkör, mibe, hova?
Üdv!
Analóg kapacitás mérőbe kellene,egy tárcsás 5 fokozatú. 12 volt és max 500 mA. Méretileg nincs kritérium, de mivel kézi műszerben lenne a túl nagy nem jó.
Készítesz egy forgatható tárcsát arretáló bevágásokkal, és valamivel aretálod. Ragasztasz rá egy ici-pici mágnest, az állórészre pedig reed kapcsolókat helyezel el. (Én SMD reed-eket tettem...)
A NYÁK készítésnél (a "töviről-hegyire" változatban) szó esik a pausz nitrós kezeléséről, mely fedettebbé teszi a fekete lézernyomatot.
P_István írása Ha készítünk "drót" -ból (én 2 -es rozsdamentes pálcából tettem,) egy 100 x 100 mm -es négyzet keretet, és ügyesen beleforgatjuk az 5 literes befőttesüvegbe, az majdnem a fenekéig letolható, de hagy 10-15 mm -t a fenék felett. Amikor a pauszt behelyezzük, ez a keret nem engedi lejjebb csúszni, így nem érhet össze az üveg alján elhelyezett nitrós itatóssal. |
Bejelentkezés
Hirdetés |