Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   135 / 582
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ha megbékélsz a lassabb centrifugával akkor mindegy. Szerintem.
(#) zsidel válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
És a samsungok?
(#) imikee10 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Amelyiknek ugyan akkora a szíj tárcsa azt rakd fel nyugodtan. Ha az 1000-nek ugyan olyan akkor célszerűbb azt. A tachonak az értéke ugyan az.
(#) zimpet válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 1, 2012 / 1
 
Jelentem a probléma megoldódott!!!!! Elmentem a villanymotoroshoz, hogy azért kukkantson már rá, az nem kerül semmibe! Megnézte és szikrázott a szénkefénél. 3 perc alatt felhúzta egy habkővel és láss csodát, tökéletes! Tanulság: Ha a centrifugálásnál villog a panel akkor valószínűleg a motor szikrázik és megzavarja az áramkört! Remélem tudtam segíteni másoknak is!

Péter
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 1, 2012 / 1
 
Örülök, hogy jó lett. Mit gondolsz ezt miért írtam?
Idézet:
„Ha a kommutátor is rendben van, akkor lehet, hogy valami kontakthiba, vagy a forgórész kezd zárlatos lenni.”
(#) boti1987 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Indesit WS 105 TX mosógép ami tegnap azt produkálta, hogy a programkapcsolója forgott körbe és a dobot nem forgatta. Szétszedtük mert ezt a hibát már egyszer tapasztaltuk akkor egy szénkefe csere megoldotta a problémát. A szénkefék még elfogadható hosszúságúak a motor forgórészét polírpapírral megcsiszoltuk összeraktuk és jól is működött de csak kb. egy 10 percig, édesanyám egy csattanást hallot centrizés közben és a szivattyú ment csak utána. Kikapcsolta és már el sem indul a gép a programot elfogadja bezárja az ajtót a program végére tekerve a programot kikapcsolja, de vizet sem vesz a 3-4 próbált programon. Vajon mi lehet vele mert elég érdekes, hogy most már el sem indul. Előre is köszi a segítséget.
(#) imikee10 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de ezt az utat már lejártuk. Szénkefe csere, Kommmutátor szabáyozás és nem lett jó. Pár alkalom után valószínűleg megint rossz lesz. De hátha nem

Imi
(#) osi válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Igaz.
Oka volt hogy szabályozni kellett, és az ok nem szűnt meg
(#) zolika60 válasza osi hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Bár lehet, hogy az ok annyi, hogy sokat használják. Ez pedig megszűnni nem tud. :yes:
(#) zimpet válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Idővel meglátjuk! Most használatban van! A legrosszabb eset is egy motorcsere, mert a gond ott van. Miért kell mindent kispórolni egy gépből? (kötői)
(#) zimpet válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Az ok rendkívül egyszerű! 5 év! Ennyi kellett neki az első szabályozásig! Remélem annyi kell a következőig is...
(#) lukovicsek válasza zimpet hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Üdv.

Három ok végett szikrázhat a motor keféinél!
1. Nem érintkezik a kefe rendesen, ez lehet beragadás hagy már rövid.
2 A kommutátor rései telementek szén porral és összezár, pucolás után müködik.
3 Zárlatos a forgórész, egy kis csiszolás után jobb de egy idő mulva ismét szikrázik, ez a zárlat mértékétől függ.
A szabályzásnak nincs semmi értelme a kefék müködés közben egyfolytában szabályozzák.

Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Idézet:
„A szabályzásnak nincs semmi értelme a kefék müködés közben egyfolytában szabályozzák.”

Már ahol érik a kommutátort.
(#) lukovicsek válasza zsidel hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Üdv.
Hát a samsungnak is meg vannak a saját gyenge oldalai, a mosószertartó rosz kialakitása végett egy rövid idő mulva mind folyik és rozsdál mögötte aztán a sulyautómatika végett egy csomó ideig centrizget aminek meg a szivattyú látjaa kárát, hamar kimegy.

Laci!
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Amig elég hosszuak és nyomást gyakorolnak a kommutátorra addig mindenhol érik, Csak akkor nem érintkezhet a kefe a teljes felületével ha ujjat tesznek bele aztán az is hozzákopik.

Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Tévedsz. A kommutátor szélesebb mint a szénkefe. Ezért kissé íves barázdát vág bele.
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Ez így is van kissebb a kefe mint a kommutátor teljes hosza de attól még a kefe teljes felülete érintkezik vele és ez a lényeg. Ahol a kefe barázdát váj az a barázda egyenletes, kivéve persze ha zárlatos a forgórész.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Találkoztam már olyan forgórésszel amelyik már olyan öreg volt hogy rendesen árok volt a kommutátorban, de tökáletesen működött.
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Nem tudom miért, de nem gondolnám, hogy az úgy jó.
(#) mosoka hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Indesit witl 125 mosogépem van meg állt az óra jel meg a poló pirosan villogott a kis lakat meg nagyon gyorsan villogót tudna valaki segiteni mi lehet a baj!
Leengedtem a tisztitó nyíláson a vízet mert melegnek éreztem, forró volt benne a víz égete a kezem. azota hiába helyezem áram alá semmi nem világít
előre is köszönöm a segítséget.
Elfelejtetem folyt a víz belőle gondoltam vége levetük az oldalát és ami kis nyílásokhoz nyomja a vízet az a cső levolt csúszva
(#) otto54 hozzászólása Feb 5, 2012 /
 
Sziasztok!

AWE2214 EEPROM tartalomra lenne szükségem. Köszönettel venném,ha a tisztelt lista tagok közül valaki küldene.

Köszönettel: Ottó
(#) h-balynt válasza lukovicsek hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
szia szétszedtem a motort techo csatlakozásainál nem találtam hibát rámértem a techo generátorra is nem szakadt de nem tudom milyen értéket kellene mérnem rajta,nem lehetséges hogy menetzárlatos?
egyébként a motor belsejében van a techo generátor
mi lehet a baj lehet hogy vezérlő hiba?
(#) lukovicsek válasza h-balynt hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Üdv.
Igazából 20tól 60 ohm -ig terjedhet az értéke, és ezeknek a fajta gépeknek ráadásul van egy másik fajta tacho rendszere amelyiknek 3 kivezetése van, ott viszont nem tudom, hogy mennyik az értékek, keress szakadást egész a panelig hátha nem jut el a tacho jele odáig, de van ugy hogy a tacho mégcsak most kezd megszakadni akkor nem biztos hogy mérréssel meg tudtad állapitani, akkor viszont a gépnek néha működnie kell.

Laci!
(#) zimpet hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok!

A delikvensem egy Candy (tudom, hogy irigykedtek a csúcsmárkára) CS2 125. A jelenség, hogy a 95°C-os program nem indul el elsőre. Ha pedig elindul, akkor 10mp múlva leáll, mintha végigment volna. Ha párszor újra indítom, akkor végigmegy, de nem fűt! A többi állásba fűt. A fűtőszál kimérve, testzárlat kimérve, ok!
Van ötlet?

Előre is köszi!

Péter
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
A hőfok kapcsolót is mérted?
(#) zimpet válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem, mert mint kiderült csak a 95°C-nál csinálja. 60°C, 40°C-os programnál megy rendesen. Ha azt monod, hogy lehet hőfokkapcsoló, akkor kimérem. Hogy mérjem ki? Magát a dobban lévő kapcsolót? Az ohmikus elmozdulással működik? Tehát, ha melegebb a víz, akkor más az ellenállása és a panelen egy relé kapcsolja hozzá a fűtést? Viszont ebben az esetben nem indulna el a többi program se. Vagy tévedek?
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Arra a kapcsolóra gondoltam, amivel a hőfokot beállítod.
(#) zimpet válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ezen nincs külön hőfokszabályzó, hanem a programokhoz van rendelve.
(#) zolika60 válasza zimpet hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az szomorú. Valami vezérlő elektronika hiba lehet. Ahhoz sajna nem értek.
(#) Balint133 válasza osi hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Helo, talaltam egy pupos kondit a paneljan, ugyhogy gondoltam biztosra megyek es kicserelem az osszes kondit low esr-uekre, h ne legyen gond.

Felirtam mik kellenek, bnom elment ertuk, de a kritikus 680uFosbol nem volt csak 470µF (egyebkent ez a kondi volt felpuposodva). Most csereltem ki oket, osszerakas utan a ledvillogas megszunt, csak a piros keszenleti vilagit. Akarjuk inditani a programot, de nem reagal.

Szetszedtem es a panel felol halk sipolast hallok, amit nem tudok ertelmezni. A kapcs tap "alapzaja", vagy jol sejtem h vmelyik kondi ciripel?

En arra gyanakszom, h az a 470µF puffer keves neki es nem tud felbootolni a mikrokontrollerje.

Kerdesem, jo a feltetelezesem vagy valami mast csesztem el?
Következő: »»   135 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem