Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   103 / 299
(#) jandark válasza Watson hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Előbb a sárga ikonos rt-re kattints,válaszd ki a legördülőből ami kell és arra kattints..Így engedi ,másképp fizetős..
(#) gkari válasza Watson hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Az egész évfolyam tölthető le, abból keresd meg a 88. oldalt!
(#) jandark válasza gkari hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Nekem az 1974es-en a 87.ik oldal után egy térkép van majd a 90.ik jön..
(#) gkari válasza jandark hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Nem RTÉK, hanem RT!
(#) jandark válasza gkari hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Közben gondoltam én..Leszedtem azt is,most a megnyitásán munkálkodok..
(#) jandark válasza gkari hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Most már csak megnyitni nem tudom..
Milyen formátum ez,ill mivel nyitható?
(#) MrMach1 válasza jandark hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Ha van TotalCommandered, akkor a .crc kiterjesztésű fájlra kattintasz és összerak belőle egy PDF-et és le is ellenőrzi hogy hibátlanül töltötted-e le.
(#) jandark válasza MrMach1 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Sikerült,megnézem..
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ez a 2*9V-os trafó jó nekem, ennek a szekunder tekercseit sorba lehet kötni? http://www.hestore.hu/prod_10031008.html
(#) poros válasza szili83 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ez akku töltőnek nagyon gyenge.
(#) szili83 válasza poros hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Köszi!
De akkor sorba lehet ugye kapcsolni a 2db 9V-os leágazást?
2A-t tud, az meg nekem elég, nem teljesen lemerült akksit akarok vele tölteni, és ez tud 2.6A-t.
(#) vitamin válasza szili83 hozzászólására (») Feb 13, 2012 / 1
 
Szia! Természetesen sorba lehet kötni. Ha tudod mi az igényed és tudod mit tud az adott trafó akkor már nagy baj nem lehet.
(#) poros válasza szili83 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Annyit tud de nincs tartalék ez egy savas akkumulátor töltésénél nagyon kevés. Nem sorba hanem párhuzamosan kell kötni.

így.png
    
(#) Krisz03 válasza poros hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
A rajzon soros kötés látható (helyesen), viszont ellentmondasz magadnak, mert párhuzamosat írsz (helytelenül).
(#) vitamin válasza poros hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Tehát a rajz szerint mégis sorba.
(#) poros válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
a rajz szerint kell kötni. Sorba!
(#) jandark válasza gkari hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ha minden igaz, a Lóska Péter tirisztoros automata töltőjéről van szó..
Van e esetleg nyákterved ehhez a töltőhöz.ill milyen tranzisztorokat , tirisztort tettél a kapcsoláshoz?..
(#) szili83 válasza poros hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Igen, én is a rajz szerint gondoltam.
(#) zolika60 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Az viszont sorba van. :yes:
(#) baloghz hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Építette már meg valaki ezt a töltőt? Ha igen mekkora teljesítményű trafót rakott bele? (Kicsit brutálisnak gondolom a primer oldalon az 1,6A biztit, mert szekunder ágon 17V kimenettel ez 20A-ra!!!! jön ki.)

Töltő.jpg
    
(#) Watson válasza baloghz hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Az 1,6A nem a folyamatos terhelés miatt kell,hanem a bekapcsolás pillanatában fellépő áramlökés ellen.Sok trafón a gyártó megadja a biztosíték értékét,amivel meg lehet védeni zárlat esetén a trafót,és a bekapcsolási áramot is kibírja.
(#) baloghz válasza Watson hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Értem, köszi, de ha a felével is számolunk azt is soknak gondolom. Elvileg ez a töltő, ha jól értelmezem 5-6A-rel tölt. Tehát én oda egy max. 100VA-s trafót gondolok reálisnak. Jól gondolom?
(#) matyusz hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott az általam épített töltő amit nemrég csináltam. A probléma most megoldódott, mert kivettem a D* Diódát a körből (ez van sorba a + táppal, akku és + között). A kérdésem viszont az , hogy ez hogy lehetséges? (Én csak tippelgettem, pl.: "kilövi" a gyújtófeszt induláskor, de ugyanakkor ez izzónál nem történik meg). Ha valaki tudna rá magyarázatot adni megköszönném.
(#) szili83 válasza baloghz hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ha 5-6A-es kimenetet akarsz, akkor a primer oldali teljesítményének ~120-150VA-esnek kell lennie.
Én a mellékelt töltőt fogom megcsinálni.
(#) baloghz válasza szili83 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszönöm a választ! Megvárom, hogy milyen véleménnyel leszel róla. Ha minden ok lesz vele, akkor én is ezt fogom megépíteni! (Mikorra tervezed az építést?)
(#) szili83 válasza baloghz hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Valamikor tavasszal, vagy nyáron, mert hidegben nincs kedvem tekercselgetni a garázsba. Ezt már többen megépítették, és eddig nem panaszkodtak.
Itt van az eredeti cikk
Olvasd el, ez egy olcsósított, és áttervezett áramkör.
(#) baloghz válasza szili83 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
OK! Köszönöm! Hallgatok rád, és én is ezt építem meg!
(#) mugab válasza matyusz hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Én fordított polaritás elleni védelemre gondolok, és esetleg zárlatot csináltál és megszakadt a dióda.
(vagy nem értem a kérdést...)
(#) Inhouse válasza mugab hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Vagy fordítva volt bekötve, a kérdés többi részét én sem értem...

Üdv
Inhouse
(#) matyusz válasza mugab hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Üdv.
Nem minden a helyén volt, minden jó volt, mégsem akart úgy működni. Az alkatrészek újak, a nyáktervet már vagy 25x átnéztem, minden alkatrészt kimértem vagy 15x. A polaritás is helyes volt. De amikor bennt volt a D* dióda akkor csak felvillant egy tized mp-re a LED és utána sehol semmi. Most ez a dióda nincs bennt és gond nélkül működik. (Ja és persze ez a dióda is tökéletes volt.) Izzóval pedig működött, még akkor is ha ez a dióda bennt volt a körben.
Következő: »»   103 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem