Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   64 / 74
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
F17-ből énis kettőt láttam, de gyáriba csak olyat láttam amivel a tetejével párhuzamosan volt a hangszóró is. Van F17-hez gyári pdf ott le van írva.
(#) kiss.ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Legyszives toltsd fel ide azt a pdf-t. Csak en nem talalom az f18 tervet, vagy tenyleg nem publikaljak?
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Fent van a neten az F18 rajza. PDF-be.
(#) kiss.ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Hol en nem talalom? Csatold az oldalt, ahol lattad, legyszives.
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Arra már nem emlékszek, hogy hol találtam, de én is netről szedtem le szóval fent van csak google-be be kell írni.
(#) kiss.ferenc válasza sound.man hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ezt a PDF-et találom csak, de ebbol nem tudok meg mindent a láda méreteiről.http://www.dynacord.com/downloads/f18pwh_datenblatt.pdf
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Ez a gyárinak az adatlapja, adatai.
(#) kiss.ferenc hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
(#) sound.man válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Egyiket se. Kitudja milyen tervez ezek. Az utolsót amúgy már hallottam. Azt kb egy jól behangolt bassrefi 3szor leszólja.
(#) anuadam hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Pontosabban találtam egy szettet mely 2 darab Skytec erősítőt
2x480W max. 4Ohm
2x240W RMS
Frekvencia: 20 Hz bis 20 kHz
bemeneti impedancia: >10 kOhm
bemeneti level: >0 dB
súgás vagy fehér zaj (nem tudom pontosan a fogalmat megnevezni...):>98 dB
kanális szétosztás : >82 dB
3x Cinch bemenet (TV, PC,CD)
19"rack
MOSFET Transistor

és 4 db AUNA hangfalat
impedancia8Ohm
basszus 2x 30cm
500W rms
max. 1000W
3-utas
30- 18.000Hz
akusztikus nyomás 99dB

Azt szeretném tudni hogy alkalmas lenne e ez a motyó zenekarok hangosítására klubokban esetleg kisebb kültéri akción... többek közt hogy mennyire szépen szólal meg ez az összeállítás... köszi!
(#) HANGG hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok skacok érdekelne,hogy a Garry joy ládákon ami van világos festés milyen szinü illetve hogyan lehet olyat csinálni.Elöre is köszi.
(#) Nagy Tamás válasza HANGG hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szerintem ez szürke színű rücsi festék!Autós cucc.
Én a saját ládáimat kis méretű festőhengerrel szoktam festeni sima zománcfestékkel. Így egy érdekes,gyári hatású narancsos felületet kapok. Próbáld ki egy darab bútorlapon! Üdv:T.
(#) Nagy Tamás válasza anuadam hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia! Nincs tapasztalatom ezekkel a cuccokkal,viszont
tudok ajánlani egy szinte ugyanilyen paraméterekkel rendelkező végfokot!! A neve :The T amp E800
Az ára 50ezer körül van újonnan! Nekem nagyon bevált!
Megbízható cucc! Sok klubkoncertet hangosítottunk vele sikerrel. A youtub- on még tesztelik is műterheléssel!

Szép napot!
(#) Nagy Tamás válasza anuadam hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Utána néztem az általad leírt cuccoknak! Szerintem azok a hangfalak nem fognak megfelelni élő zenés felhasználáshoz! Kezdődik azzal hogy piezzo magasak vannak bennük. Még a legkisebb reflex márkájú hangfalba is legalább ring sugárzót raktak!

Amúgy meg gyanúsan olcsóak ezek az auna hangfalak!
Élő koncerten nem kis feladat például az ének érthető,jó minőségben történő visszaadása.
Semmiképp ne vedd meg őket míg ilyen környezetben nem tesztelted őket!! A leírt adatokról egy kicsit a somogyis,és m.n.c. hangszórók jutnak eszembe. Osztani kell kettővel!
(#) HANGG válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Köszönöm a segitséget majd kiprobálom rem jó lesz.
(#) HANGG hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Tisztelt uraim hozájutotam egy isophon hangfalpárhoz .Az lenne a kérdésem ,hogy van bennük egy-egy isophon 245/60 hangszoró 60/80w 4ohm 30-5000hz az egyik még müködöképes a másik darabokra van szedve de össze lehet rakni+van még két db 1.5"magas de a tekercsük rossz +van még két hibátlan hangváltó ami szintén isophon.Érdemes-e foglalkozni velük vagy agyam tovább öket. Valami ilyesmik a hangszórók.de ezek nem azok
(#) gabec198 hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy pár FS AUDIO EW-18HN típusú hangszóróm. F17-et szeretnék csinálni nekik és az lenne a kérdésem hogy mekkorát fognak vele szólni, a gyáriakhoz képest amik EV-vel vannak szerelve? Vagy esetleg van valami más láda tippetek ezekhez a nyomókhoz amik hasonlóak az F17-hez?
(#) sound.man válasza gabec198 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Szólhat az F17-be is aránylag nagyot, annyit tehetsz, hogy a reflexcsövet utána hangolod a te hangszóródhoz.
(#) gabec198 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Köszi a segítséget.
(#) ZsoloMC válasza HANGG hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!
Szerintem mindenképp tartsd meg őket!
Elég ritka darabok.
(#) HANGG válasza ZsoloMC hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Köszönöm a segitséget+hol lehet kapni központositó pilért.
(#) anuadam válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Köszi a tippet és hogy utána néztél! Szeretnék komplett hangolt összeállítást vásárolni, viszont kicsit el vagyok veszve még ezen a téren. Sok jó banda fog megfordulni a klubban és szeretném ha szépen szólnának...
(#) ZsoloMC válasza HANGG hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
http://viktorsound.hu

Itt mindent megtalálsz ha hangszóróhoz szükséged van valamire.
(#) HANGG válasza ZsoloMC hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) elektrorudi válasza ZsoloMC hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Miért nem tudtam én erről?
A kollágám biztosan csinálna nekik egy kereső optimalizálást...
(#) gida hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok!
meg tudná nekem adni ennek a fajta mélyládának a tervrajzát valaki?
Előre is köszi

k.jpg
    
(#) Davidd válasza gida hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szeva,tessek!Ha minden igaz ez az lesz.
(#) ptesza válasza gida hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nincs rá szükséged. Ez egy sima reflexdoboz. Ha lenne használható T/S akkor az alapján meg lehet tervezni egy optimális térfogatot és hangolást. Attól kezdve már csak asztalosmunka. És akkor biztosan ahhoz a hangszóróhoz készül amid van.
(#) ptesza válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Erről még az sem tudja megmondani, hogy mi ez, aki lerajzolta. Ez a nagyszerű az internetben, mindenki mindenfélét írogat, és ha valaki rátalál akkor azt hiheti, hogy az jó is.


Ez egy erősen aláhangolt bassreflex akar lenni..
(#) Davidd válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Udv!Segiteni akartam,nem felrevezetni.Anno enis ezt akartam megepiteni teny ami teny,de enis lemondtam rola,hangszorotol fugg hogy milyen ladaba szol jol.
Elnezest!
Következő: »»   64 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem