Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Igen, elektronikai fórum vagyunk, de ha egy más jellegű probléma tisztázása elektronikai problémát is megold vagy lehetőséget ad rá, akkor ez miért baj? Egymáshoz szervesen kapcsolódó problémákat, folyamatokat nem lehet külön-külön tárgyalni. Nem okoskodni akarok, hanem segíteni azoknak, akiknek több idejük van a megvalósításra.
De hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához: Ha a gyertyaelektródák között plazmakisülés keletkezik, amit kondenzátorral állítunk elő, akkor gyakorlatilag váltóáram folyik az elektródák között. Ez nem ,,eszi meg" az elektródákat? Vagy megfelelően nagy frekvencia és feszültség esetén az ív keresztmetszete gyűrű alakú lesz, és csak a ,,hasznos" mérete nő? Azért kérdezem, mert plazmaívet inverterrel is elő lehetne állítani, így valamilyen szabályzást is be lehetne építeni. Ráadásul - szerintem - erősebb is lenne, mint a kondenzátoros megoldás. Ha pedig már ilyen bonyolult vezérlést készítünk, akkor a víz/gőzbefecskendezés nyomása, ideje, hőmérséklete, stb. is szabályozható megfelelő alkatrészekkel (mágnesszelep, stb.). Az egyetlen kérdés, hogy a gyertya ezt az inverterrel előállított kisülést kibírja-e.
Nincs mivel megmérned? Ne viccelődj már.
Jó, de nem tudom mik között, mivel mérjek. Azt se, hogy AC-t, vagy DC-t kezdjek mérni, nehogy elromoljon a multi...
Nem romlik el a multi. Mindegyiket mérd meg mindegyikhez. DC-ben mérj, hiszen egyenfeszültséget szeretnél mérni.
És honnan fogom tudni melyik a -10, és a 0?
Sajnos nincs olyan. Közben végigmentem a DC-vel, és semerre se mozdult egyik között sem. Arra következtetek, hogy ez még váltó fesz, úgyhogy most azzal mérek végig.
Üdv!
Megvannak váltóba a feszültségek, diktálom hol mennyit mértem:
FEKETE-ZÖLD : semmit sem mértem FEKETE-FEHÉR: 10,2V FEKETE-PIROS: 21V ZÖLD-FEHÉR: semmit sem mértem ZÖLD-PIROS: semmit sem mértem FEHÉR-PIROS: 10,2V Akkor Graetz már kell rá tuti, de , hogy melyik a +10, melyik a -10, és hol a 0, még mindig nem tudni .
Sziasztok!
Ti mi módon szoktatok D2PAK toknak normális hőelvezetést csinálni? Nálam a nyák ellentétes oldalára pakolt borda kevésnek bizonyul, a nyák és a tok közé pedig képtelen vagyok odamelegíteni bármit is. Biztos vagyok benne, hogy ki van erre találva valami, de nem sikerül magamtól felfedezni.
Köszönöm. Akkor szerintem a fekete a -10, a piros a +10, a fehér meg a 0..
Ez az érdekes, hogy sehol sem láttam volna + jelet, vagy -, szerintem azért, mert ez váltó. Nem egyen.
Akkor ezt neked kell egyenirányítanod. Ha egyen lenne DC-ben tudnád mérni.
Persze, tudom. Namost, akkor a graetzet melyik két szálra rakjam? A feketére és a pirosra?
Köszönöm, megyek, és kipróbálom!
Üdv!
Nincs gond az áramkörrel, hacsak annyi nem, hogy tervezéskor a kis méret élvezett prioritást, így került bele smd a TO tok helyett.
Legközelebb erre jobban odafigyelek. Jelenleg 10 perc futamidő környékén eléri a tok a 80-90 Celsiust.
Itt vannak az eredmények:
Graetz + és a fehér drót : 9,34V Graetz + és a zöld drót : semmi Graetz + és Graetz - : 18,65V Graetz - és a fehér drót : 9,32V Graetz - és a zöld drót: semmi A fehér és a zöld drót: semmi. Szóval szerintem 99%, hogy a Graetz - az a -10V, Graetz + az a +10V Fehér drót a 0V.
Így van. Ha erősítőhöz szeretnéd használni tegyél rá pufferkondit is. Valahogy így:Bővebben: Link
Jaj. De nincs itthon 10000, meg 4700se most. Mindegy, úgy se most dobozolom. Ha megyek dobozt venni, akkor veszek kondikat is. Anélkül meg ki tudom próbálni, csak kicsit zajos lesz.
Este teszt, addig van még 4 oldal bigim, amit meg kell tanuljak. Üdv! És köszi mindent !
Csak 1000, max akadhat valahol 2200,de az is nehezen.
Ha találsz két 2200-ast akkor azt kösd be úgy ahogy a 4700 van. Az is több mint a semmi. Még így is zajos lesz biztosan, de legalább kipróbálható. Kondi nélkül csak a hálózati 50Hz-et hallgathatod rajta.
Lehet, hogy nincs rá szükség. Az erősítőbe már a tápra van kötve 2*2200uF,és szerintem a táp is szűrve van valamivel, hiszen nyomtatóé volt, ez nem csak egy sima trafó.
Majd meglátod. A helyedben belenéznék abba a tápba.
Akartam. De sajnos nem csavarozva van, hanem valahogy máshogy van összenyomva, és csak széttörni lehetne.
Valaki segítene nekem abba hogy mi a különbség abba ha egy trafóra 220v egyen vagy 220v(50Hz) váltó feszültséget kapcsolok?
ha lehet akkor minél részletesebben előre is köszönöm
Ha egyen feszültséget kötsz egy trafóra nem fog működni, mivel a transzformáláshoz a mágneses erőtér változása is kell.
bővebben?
Pontosabban a bekapcsolás pillanatában működni fog. Amíg nem állandósul a mágnesestér.
Bővebben: Link :google: Köszönöm, hogy helyetted használhattam a google-t.
Helló!
Még most is problémáim vannak a pMOSFET-tel. Bár volt egy kis áttörés. Amikor levettem a Sourceról a +12Vot és helyette +5Vot raktam, akkor a Gatere küldött +5V - GND váltakozásával sikerült kapcsolgatnom a FETet. Lehet hogy a 12V vezetéséhez túl kevés a +5V? Neten találtam ezt a kapcsolást egy pMOSFET vezérléséhez. Már h a 220KOhm elé nem GNDt hanem egy kontroller kivezetését rajuk, ha jól tippelek. Stimmt? SB
Az a nagy gyanúm, hogy ez egy áramgenerátoros alkalmazása.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |