Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   38 / 193
(#) Zsora válasza ZSS2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Tizenegynéhány éve dolgoztam ilyen állomással. Szerintem jó cucc. Furatszerelt alkatrészekhez vagy nagyobb felületszereltekhez tökéletesen jó. A leszívópákája frankón használható.
Én semmiképp nem cserélném le Wellerre vagy Solomonra. Egyedül a hozzávaló pákahegyek beszerzése lehet gond.
(#) janikukac hozzászólása Feb 17, 2012 1 /
 
[OFF][sub]Valakinek nincs egy Weller TCP-je eladó? Használt kéne, jó áron. Az Apróba fel is raktam.. [/sub]
(#) Macilaci457 hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Tud valaki segíteni?
Solomon SL-30 forrasztóállomáson hőmérséklet kijelzés helyett csak --- vonalakat mutat. Mikor bekapcsolom, felvillan valami szám-szerű pár milliszekundumra, aztán csak ---.
Semmi dokumentumom nincs róla, már vagy 10 éve használom, és nem volt gond vele. Neten semmi használhatót nem találtam.
Előre is köszönöm.
(#) pinyó39 válasza Macilaci457 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Kábelt nézted? Nincs megtörve?
(#) Macilaci457 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Nem hinném hogy meg lenne törve, fűt, azt érzem.
(#) pinyó39 válasza Macilaci457 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
A hőelem is drótos, azt is látja az elektronika?
(#) Macilaci457 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Igen, látja. Elvileg ez a csatlakozó kiosztása. Ennyit találtam.
K típusú termoelem van a pákában.
(#) Macilaci457 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Lemaradt a link:
csatlakozó kiosztás: Link
(#) Brown hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Ez jó lehet Solomon pákához?
(#) phr3ak hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Mi a különbség egy weller és egy egyéb (olcsóbb) páka között? Melyik alkatrész a drága benne? Van egy TCP-S pákám. Nem tudom, hogy ez a gyári bekötése vagy csak valami átbarkácsolt verzió, hogy sima tápról menjen, de belenéztem és egy bimetál (javítsatok ki ha ennek más a neve) van sorbakapcsolva a fűtőszállal. Át lehet ezt kötni hőfokszabályozós táphoz vagy ez itt nem csak bekötés kérdése?
(#) qvasz2 válasza phr3ak hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Az nem bimetál, csak egy sima érintkező. Mechanikusan megszakítja a hegy, ha eléri a kívánt hőfokot.
A Wellerek nagyon jó minőségű hegyekkel készülnek, főleg az a drága benne, meg a név.
Hőfokszabályzós pákához valamilyen hőmérő kellene bele, ebben nincs. Pontosabban maga a hegy a hőfokszabályzója.
(#) phr3ak válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Elfelejtettem képet mellékelni. Szóval átköthető ez vagy sem? Mi az a kütyü benne?
(#) qvasz2 válasza phr3ak hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Mondom: a hegy mozgatja, kapcsolja azt az érintkezőt. Egy adott heggyel tart egy hőfokot. Hegy cserével tudsz másik hőfokra állni. Bele van ütve a hegybe a hőértéke.
[OFF]Ha átkötöd elég a fűtőbetét, mert túlterheled.
(#) qvasz2 válasza phr3ak hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
De ha neked ennyire nem tetszik így, akkor add el, többen is keresnek használt TCP-t, és vegyél magadnak olyan olcsóbb, beállíthatósat.
(#) satlokk válasza phr3ak hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Az egy mágneskapcsoló, a neve.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
[OFF]Mint például én is keresek olcsó, használt TCP-t..
(#) phr3ak válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Ebben az esetben el tud állítódni a hőfok amin kapcsolgat és üzemel vagy nem? Tehát ha most új forrasztóhegy van benne akkor tuti, hogy azon a hőfokon üzemel amire kitalálták?
(#) qvasz2 válasza phr3ak hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Ha hozzá való hegyet tettél bele, akkor tartja a hőmérsékletet: Bővebben: Link
A betűjel a hegy alakját jelenti, a szám a hőérték.
(#) waterbear hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
No Uraim, megpróbálok állást foglalni páka ügyben, mivel évtizedes tapasztalatom van szervíz körülmények között a használatukról.
Én használtam Wellert (kattogós) elég sokáig, a TV szervízben volt vagy 5 állomás az asztaloknál, stabil, strapabíró forrasztópáka, ám ha baj van vele ( beég a mágneskapcsoló) akkor a javítási költsége igen magas, nem beszélve arról, hogy a belevaló hegyek sem olcsók. Hőfok szabályozás csak a hegyek cseréjével megoldható ennél a típusnál, ami elég körülményes menet közben.

Egy ismerősömtől kaptam anno egy Solomon állomást (JLT02), beállítottam a sorba és a mai napig a híve vagyok.
Meglepően olcsó a páka, és csak 2W-al tud kevesebbet mint a Weller, a hegyek 3-400 Ft-ba kerülnek, folyamatos a hőfokszabályzása és az elektronika mindenki számára könnyen utánépíthető, hozzáférhető.

Amatőr, hobbi szinten, de még a szervízgyakorlatban is nagyon jó választás ez a típus, én ezt javaslom, nagyon pénztárcakímélő megoldás. 2-2500Ft a páka, + 2-3000Ft az alkatrész szükséglet, meg egy trafó kell még. Ennyiből egy igen jó, strapabíró "társat" kapunk, szemben a Weller páka önmagában 23-26000Ft-os árával.

Szóval ez az én véleményem, mely abból adódik, hogy egyetlen tranzisztor, és egyetlen processzor sem sértődött meg az elmúlt 15 évben, hogy nem Wellerrel forrasztottam ki
(#) SzervízMacska válasza waterbear hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia. Sok mindennel lehet forrasztani, akár évtizedeken keresztül is. Például pillanatpákával, gázpákával stb. Azonban a mindennapokban nincs szükség többszáz fokos tartományú hőmérséklet állításra, ezzel többnyire a hiányzó hőtartalékot próbálják ellensúlyozni. Azért a TCP sem varázspálca, "csak" egy minden részletében minőségi, 50W-os forrasztópáka. A gyári vezetéke olyan lágy, mintha nem is lenne, nem akadályoz a munkavégzésben. A hegyek évekig tartanak, megfelelő kezelés mellett. A többi alkatrész élettartama általában évtizedekben mérhető, napi több órás használat mellett... Magasabb hőigényű munkákhoz nem a hőfok emelése az üdvözítő megoldás, hanem a megfelelő teljesítményű forrasztó eszköz használata, természetesen a hozzávaló keresztmetszetű heggyel. Nem véletlenül készített a Weller 100 és 200W-os kattogós pákákat is ( W101 és W201 ).
(#) waterbear válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Tudod ez egy olyan dolog, hogy van aki aki a használati értéket tartja szem előtt, van aki a márkanevet. Mindkettő mellett és ellen lehet felsorakoztatni érveket... de hát nem vagyunk egyformák.

Hobbi szinten viszont a használhatóság után a bekerülési, üzemeltetési költség az elsődleges... és a Hobbielektronika fórumán vagyunk.
(#) SzervízMacska válasza waterbear hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Üdv! Nekem sokszor az a benyomásom, hogy a használhatóság HELYETT.
(#) satlokk válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Ez így igaz,de jelenleg a pénz kérdés kerül előtérbe.De ha már egyszer beruház az ember akkor meg lehetőleg valami tartósra tegye./Amúgy meg kinek a pap,kinek a papné..../
(#) waterbear válasza satlokk hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Na igen, egy egy nézőpontból mindenkinek igaza van, de pont ez a szép benne
(#) waterbear válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Azért javasolnám, dolgozz egy hete a JLT02-vel, és utána szomorkodj a használhatóságán
(#) SzervízMacska válasza waterbear hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Kösz, elég volt a HE találkozón kipróbálni. Nem tetszett különösebben.. Biztos azért, mert máshoz vagyok szokva.
(#) qvasz2 válasza waterbear hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!
Nekem volt "szerencsém" kipróbálni a solomon full extrás (legdrágább) állomását szerviz körülmények között, az akkori melóhelyemen. Kb. két évet kínlódtam vele! Katasztrófa. Az otthon is használt, és más melóhelyeken is sok évet nyúzott kattogós Weller nagyságrendekkel használhatóbb nála.
Hiába sokkal olcsóbb a bekerülése és az üzemeltetése is, ha alkalmatlan komolyabb munkára. Egyszerűen annyira gagyi a hegy hozzá, hogy alig néhány hétig használható, azután már csak szenvedés vele dolgozni. Egy Weller hegy, ha vigyázol rá évekig szolgál! És ez a nem mindegy. Ezt kell megfizetni.
Ennek az elődjét kellett használnom, már nemigen kapható:Bővebben: Link
(#) waterbear válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Azért én kíváncsi lenék a "katasztrófa" részleteire is...
Mi történt? Nem volt bekapcsolva a páka?
Mert szerintem ekkora különbség azért nincsen a két típus között.... én is szervízben használtam évekig, és egy egy tv-ben igen sokféle forrasztani való előfordul, a törött tuner csatlakozótól, a sorkimenő trafótól kezdve az smd IC-ig, de sosem történt "katasztrófa" a páka miatt....
Vagy mit nevezel komolyabb munkának? Esőcsatorna forrasztást?
Hja és a Solomon "gagyi" hegyekből a napi több órás forrasztások mellett 3 évig nem kellett cserélnem egyet sem, annyira "gagyik" voltak a 330Ft-os hegyek szegénykék
És ez csak alap, tolópotis szabályzású állomás volt, nem a "legdrágább".

Az alkalmatlanságról meg annyit csak, hogy hobbi szinten igen extrém pákák is előfordulnak, amivel lelkes hobbisták mégis megoldanak megoldhatatlannak látszó feladatokat, anélkül, hogy katasztrófát emlegetnének... szerintem csak hozzáállás kérdése az egész.

Persze tiszteletben tartom mindenki véleményét, vélhetőleg tapasztalaton alapszik, de kedves qvasz2, ez egy igen nagy túlzás volt véleményem szerint, amit leírtál a Solomonról.
Te kipróbáltál egy állomást, én kaptam egyet és építettem még 5 db-ot mellé.... és évekig használtam őket...
(#) waterbear válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Na kérem, ez egy korrekt válasz volt, köszönöm!
(#) llax hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Amivel sok tapasztalatot volt szerencsém szerezni (melóhelyen), azok különféle Weller-ek és a Metcal SP200.
Amit ezek közül szívesen látnék az otthoni pákáim (Solomon, Fahrenheit) mellett, az a Metcal... Az egy olyan páka, ami után egy Weller használata felért egy foghúzással (SMD-hez). Persze viszonylag kicsi a hőkapacitása, emiatt pl. vezetéket macerás forrasztani vele, de SMD-hez, alkatrészlábakhoz jobb nem kell. A szabályozásának érzékenységéről annyit, hogy elég ráfújni a pákahegyre, már villan is a LED...

Sokat gondolkodtam azon, hogy építek egy SP200 állomást (szükséges műszerek vannak az élesztéséhez, így van némi esélyem), de 3-4 db. pákabetét kerül annyiba hozzá, mint egy komplett Solomon állomás, ennek a puszta gondolata is elveszi a kedvem...
Következő: »»   38 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem