Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   741 / 1385
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Köszi. Majd holnap kipróbálom. Gondolom ha felhígítom egy kis vízzel úgy is jó (nem szeretek én ilyen veszélyes anyagokkal szenvedni).
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Nem lesz semmi gond, csak óvatosan !!!
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Majd kiderül holnap.

Szerintetek mivel lenne érdemes a pozíció rajzot le lakkozni? Mert gondolom a nitro lakk megfolyatná a rajzot. Van itthon víz bázisú lakk. Az megfelelne erre a célra?
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Azt sajnos nem tudom, de itt egyeseknek volt pár ötlete.Azt hiszem a konyhai olajat mondták, de nem biztos. Várd meg őket, vagy használd a keresőt, hisz van olyan is a fórumon..
(#) december13 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok !

Én egy szintén egyszerű laminátort vettem a rokon cégnél lsd ALDI.
Nálam is átmegy az 1,5mm vastag nyák simán a hengerek között, úgy , hogy kivettem a burkolatból. Még az is lehet, hogy a burkolat sincs neki útba , bár úgy nem próbáltam.
Szereztem 130g-os műnyomó papírt. Valamilyen 1200 dpi felbontású HP nyomtatón akarom kipróbálni. De én sem tudom, hogy a laminátoron kell-e vmilyen átalakítást csinálnom?
(#) emmzolee válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ahhaa. Kössz. Jó lett.
(#) kaqkk válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ezeknél a laminálóknál a hőfokot kell emelni , tehát a hőkapcsolót (klixon) kell cserélni nagyobb hőértékűre vagy saját hőkapcsolót kell készíteni hozzá. Én vettem kettő db hasonló laminálót (az elsőnél még a próbák során felrobbant az egyik gumihenger ) a másikat már csak DRY fólia laminálásra használom 100-110c on
(#) BarnaPili válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!
Az Akrilán lakk nem bántja.
(#) kaqkk válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Az akrilán jó de azt is csak "ködöld" először
Vagy a tn es nyáklakk (valszeg tudok neked adni a hétvégén ha átjössz A pozíció rajzhoz is adok papírt ....
(#) december13 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Tehát, akkor azt mondod,hogy felejtős ez a fajta laminátor nyák készítésre?
Hol található a hőkapcsoló? Mellékelni próbálok néhány fotót?
De, most, akkor ugyanez a helyzet a Petya által a Lidlben vásárolt készülékkel is, vagy az alkalmas a feladatra?
(#) december13 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia !

Nálad, akkor az a felülre kivezetett potenciométerrel szabályozná a fordulatszámot? Megnéznéd, hogy az tulajdonképpen hová van bekötve , milyen megoldással?
Köszi
(#) kaqkk válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Én a PPetya képeire reagáltam de itt a tiednél is ugyanez
a dolog áll fenn (emelni lehet a hőfokot de csak óvatosan kis lépésekben) A te képeiden nem látszik a hőkapcsoló (valószínűleg a hengerek alatt lehet) Az elektronikáról megy két szál vezeték valahová annak a végén keresd
(#) PPetya válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!

Az nem potenciométer, hanem egy sebesség váltó.
Ha ABS re kapcsolom akkor nem forognak a hengerek ha 80mic re állítom akkor 9 rpm-, ha 125mic -re akkor 7.5 rpm -el forognak.
(#) december13 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
4db vezeték megy el a panelról , 2-2db megy a hengerek belsejébe.
Szerinterm, inkább a panelen kellene kereskednem, én nem láttam máshol , a hengerek környékén hőérzékelőt????
(#) kaqkk válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Az a 4 vezeték a fűtőszálakhoz megy
(#) december13 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Akkor az kapcsoló lesz. Nem tudnál esetleg holnap képet felrakni az elektronikájáról, mert akkor azt kellene kisilabizálni, hogy a 80 ill. 125u-os vezeték ami erről a kapcsolóról elmegy , az mit kapcsol be az elektronikában, vagy egyáltalán mit csinál.
Köszi, holnap folytatjuk.
(#) december13 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Igen , én is úgy gondolom, ezért mondtam, hogy nekem valamit a penelen kellene változtatnom. Megpróbálom holnap leolvasni az IC tipusát, hátha abból többet megtudunk.
Köszi addig is!
(#) kaqkk válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
A képről nem igazán derül ki (előfordulhat hogy kettő a fűtés kettő a hőérzékelő)
(#) PPetya válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Annak a kapcsolónak nincsenek vezetékei, csak egy pöcök van a másik oldalán és az egész felfüggesztésen dőlt valamennyit, de természetesen teszek fel fényképeket.

Rendben és addig is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Petya
(#) fifadani hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Érdekes kérdésem lenne... Nyák vezetősáv védelem= körömlakk? ))
(#) kaqkk válasza fifadani hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Nyáklakk (tn) akrilán lakk , tisztaszeszben oldott gyanta
a körömlakk csak kész beültetett nyákra jó de szerintem nem szép ..
(#) fifadani hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Igen, igen kész nyák... Csak kíváncsi voltam, hogy megfelel-e.. Köszii!
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Nem szép, de drága!
(#) pepe091 válasza mrobi hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!

Próbáltad már mondjuk erősebb/durvább körömkefével? Nekem azzal teljesen le szokott jönni a papír, pedig én is a vastagabb HEStore-os műnyomót használom.
Valamint én flux sk-10 -es lakkot használok.
És köszi a Designspark ötletet
(#) PPetya válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Felteszem még most a képeket mert nem tudom mikor leszek holnap gépnél.

A 204-es képen látható az összes vezeték és az a bizonyos kapcsoló " pöcök " is.
A 205-ös képen mindez közelről, egy 3 állású kapcsoló és az a " pöcök ".
(#) pepe091 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Tetszenek ezek a laminálók. De én a helyetekben, azelőtt hogy bármit átalakítanék kipróbálnám, hogy hátha elég neki a hőfok, az átvasaláshoz, mert ez mind lamináló és mind toner függő is.. Szóval szerintem először át kellene küldeni rajta a sima nyák lemezt mondjuk kétszer "üresen"
és utána úgy hogy rajta van a műnyomó. Lehet úgy már rávasalná.
Amúgy PPetya és December13, mennyibe kerültek a laminálók?
(#) PPetya válasza PPetya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Felteszem még most a képeket mert nem tudom mikor leszek holnap gépnél.

A képeken látható az összes vezeték és az a bizonyos kapcsoló " pöcök " is, a 204-es képen a feketével bekarikázott alkatrészre viszont kíváncsi lennénk, hogy az mi lehet ( szerintem hőbiztosíték ), a piros és a fehér vezeték jön ki belőle.
A 3 állású kapcsoló a hideg és a meleg laminálás kiválasztására szolgál csak.
A 206-oson a pirossal bekarikázott világoszöld vezetékkel a hengerek másik oldalán is lehet találkozni de nincs semmi rajta csak ugyan az a műanyag kupak mint a többin.

ui:
Elnézést a kétszeri hozzászólásért de nem küldte be rendesen a képekkel együtt a gép és már nem tudtam módosítani..

pepe091:
Én mint mondtam a Lidl-nél vettem 5490Ft volt.
Nekem Samsung ML-1665 -ös nyomdám van, ha van vele tapasztalatod kérlek oszd meg velem is


Üdv.: Petya
(#) Koree válasza PPetya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Üdv.
Ma kipróbáltam a Lidl-ös laminálom nyákra.
Céges Xerox-al nyomtattam 100g-os műnyomóra.
semmit nem modd-oltam a laminálón csak a lassabb fokozatra állítottam.Körülbelül 10 szer engedtem át a nyákot a gépen, kicsit nyöszörgött,de vitte.Az eredmény viszont gyalázat lett.Toner csak nyomokban olvadt át, de viszont a papírról is leázott fekete szemcsés lett az áztató víz
Második nekifutásra maradt a jó öreg ML-1640,de ennek a nyomatát most nem próbáltam ki a laminálóban.Inkább befejeztem vasalóval a munkát.Ami Attila86 Panelműszer II-ese volt.
(#) Robid válasza PPetya hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia! Hp nyomtatóval, átalakítás nélkül, teljesen jól működik.
(#) PPetya válasza Koree hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm az információt!
Ma kipróbálom én is simán mod-olás nélkül mit mutat a lamináló, aztán leírom a tapasztalatokat.

üdv.: Petya
Következő: »»   741 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem