Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   29 / 138
(#) Nanok válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Hol találok erről infót, lehet ilyet házilag?
(#) pucuka válasza Nanok hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Reménytelen
(#) pucuka válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Szerintem (E)DY 86 -ot akartál volna írni.
(#) Pety_ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Adatlapot mere találok elektroncsőröl?
Van egy csomó, TV-ből de nemtom melyik mire való.
Sajna a googli nem volt kedves hozzám...
(#) pucuka válasza Pety_ hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Parancsolj

DY86.pdf
    
(#) Pety_ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Köszönöm!!! :worship:
Hogyan tudom letesztelní hogy teszt után is életbenmaradjon?
Nemigazán vagyok járatos a csöves dolgokban.
(#) pucuka válasza Pety_ hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Elég strapabíró jószág, ahogy az adatlapjából is kitűnik. Fűtést adsz neki elemről, (ez talán az egyetlen kritikus paraméter, az E változatnál a fűtés katód átütési feszültség) és rákötöd a 25 (max 27) kV váltófeszültséget. Ez csúcs feszültség, nem effektív! Ezek után az elemet ne nagyon tapizd, mert közelítésre is megrázó élményben lesz részed.
(#) Pety_ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Ok!
Ovatos leszek!
:heureka:
(#) Nanok hozzászólása Jan 17, 2012 /
 
Vannak itthon elektroncsöveim ECH21 ill. EBL21. A kérdésem az lenne, hogy hogy lehet-e egy rácsosnak használni őket, lehet-e a második rácsot anódnak használni?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Jan 17, 2012 /
 
Szia!
A vezérlőrácson felüli rácsokat kösd az anódhoz.
(#) klemo86 hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
(#) Puklee válasza klemo86 hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Üdv! Ez nem semmi! remélem az én vitrinemben is lesz ennyi és ilyen változatos idővel!
(#) klemo86 válasza Puklee hozzászólására (») Jan 18, 2012 /
 
Köszönöm Úgy legyen!
(#) amitech hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Mennyire lehet/illik egy ECC82 csövet közvetlenül NYÁK-ba forrasztani? Sajnos többe kerül a foglalat, mint amennyiért a csőhöz hozzájutottam. Esetleg tudtok valamilyen egyszerű, házi módszert foglalat készítéshez?
(#) bakos13gab válasza amitech hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Nem illik, semmilyen szinten szerintem. Meg is mondom, hogy mi az aggályom. A láb melegítésével el tud gázosodni a cső, na meg hogyan cseréled? egy tök egyszerű nyákos foglalat 270Ft körül mozog. Ezen ne spóroljunk hosszú távra.
(#) amitech válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Én is a gázosodástól tartok leginkább. Viszont 270Ft-ot természetesen nem sajnálok foglalatra, meg tudnád mondani, hogy hol árulnak annyiért? Sajnos én csak 1000Ft fölött találtam, annyit már nem szívesen adnék érte
(#) gkari válasza amitech hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Én sem ajánlom ezt megoldást, sőt felajánlom, hogy ha el tudsz érte jönni, adok egy kibelezett "Pacsirta" rádió sasszit,abból kitermelhetsz 6 db. foglalatot is.
(#) amitech válasza gkari hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Köszönöm, ez nagyon kedves! Hova kellene pontosan mennem érte? A foglalatok stimmelnek az ECC82 csőhöz?
(#) CHZ válasza amitech hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Pl. itt: Bővebben: Link
Bruttó:
Bővebben: Link
(#) gkari válasza amitech hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Persze,hiszen novál! A többit privátban.
(#) szendi001 válasza gkari hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Én a KF trafókra tennék néhány sört licitként, ha megvannak. Nem nyákos foglalatot tudok adni értük, ha kisegít. (Újat)
(#) amitech válasza CHZ hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Itt valóban nagyon olcsó, viszont szállítási költséggel már korántsem hangzik olyan jól
(#) amitech hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Ha már csöves témánál vagyunk, akkor szeretném kikérni a véleményeteket. A Rogers Gomez féle hibrid fejhallgató erősítőt tervezem megépíteni (Bővebben: Link). Véleményetek szerint ez az erősítő mennyiben befolyásolná egy X-Fi Xtreme Gamer hangkártya hangzását? Alapvetően elégedett vagyok a kártyával, egyedül a csövekre jellemző melegséget és "analógos" hangzást hiányolom belőle. Erre a célra alkalmas lenne az említett kapcsolás?
(#) bakos13gab válasza amitech hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Gondolom nem vagy pesti. Én tudok tőlük postaköltség nélkül is rendelni. Már párszor felírtam ide, hogy a Tajti Musicnak ha írsz, ők beszerzik listaáron neked tőlük és felhozzák pestre. Én már csak így szoktam (most is vettem 4db-ot). De amúgy amikor az etronicsból vettem, simán elküldték levélben is. Akár egy börze is alternatíva lehet. Nekem most nincs felesleges nyákos foglalatom (amúgy ha nem találsz ilyen foglalatot, csak szerelhetőt, az sem gond, ha rövid kábelekkel bedrótozod).
(#) klemo86 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Ígértem, hogy szerzek képet arról a hatalmas állat csőről, ami mellett simán eltörpül a GU81. Ez lenne az Meg egy ECC83, ami nincs akkora, mint az anód kivezetése

bazinagy.jpg
    
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ha adsz belőle két jót, meg rezet és trafókat, no meg paramétereket akkor én összerakom neked.
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Jó sok pénzed lehet, én abból egy jaktot vennék a Balatonra
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Nyilván ingyen adnád a cuccot, neeeem???
(#) klemo86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Tegyük fel, hogy a két csövet, meg a komplett dokumentációt igen (bár már ez elképzelhetetlen). Alkatrészeket szerintem elég komplikált lenne szerezni hozzá... Nem köthetsz sorba 40db 500V-os kondit, és ebből párhuzamosan is kb ennyit, hogy egy tápszűrésed legyen... Azon kívül nyilván valami ipartelepen lehetne csak használni az áramfelvétele miatt. Félezer wattos csővel már meg is lehetne hajtani, de nem biztos... Belevágnál egy ilyenbe? (Most ezt csak azért, hátha akad szponzor ) Amúgy a képen látható példány is széjjel van égve...
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Hát nem tudom. Azt se tudom, hogy mit látok és azt nem mondtam, hogy ha összerkaom neked, működni is fog.
Egyébként most döntöttem úgy, hogy nem építek GU81m SE-t mert egyszerűen nem éri meg, még a kihívást sem. Helyette inkább valami racionálisabb felé megyek el (pl. GU50). De ha valami 20 emberes projekt keretében menne ez az erősítő, abba szívesen beszállnék, mert megnézném, meghallgatnám a végeredményt. Ugye úgy már csak 2 kondi lenne a táp emberenként (ekkora feszre nem kell nagy kapacitás ám!).
Következő: »»   29 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem