Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   164 / 399
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Gondolom te az Alkotós féle rajzra gondoltál mert abban találtam 0,063 ohm-os ellenállást.
Amit felraktam abban pedig az R32-es és az R34-es ellenállásnak kell pontosnak lennie (vagy kisebbre venni?) igaz?

Alkotó
Én maximum annyira szeretnék belepiszkálni,hogy 200W körül legyen. Persze csak ha szükséges azon a rajzon amit feltettem.(Természetesen ha bírják az MJ15003-as tranyók de gondolom igen.)

Quad0002.JPG
    
(#) Gelman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Köszi a választ!Igen tudom hogy 300W is elég!Csak azért kérdeztem mert üresen nem éri el az 50 V-t,igaz csak 0,1 hiányzik Na jó rendben van ! Már alig várom hogy kész legyen teljesen!
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Nem tudhattam, hogy erre a rajzra hivatkozol, valamiért a Ludwig-mod ugrott be.
A 0,1ohm ellenálláson eső feszültséget a két 330 ohm a kivezérlési csúcsokban a felére osztja le, 12-13A-nél korlátozza az áramot. Ha győzöd hűteni, mehet neki a +/-53V tápfesz.
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Akkor szerintem bőven elég a +-44V ha így is megvan a 200W/4 ohmon. +-53V-on már jóval 4ohm 200W felett lennék ha jól gondolom.
(#) reloop válasza Directors hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Ha két csatornát szeretnél mindenképpen válaszd a nagyobb trafót. A 200W-ra (táp esés, egyéb torzítás) nem tudok garanciát vállalni, de az elvi lehetőség benne van. Teljesítményben 20% eltérés alig észrevehető.
A +/-53V táppal az általad csatolt kapcsolás 4ohm-on tudhat 200W-nál többet is. Meg kell építeni és kimérni
(#) Directors válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Rendben,köszönöm.
(#) Gelman hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!Elkészült a masina,görnyettem felette pár órát míg bekábeleztem de megérte,farnkón műkszik minden!!Ahogy ígértem itt vannak a képek!Sajna a panelokat csak fejjel lefelé tudtam elhelyezni másképp nem fért el,de szerintem így se rossz!
(#) Szebence válasza Gelman hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szép lett!
A fedlappal vigyázz, mereveítsd ki ha fém, nehogy valami nagyobb súly legyen a közepére helyezve pl pár könyv és a fedlap rövidre zárja a panelt.
Nem tudom mennyire fog jól szellőzni, így hogy fejjel lefelé vannak a panelek, nem szorul-e be a meleg.
(#) Doncso válasza Gelman hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Klassz lett nagyon, gratulésön!
(#) CIROKL válasza Szebence hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Anno én is elkövettem ezt a beépítési szisztémát egy 4 paneles kivitelnél mert ugyan ebbe a hibába ütköztem , egy adott dobozba kellett építenem és sehogy nem boldogultam csak így fejjel lefelé forgatott panelekkel .
Ennek a beépítési módozatnak csak két illetve egy hibája származott hogy ténylegesen a szerelést nagyon megnehezítette , nem is beszélve arról ha javítani kellett .
A másik hibáját inkább csak a szemnek nem tetszőnek nevezném , nem szimpatikus és nem látványos .
Mindehhez még hozzá tenném hogy kb 25 év készült és még csak 3X kellett javítani és akkor sem az önhibájából károsodott .
(#) Gelman válasza Szebence hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A fedlap gyárilag be van hajtva mind a négy oldalán,olyan mint egy alacsony tepsi,de azért megfontolom a tanácsod!A doboz eredetileg egy Castone Cpa 200-asé volt,csak az előlapot kellett újat csinálnom mert nem jó helyen voltak a potik meg a kapcsoló!Az eredeti Castone végfokok is fejjel illetve alkatrésszel lefele voltak,ennél több végtranyóval azért gondoltam ezzel sem lesz gond,elég vaskosak a hűtő bordái,szellőzés meg fedlap két oldalán a panelok felett az alsó lemezen pedig ugyan úgy,de ha netán nagyon melegedni fog maj még lehet hogy rakok bele ventilátort is!Köszi az észrevételeket!
(#) Gelman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Gelman válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Igen a szerelés nem volt problémamentes,de úgy csináltam meg hogy mivel a hűtőbordák egyben az erősítő oldali,a kábelek pont engednek annyit hogy kitekerem a négy csavart ami tartja és kifordítom a 90 fokba a hűtőbordát talpként használva könnyedén szerelhető mindkét oldal!
(#) compaqamplifier válasza Gelman hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Igazi PA döngető lett belőle
(#) Gelman válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Köszi!Igen rendesen dönget,ahogy kell!A Quad erre is zsír!Felveszi a versenyt a Reloop Dominance 702-es(2x120W 8ohm,2x180W 4ohm) végfokommal!Hangminőségben pedig valószínűleg le is alázza mivel ez hifi minőségű az pedig egy belépőszintű PA végfok!
(#) compaqamplifier válasza Gelman hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Stúdió követelmény a 0.05% -os torzítás, quad jóval alatta van Ja még az tetszet hogy ma valaki elkezdi hogy onkyo az jobb mint a quad.
(#) Gelman válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Rendben akkor studio minőség,köszönöm a kiigazítást!
(#) Gelman válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Csak pontosság kedvéért

Szóval ha a Quad 405 torzítása 0.05% alatt van akkor egyértelműen alázza!

Adatok.txt
    
(#) compaqamplifier válasza Gelman hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
(#) Gelman válasza (») Feb 29, 2012 /
 
Elnézést!Köszönöm a helyreigazítást!
(#) Gelman válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Mindegy a lényeg hogy a Quad 405 egy jó konstrukció mind minőségben, mind teljesítményben! További szép napot!
(#) compaqamplifier válasza Gelman hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Egyszer úgy azért meghallgatnám csövesített változatban.
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Mai nap mivel visszajött a laptopom és zenét akartam volna hallgatni bekapcsolom a quadomat és nagyobb hangerőn elkezdett kerepelni az egyik oldala. R35-öst leellenőrzöm, szakadt mivel egy 15 ohm-os és egy 5 ohmos üzemelt ott sorba kötve, működött egy darabig. 15 ohm-ossal kipróbáltam hogy megy-e, nem ment jól és még a hangja is elment. Betettem új tranzisztorokat és potméterrel próbáltam helyettesíteni az ellenállást. Bekapcsolom, trafó zug mint atom látom hogy gyulladnak ki a R20 R19 és R22-es ellenállások. Urbános verzióról van szó. Képet mellékelek, ellenőrzésem szerint a pirosak mentek el és a kékkel és lilával jelöltek a cserélt darabok.Rajz. Nagyon megkérek mindenkit hogy ma segítsenek mert holnap akkor megvenném az alkatrészeket és kedden már tudnám javítani műhelyben és hétvégén tudnám is használni a fellépésünkön. Köszönöm.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
R32 szakadt.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nincs rajta (most olyat káromkodtam). Nem szóltam ott van. Mindjárt megnézem.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Igen és még meg is pörkölődött de mért? Kicserélem Szerencsétleneket akkor menni fog?
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A végtranzisztor zárlat miatt égett meg az R32. Ez utal a T6 áramkorlátozó hibájára is.
A hálózati feszültség egyik ágába egy 230V/60W izzót légy szíves! Ennek minden javításkor ott kell lennie. És/vagy 10ohm/0,25W ellenállással helyettesítsd a panelen a biztosítékokat. Ez hiba esetén tud engedni, és áramfelvételt is mérhetsz rajta.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Akkor már új garnitúra tranzisztort is vehetek de akkor már milyet? Befizessek egy Ludvig-féle módosításban szereplő darabokra?
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A Quad405 tudtommal nem támasz különleges igényeket a végtranzisztorokkal szemben.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
De akkor mit érdemes bele rakni hogy azért ha megküldöm akkor bírja a csúcsokat is? (bár csak 45 volt van sajnos de 200asra átalakítanám, bent akkor át is tekercselném)
Következő: »»   164 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem