Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100W-os végfok építése
 
Témaindító: marco, idő: Aug 26, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 9
(#) marco hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
Sziasztok!
Szeretnék én egy aktív ládát építeni amit úgy képzeltem el, hogy egy 100-150 wattos erősítő hajtson.Elég ha egy csatornája lenne, mert végül is egy hordozható hanfal lenne ez,tehát egy darab ami nem túl nagy és nehézkes, hogy az utazásokkor könnyen lehessen zenét csinálni ami jól szól.Alul egy nagyobb mélynyomóval, meg egy vagy két bazi magassal.Na de ez nem lényeg, nekem először az erősítőre lenne szükségem aztán foglalkoznék a ládával.Szóval tud-e valaki valami nagyon jó minőségű erősítő tervet, mert szeretném ha nagyon szépen szólna.Van egy nagyobb toroid trafóm, azt áttekercseltetem a szükségesre, szerintem úgy 200VA-t simán bír, meg van egy kisebb trafóm, ami az előerősítőnek jó lenne.Egyébként van még egy csomó trafóm régi AT-s tápokból, meg egyenirányító hidak, meg egy csomó kondi de abból újat veszek úgy is...Előre is köszi a segítséget
(#) koboraram1221 válasza marco hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
quad 405?
én teljesen + vagyok vele elégedve adja a basszust is..vagy stk 4048150-205 w ig az is jó szerintem.
üdw
(#) koboraram1221 válasza marco hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
pár kapcsolás
(#) koboraram1221 hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
ha kell még van rengeteg..+1szerintem ez a leg olcsobb egyszerűbbés a jó öreg stk 4048
(#) Müszi válasza marco hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
A VF2 +-40V-ra
A híres ST151-es
KD mester erősítői...
(#) Kiss Gábor válasza koboraram1221 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Ebből a kapcsolásból tényleg ki lehet hozni 100w-ot? A 2030 ICs kapcsolásra gondoltam
(#) saca200 hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
sziasztok ki lehet hozni csak egy baj van vele hogy a hangja fos meg nagyon gerjedékeny.Én már megcsináltam de mélyládához eggyáltalán nem jo
(#) Kovidivi válasza koboraram1221 hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
az a két db. tda2030 hidalva tranzisztorral kiegészítve nem hiszem,hogy 100wattot le tud adni.bár kíváncsi lennék rá(már csak a kíváncsiság miatt is, meg szimpatizálok tda2030-cal ). a tda7294-t meg inkább 70wattnak szokták mondani, bár 8ohmon +-40voltról kicsi torzítással leadja a 100wattot... stk tuti leadja a kellő kakaót.
(#) cimopata hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
Csősztök.

Én megépítettem régebben a 2db TDA2030+DB249-250 100W os végfokot.
Megy már 4 éve.
Mélyládának van.
(#) Kiss Gábor hozzászólása Aug 26, 2007 /
 
Hány ampert zabálhat a tda2030-as erősítő 12 volton? Mondjuk egy PC tápról menne?
(#) tatabike válasza marco hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Szia marco,

szerintem teljesen felesleges 100-150W egy ilyen hordozható ládába. Egyrészt ennyi hangteljesítmény túl sok, másrészt ha tényleg megcsinálod, és minden része ennyit fog tudni (táp,végfok,láda,hangszórók), akkor nem lesz annyira kompakt, köthetsz egy utifutit az autó után, hogy el tudd vinni, ahova akarod... . Meg arról nem is volt szó, hogy hogyan akarod használni. Utazást írtál, tehát az autó akkujáról menne? Vagy autóval csak szállítod egy másik helyszínre, ahol rendelkezésre áll egy élő konnektor?

TaTa
(#) Istike88 válasza tatabike hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
élő konnektor érdekes megfogalmazás.... odajön hozzád ha szólsz neki? vagy van pulzusa? 50Hz-es pulzus?

szerk: nem piszkálódásból írtam csak viccesnek találtam
(#) terko válasza saca200 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Sziasztok. Egyetértek. Ezzel a végfokkal az a baj, hogy nagyon instabil. A kivezérlés határához közelítve mindig kivágja a biztit. Lehet bele nagyobbat is tenni, de hosszútávon nem egészséges a végfoknak. A QUAD szerintem jó ötlet (ebből van tapasztalatom), ha nem autóba készült...(tápfesz miatt)...A fent említett végfok TDA2030-al nem igazán vált be. Max 80%-on működtetve viszont el tud dorombolni...A QUAD-ot viszont eddig még nem tudtam szétszaggatni...
(#) tatabike válasza Istike88 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Szia coc-kero,

ja, tényleg érdekes, így jobban megnézve, nekem föl sem tűnt, hogy ezt írtam, gyakran szerelek villanyt, és így hívjuk az áram alatt lévő szerelvényeket általában. Vízvezetékszerelő haverom is "élő"-nek hívja a nyomás alatt lévő vízcsövet... Amúgy tényleg van benne valami, mert ha rosszul közelítesz hozzá, (konnektor) beindul benne egy birkózó és simán földhöz csap...

TaTa
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Vagy áramszedőt, mint a villanymozdonyoknál
(#) marco hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a sok hozzászólást!
Igazából nem tudom hogy a Quad 405 jó lenne-e, majd megnézem tüzetesebben is, csak eddig nem nagyon volt rá lehetőségem.A hurcolgatást leginkább úgy értettem, hogy be tudja tölteni egy dj pult mellett a monitor hangfal szerepét, és ha szerelgetek a kertben akkor kivihessem és halgathassak rajta zenét.Az utazásokkor,hát attól függ mekkorára sikerül, de egyszerübb lesz szerintem hurcolni mint egy házimozi rendszert, bár az elfért egy bőröndben.12V-ról biztos nem menne, csak 220ról akarok neki tápegységet, egyébként meg ha berakom autóba, van egy 300W-os inverterem aminek elégnek kell lennie,de mivel jelenleg nincs autóm... van egyébként egy "240" wattos sal autós erősítőm(20A-es biztosítékkal) szóval autóba inkább azt használnám.
(#) marco hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Akkor végül szerintetek melyiket csináljam meg? az stk 4048-ról mi a véleményeetek?

Üdv:Márk
(#) Müszi válasza marco hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
A VF2 100 W-os változatát
(#) alex.taylor válasza Müszi hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
én is a VF2-re tippelnék!!!!
(#) vicsys hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Én is VF2-re szavazok!

vf2_4.jpg
    
(#) marco hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
mit ne mondAK MEGGYŐZTETEK!Mennyibe kerül kb az éptése?

Üdv:Márk
(#) marco hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Ja és valaki tudna esetleg kapcsolási rajzzal, meg ami még nagyon jó lenne egy NYÁKtervvel szolgálni?Ehhez fog kelleni előerőstő, vagy valami? vagy mehet neki simán a jel?

Üdv:Márk
(#) hapro hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Szia!

QUAD 405-tel már több mélyládát építettem, aktív váltóval 30cm-es bármilyen hangszórót kifektet, sőt a TDA 7294-es IC ami 8 ohmom 70W szinuszban, az is aktív váltóval 30cm somogyi kevlár hangszórót úgy leamortizált, hogy a hangszóró meglógott és rendesen kipuhult a felfüggesztése. plusz minusz irányban 1,5-2cm-es kilengést símán lehet produkálni egy 70W-os végfokkal aktív hangváltóval, ami ugye már egyáltalán nem egészséges a hangszórónak.

Szóval bármelyiket választod egy jó aktív váltóval 70W teljesítménnyel már vigyáznod kell rendesen mondjuk egy 30cm-es hangszóróra is.

üdv.:

Zoli
(#) Dzsoni hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Marco

ST151 link

100W-os, rövidzárvédett, stb...
Van nyák meg leírás is
(#) Kovidivi válasza hapro hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
"TDA 7294-es IC ami 8 Ωom 70W szinuszban" -ez biztos? nem írtad el véletlenül?
(#) Gery válasza Dzsoni hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
JAh st151 százszor jobb a tda7294-nél ezt tapasztalatból mondom
(#) marco hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Sziasztok!
Szerintem akkor maradok az st151-nél, nagyon tetszett a kapcsolási rajz meg a szép leírás, meg van hozzá nyákterv, szóval szerintem azt építem.Köszönöm a segítséget, írok majd a fejleményekről.

Üdv:Márk
(#) alex.taylor válasza marco hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
itt a VF sorozat teljes dokumentációja,max 1000 Ft-ból meg van,de szerintem sokat is mondatam.de az eredetti leirást magtalálod itt!!!
(#) lorylaci hozzászólása Jan 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Segítéget szeretnék kérni.
Korábban a félcsöves erősítők témában írtam. Egy félcsöves erősítő építek, az alapja az alábbi odlalon található:
LINK

a csöves rész tutira kséz, mükszik kimenőtrafóval.

De a FET-es rész gáz. ÉN 1 db IRFP240 és 1 db IRFP9240 FET-etet használtam a többi egyezik a kapcsolási rajzal.
A próba során nemsikerült beálíltani anyualgmi áramot,c sak fűtött mint az istennyila.
Valaki ránézne a kapcsoásra ott, és megmodnaná hogy korrekt, mert NI workbench-el szimulálva meg a nyugalmi áram szinte 0.
Ha valaki tudna küldeni egy helyettesítő kapcsolást, egy egyszerűt (nem baj ha gyengén szól, csak működjön), azt is megköszönönném
(#) csikosgabi hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Sziasztok.Van egy Beag APT 100-ból származó 2*42 Volt AC toroid trafóm.Szeretnék építeni egy 100-150Wattos végfokot két monitor láda meghajtására hangosításon,a ládák 2 utasok és 8 ohm-osok.Nem szeretnék nagyobb trafót venni tehát azt akarom megépíteni amit ebből ki lehget hozni.Ebben kérném a segtíségeteket,ötleteiteket.
Köszi előre is!
Csikós Gábor
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem