Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó kapcsolások kérdések
Lapozás: OK   78 / 107
(#) 256kb válasza pucuka hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Az erip-el és a 88-108Mhz-es frekvenciákkal én is sokat szívtam. (Vezetéknélküli fejhallgatót szerettem volna csinálni...) A vége az lett, hogy a gépre, amire az FM adót kötöttem volna, felraktam a VLC-t. A telefonomra streamelem vele wifin a hangot. N-es access pointal, 100mW teljesítménnyel a telefon 100-150m-ig látja a wifim.
(#) adapter hozzászólása Feb 13, 2012 /
 
Tisztelt fórum társak!

Olvasgattam a topicot és a tapasztalt forrasztgatók segítségét szeretném kérni. Rf témában (igaz sok másban is ) teljesen dilettáns vagyok!
Olyan problémám van, hogy a családban van részlegesen mozgásképtelen, gondozást igénylő beteg. Azt szeretném megoldani, hogy ha a család másik tagja épp nincs mellette, akkor a beteg egy gomb megnyomásával hívni tudja őt akár a házon belül van akár éppen mondjuk ha a kert végében van(kb.:50-60m).

Arra gondoltam hogy ez valami kézi egyszerű adó lenne egy beépített mittomén 800-1KHz-es jelgenerátorral. Gomb megnyomásakor a vevőegység megszólal, sípol, zörög amit akar csak jelezze a hívó jelet. (Esetleg 2 db vevőt készíteni hogy más is hallja a családból akinél van vevő tudjon menni...)

Gagyi walkie-talkie volt próbálva, sajnos a beteg állapota miatt volt hogy nem tudta kezelni, amikor kellett volna , azon kívűl a család próbálgatása alapján nem mindenhonnan lehetett venni a jelzést...

Van valakinek kivitelezhető ötlete erre? Fontos lenne.....

(a googli nem volt a barátom, használható ötletet nem leltem csak komolyabb rádió adókat ami itt most nem szükség szerű..)

Bocs a sok szövegért!

Üdv: L
(#) pucuka válasza adapter hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Nem ismerem a körülményeket, de lehetne próbálkozni egy kapucsengővel, 2 - 300 m -ig jó is lehet..
De ezt a témát nem itt, hanem a sok távvezérléses téma egyikében kell feltenned. Az FM adókat többnyire műsor sugárzására használják.
(#) adapter válasza pucuka hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Akár lehet is jó ötlet, bár (nálunk a cégnél ilyen megoldás van) ha kicsit merül az elem már 15m-re sem működik a dolog azt meg ugye nehéz kontrollálni hogy éppen mikor működik még a dolog...
Lehet vhogy tuningolni a kapucsengőn?

Amúgy átnéztem futólag pár távvezérléses topic-ot ott is test idegennek tünt a kérdésem...Üdv: L
(#) pucuka válasza adapter hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Speciel, én hatot is találtam, ebből egy: Bővebben: Link
Miért kellene mindjárt tuningolni? először próbáld ki.
(#) adapter válasza pucuka hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Jogos, először ki fogom próbálni.
A tuningot meg télleg arra az esetre kérdeztem hogy mi van ha nem fog át elég távolságot.?
(Ettől csak azért parázok mert pl. a munkahelyemen van hátul a raktárajtónál egy ilyen -Somogyi- kapucsengő, ehhez tartozik két vevő egység, egyik bent a raktárban -kb 10m-re az adótól- másik az irodában -kb 25mre az adótól. Amikor full új minden elem akkor vígan szól mindenütt a dolog. Ha viszont kezd merülni valamelyik -érdekes módon a vevőben hamarabb- elem akkor először nem szól az irodai csak a másik. Ha szerencsénk van meghalljuk, ha nem akkor ott dekkkol a szállító.... Egyébként az elemcserék rapszódikusak, van hogy havonta kell cserélni van hogy 3 havonta....
Szóval ezt az esetlegességet szeretném valahogy szűrni beteg embernél ez a várakozás kritikus lehet....Reggel még jó minden, aztán később nyomkodhatja nem hallja senki...
L

Jaa és az alap kérdést tegyem fel ebben a topic-ban??
(#) skero válasza adapter hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Esetleg a mobil hálózatot használva? A betegnek adni egy egyszerű telefont amin csak a hívásindítást kellene elindítani. Ezzel a megoldással mi a probléma? A hívottnak fel sem kellene venni ,csak odasietni.
(#) adapter válasza skero hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Ja, szóbakerült ez is, (van is telefon, egy tartalék készülék) de sajnos még egy távirányitót sem tud kezelni, sajnos egyelőre nagyon nehézkesen mozog még....(ráadásul ez is változékony... )
Köszi
Üdv:
L
(#) sutike7 hozzászólása Feb 14, 2012 /
 
Sziasztok!Olyan gondom van,hogy ha felkapcsolom a xenont sug a zene a transzmitteren,mit lehet ellene tenni? A xenon kivételén kivül? Köszi a segitséget!
(#) pucuka válasza sutike7 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
A xenon égőt, és elektronikáját, inverterét kellene tisztességesen árnyékolni, és szűrni. Másképp nem megy.
(#) sutike7 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
És ezt mondjuk kivel lehet megnézetni,mert én nem vagyok ebben jártas..
(#) pucuka válasza sutike7 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Első körben egy tisztességes autóvillamosság szerelővel.
(#) sutike7 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Rendben intézkedem köszi
(#) Gránátalma hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam ezt a topikot is FM adóval kapcsolatban, de konkrétan nem találtam egyértelmű választ arra a kérdésre, ami felmerült bennem.
Helyzet a következő:
Szeretnék építeni egy FM adót, ami mondjuk szabályozható frekvencián adna jelet (akár monó is lehet, nem gond) Ehhez építenénk egy vevőt is, amivel lehetne mérni a leadott jel erősségét, az adó hőfüggését, torzítást stb stb.
Alapvetően az a kérdés, hogy milyen frekvencián lehet megoldani ezt (mondjuk 20-30 maximum 100méteres hatótávolsággal) és ehhez mekkora kimeneti teljesítmény szükséges az adó részéről?

Amiket olvastam aszerint 1W bőven sok, tehát kb 50-100mW ra tippeltem.
A frekvenciákkal egyáltalán nem vagyok tisztában, hogy melyeket lehetne LEGÁLISAN, engedélyek nélkül használni erre a célra. Fő oka a kísértletnek oktatási jellegű lenne.
Esetleg ha van bevált működő kapcsolás azt szívesen venném, amiket találtam eddig, azokra nem alapoznék a teljesítmények miatt (pl veronica pll 1W)
Egyébként vevőnek az itt is fellelhető TDA7000-es vevőkapcsolásra gondoltam. Jó lenne erre a célra?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) kisgeri hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!
Főoldalról hová tűnt a PLL adó kapcsolása, nem tudjátok? Sajnos még nem mentettem...
(#) kisgeri válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Azóta megvan, visszakerült, valamiért a kereső sem adta ki találatnak tegnap.
(#) Novak válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
[OFF]A kapcsolási rajzon az LCD egyik lába rossz helyre volt kötve, azt javítottam. Mentés után pedig meg kellett várni, amíg a moderátorok ismét jóváhagyják a cikket, ezért nem volt látható egy rövid ideig.
(#) kisgeri válasza Novak hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Értem köszi! A javítást is!
(#) roland9 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy lenne egy BA1404-es IC-m és ennek a kimeneti teljesítményét növelném a 2-es képen lévő kapcsolással méghozzá úgy, hogy az első 2 tranyót és alkatrészeit kihagynám a kapcsolásból és oda kötném az ic kimenetét.

Mennyi esélyem lenne rá, hogy ez így működne?

üdv: Roland

1.jpg

2.gif
   
(#) szendi001 válasza roland9 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Sok, ha jól van kihangolva és kulúráltan megépítve.
(#) roland9 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Aham az jóó!
Ez az elméletileg 4W-os kis erősítő nyílt terepen kb. mennyi a hatótávja?
(#) Novak válasza roland9 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A BA1404 kimenetére nem egyszerű feladat erősítőt építeni. Nagyon kicsi a kimenő teljesítménye, ebből adódóan, ahogyan a képeden bejelölted, egy C osztályban üzemelő erősítőt egész biztosan nem fog tudni meghajtani. Legalább egy, de inkább 2 fokozat kellene még elé.
(#) roland9 válasza Novak hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
akkor gondolom egy ilyen fm transmitter-el se lenne jó ez a kapcsolás:

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/auto_cd_valto_transmitter/fm_1_8_lcd_autos_transmitter_mp4_usb_taviranyito_1547759762.html

esetleg nincs valami kapcsolásod?
(#) szendi001 válasza roland9 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia van bármilyen műszered mérni? Kapcsolás nem elég.
(#) morgo válasza roland9 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
Esetleg nézd meg ezt:Bővebben: Link
(#) szendi001 válasza morgo hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ezekkel a tranyókkal egy mikrowatt nem jön ki 100 Mhz-en. Hangfrekvenciás eszközök. A rajz valószínű elmegy szódával, ha RF eszközök vannak benne, Első tranyó BF199, a második talán BFW16A.
(#) Novak válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Mindkét tranzisztor fT-je néhányszáz MHz, 100MHz környékén még vígan elmennek. Tény, hogy precíz, gondosan felépített áramkörbe nem valók, de szerintem a BA1404-ben sincs komolyabb RF tranzisztor
Egyébként volt már többször téma, de pl BC547-essel akár 150MHz-re is kiváló VCO építhető. Még jobb is, mint egy RF tranzisztorral, mivel sokkal kevesebb illetve kisebb amplitúdójú felharmónikust termel, lévén párszáz MHznél megáll a tudása...
(#) roland9 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Előfordulhat hogy ennek a kapcsolásnak:

http://rf.circuitlab.org/2011/11/2sc1971-2sc1946a-rf-amplifier.html

a bemenetére tényleg elég a 0,5W?
(#) pucuka válasza roland9 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Tényleg elég lehet, de neked csak kb. 10 - 20 mW -od van, talán. És illessztésekről még nem is beszéltünk, annak is van vesztesége.
(#) roland9 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Esetleg nem tudsz valami kapcsolást?
Következő: »»   78 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem