Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   743 / 1385
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Valami 350x250körülit írt.
(#) kuka88 hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok

Nyákot szeretnék készíteni a nyomtatós-vasalós módszerrel, de sajnos lézernyomtató hiányában vagyok...
-Meglehetne-e oldani tintasugarassal?
-A nyáktervet kilehet nyomtatni valami hétköznapi programmal(Word,Paint stb..),mivel egy olyan személlyel tudom csak kinyomtattani aki nem ért az informatikához.És nem tudok én odamenni.
Köszönöm
(#) mps válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 25, 2012 / 1
 
Szia! Nem lehet tintással. De ezt sokszor leírták már... Rakd pdf-be (Pdf creator, stb.), azt bárhol kinyomtathatod. Vagy a tintás nyomatot lefénymásoltatod, ügyelve a méretre.
(#) PPetya válasza PPetya hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Mint ígértem a teszt panel képe, de csak maratás után, mert előtte elfelejtettem

ui.: A szakadások nyomtatási hibák, kifogyóba van a tonerem ahol szakadt ott szürkét nyomtatott és azt nem vitte át.

Üdv.: Petya
(#) gulasoft válasza vadvaz hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
A Dutonerepro nyomdába elküldöd a pdf-et és levilágítják neked. Az más kérdés, hogy kinek van akkora maratója amibe ez belefér (rajtam kívül ) Viszont a laminálóm alá meg nem fér be szerintem, már terveztem nagyobb laminálót de még nem vettem. Ehhez a3-as kell. Esetleg a nyomdában lehet fel is tudják laminálni ha viszed a fóliát, de ezt meg kell kérdezni tőlük.
(#) pepe091 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Hát ha csak amiatt szakadt, hogy kifogy, akkor szerintem elég jó eredmény átalakítás nélkül.
(#) PPetya válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Még a burkolatot se bontottam le róla, de valószínű kedden veszek tonert és akkor mehet a nyomat hibája nélküli teszt.
(#) pepe091 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Úgy már akkor elvileg jó lesz.
(#) december13 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Szia !
Műnyomó papírt , hol vásárolsz és milyet. Nekem 130g-os van egy pár A4-es, de még nem próbáltam ki.
(#) vadvaz válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok

Az mit jelent hogy levilágítják nekem odaviszem a panelt a PDF fájlt és levilágítják a panelt?
A panel mérete : 335*245
Maratást azt meg tudom oldani, van ekkora maratóm.
(#) shield válasza december13 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!

Az ígért anyag. Van benne egy "watt-Laminalo_vezerlo_panel.PCB" fájl. Nem tudtam most megnézni, nincs fent a gépemen hozzá való progi, szerintem az is az eredeti kapcsoláshoz van.

Watt.rar
    
(#) elektrorudi válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Már a múlt héten olvastam a mérésedről. Nagyon tanulságos volt. Sajnos csak ezen a héten tudtam kipróbálni a pausz papírt a gyakorlatban. Minden eddiginél jobb! Azt nem mertem megkozkáztatni, hogy csak egy réteget használjak mert ennek a munkának holnapra kész kell lenni. Majd legközelebb...
A képeken látható hibák, kizárólag a saját hibámból származnak, nem a technológia hibája. Többek között türelmetlen voltam, és csak 7-8%-al növeletem meg a megvilágítás idejét, a szükséges 30% helyett... A lefújás sem volt tökéletes (sosem tökéletes ).
Mikroszkópom sajnos nincs, de átvilágítva látszanak a lyukak a nyomaton. Talán mégis másik printer kellene... De ismétlem: sokkal jobb, mint az írásvetítő fólia!
(#) PPetya válasza december13 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!

Egerben egy sima írószer boltba, 120g-os.

Üdv.: Petya
(#) gulasoft válasza vadvaz hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Filmet világítanak. Kapsz egy fóliát amin rajta van a maszk. Fellaminálod a dry fóliát, rárakod a maszkra, leszorítod egy üveglappal, és levilágítod akár a nappal.
(#) pittosi válasza december13 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Sokkal jobb léser fotópapír 2 oldalas 120g A4.
tőkéletessen használható.
(#) vadvaz válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Hali

Bocsi a lámaságért, de nem tudod véletlenül hol lehet A3-as Dry Fóliát beszerzni?
(#) gulasoft válasza vadvaz hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nem kell a3-as. Amit én osztottam szét az 305mm széles volt és 150 méter hosszú. Olyan bőven elég rá, és elég sok emberkének van otthon, már csak egy a3-as lamináló kell valakinél.
(#) december13 válasza PPetya hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszi, szét nézek akkor.
(#) december13 válasza pittosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszi, megpróbálok ilyet is keríteni.
(#) naberius hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok,
Próbált már valaki házilag forrasztás gátló maszkot felvinni? A szita drága lenne, nem tudom hogyan lehetne házilag kimaszkolni a forrasztási pontokat.
Ez csak azért lenne érdekes, hogy az ón ne fusson el a vezetősávon, csak az alkatrész forrasztásához szükséges területen.
Normálisan először leforrasztok mindent aztán lakkozom a panelt, de nem olyan szép. (szerintem)
Köszi, N
(#) Zoli_bácsi válasza naberius hozzászólására (») Feb 26, 2012 / 1
 
Ha a forrszem olyan részén forrasztasz, ahol nincs a forrszemhez csatlakozó vezetősáv, akkor nem fut fel a vezetősávra. Akkor lehet szép forrasztásokat készíteni. Nálam is az volt a tapasztalat, ha a vezetősáv felől forrasztottam, akkor felszaladt a vezetősávra az ón, ha viszont (vezetősávval szemben) forrszem szélénél forrasztottam, akkor szép lett. Nem tudom, mennyire sikerült leírnom, amire gondolok.
(#) naberius válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszönöm, igazából az SMD -kel van problémám.
Ott nem tudok a forrszem felől forrasztani. Ezért gondoltam, hogy ha kimaszkolnám, forrsaztásgátlóval, akkor szép lenne, mint a "gyári".
(#) kuka88 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Sziasztok,

Tudnátok ajánlani egy fúrót ami nem túl drága ,de azért mégiscsak jól használható NYÁK fúráshoz.? 5 ezer Ft környékén.

Köszönöm.

[OFF] Ha esetleg valaki Kalocsa környékén tud, annak nagyon örülnék.
(#) pepe091 válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 26, 2012 / 1
 
Nekem Ilyen van, de Ez sem rossz, csak azért nem ezt választottam mikor én vettem, mert túl keskeny volt a teste, mint az állványom legkisebb befogó mérete.
És ezek a típusok kaphatóak elektronikai boltokban is, meg láttam már Praktikerben is, ha nem szeretnél rendelni.
Üdv!
(#) gulasoft válasza naberius hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Van lötstop fólia, ha sokáig nyaggatsz itt valakit, biztosan kapsz, bár elég drága 500Ft/a4 környékén volt. Egyébként az octamex.de-ben tudsz rendelni.
A másik a festék abból 1 kiló a minimum, annyit nem használsz szerintem, bár az erősebb mint a fóliás verzió.
(#) Horvath-b89 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
Üdv! smd-hez való NYÁK-ot hogyan tudok készíteni? Csak foto technikával? vagy ahoz különleges NYÁk-lap és technika is kell?
(#) Mathyas válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Nekem nem vállt be a vastag.
Vékonyabbal sokkal egyszerűbb a feladat.

És egyáltalán nem feltétel, hogy műnyomó papír legyen!
Annyi a lényeg, hogy fényes legyen a papír, hogy ne tudja magába szívni a festéket.
(#) pepe091 válasza Mathyas hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Pont azt mondtam én is, hogy a vékonyabbal könnyebb volt dolgozni. Fentebb én is írtam, hogy bármilyen fényes jó, akár még a reklám újságok is..
De lényeg, hogy úgy is mindenki kitapasztalja magának, hogy neki mi válik be, mivel könnyebb dolgoznia.
(#) waterbear válasza Horvath-b89 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Semmi különleges nincsen benne, a foto technika mellett még a vasalásos jöhet szóba az smd-hez, ha jól csinálod. Talán ha van türelmed és jó a szemed, igen hegyes filccel meg lehet rajzolni, ha nem nagy a nyák, különben a nyugdíjat is az asztalod mellé hozzák
(#) zamatőr válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Üdv!
Bármit csak ezt nem :http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=52370
Nagyot csalódtam 6Voltos motorral 3db 1.2voltos 800mA akku benne -semmi töltésvezérlés.
Következő: »»   743 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem