Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1011 / 2501
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia! A kapcsolás alapvető problémájának a nyugalmi áram beállítását tartom. Pontosabban, hogy a nullátmenet közelében a darlington teljesítmény tranzisztorai túl sokáig zárva vannak. A 2x1N4007 helyére állítható feszültséggenerátort javaslok, mely tranzisztora célszerűen a hűtőbordára fogatandó a nyugalmi áram hőfokstabilitása érdekében.
Ha kell rajzot mellékelek.
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Kedves Reloop. Igen érdekelne a rajz ha mellékeled. Köszönöm. Amúgy meg az első panelnál én is azon tanakodtam amikor rosszul szolt, hogy mivel ez darlington, eleve 4 tranyo van, és gondoltam kevés lehet a nyitófesz kélt diodával. Semmi mérés nélkül betettem még kettöt és lálám szépen is szolt talán fél percig pedig nem is volt kivezérelve Alapbol volt akkora nyugalmija vagy nem tom hogy elrepedt az Npn tranyo sajna :S
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Teljesen jól látod a problémát.
A mellékelt rajz ismerős lesz A tranyó lehet BD139 stb.
Szerk.: a 0,33ohm-on eső feszültségből számolva állíts 10-50mA-t, ahogy fülre kellemesebb, lehetőleg azért minél kevesebbet.
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
köszy szépen. Na most akkor a +/-42 volt tápfesz mellett nekem a két bázis közt kellene mérnem a nyitofeszt, nem? vagy most pontosan mihez képest kell ezt beállítani és mijen értékre? Ebben még segíts nekem légyszives. Ja és még valami. Ezt ugye a két dioda nélkül kell betennem igaz?
(#) tda7294 válasza tda7294 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Bocsi. Már látom közben irtál
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Igen a két dióda helyére megy. A legtöbb erősítő tartalmaz ilyen áramkört, a rajzodat nem tudom hogyan gondolta a tervezője.
A Boucherot-tag nélkül is normálisan kell majd szólnia, de ha már elkészítetted érdemes rajta hagyni.
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Oksa megprobálom. Ma már nem hiszem hogy összehozom ezt a nyitos dolgot, de am csak kérdezem hogy szolna ez 3 diodával? én már nem merem betenni mert félek ezt a tokot is elrepíti nekem, mint 4 diodánál Nincs most ithol pót cuccom hozzá.
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A három diódát különösebb kockázat nélkül kipróbálhatod, de nem lesz azzal sem jó hangja.
A négy diódás kísérlet kudarcából arra következtetek, hogy a darlingtonok nem kapnak kellő hűtést. Most mire vannak felfogatva?
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
széles nagy hűtőbordára. Elférne rajta 4db vég tranyo is. De most csak 2van rajta + a meghajtó. De valameik csillám szigetelésü a másik pedig az a fóliás vagy mien. Csavarral szorosan felfogatva, igaz paszta nincsen alattuk de a borda elég sík ahogy néztem.
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
A megsült tranyó azt bizonyítja (ha nem volt egyéb gubanc), hogy rossz a hővezetés. Még egy kis csapágyzsír is megteszi, ha nincs pasztád.
Alapvető hiba továbbá, hogy áramkorlátozó nélkül élesztettél 10 ohm a tápágba és/vagy izzó a hálózati feszültséggel sorbakötve! Enélkül ne is kezdj nyugalmi áramot állítgatni, mert ha megszalad, ismét oda a végtranyó.
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Hát igen én meg a fejemmel hagyatkoztam a kétoldali biztikre De hiába Az egyik nagyon kevés volt a másik már tul nagy volt és fél perc alatt reccs. De még nem füstölt el Ja és a másik is elszáét egyedül a mrghajto tip 41c maradt épen. + a picik.
(#) tda7294 válasza emersys hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nem tudom hogy miért, de ez így valahogy nem jött össze. A másik verzió még mindig jobban szól. Tehát a sima kondi és ellenállásra gondolok.
(#) Haliapu hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Sziasztok, lassan elkészül a PA-300 as példányom csak még a hűtőbordák nem érkeztek meg a Jászságból de már holnapra ígérték. Még mielőtt letolnátok a tranyókat nem forrasztottam be csak a képek miatt dugtam a helyükre. Előre is köszönöm a segítséget reloop és emersys kollégáknak. További szép napot !!!
(#) pinyó39 válasza Haliapu hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia! Érdeklődnék a végtranzisztorok típusa iránt.
Köszönettel: Zsolt.
(#) Haliapu válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia,2SC5200 és 2SA1943, és+-60V a táp 2X20 000µF a puffer.
(#) janimester válasza Haliapu hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia , gratula nagyon tetszik.. énis ezt a kapcsit akartam megépíteni de sajnos most nem tudnék ennyi pénzt rááldozni. Esetleg ha van valami képtáros profilod ott megnéznék még pár képet róla
(#) dudassandor1 válasza Haliapu hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Alakul az erőmű!
(#) janimester hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Akár hányszor *

* Törölve ! A honlapunk neve Hobbielektronika, a téma címe erősítő mindig mindig
, a kocsma a templom mellett, vagy szembe vele van .
(#) Haliapu válasza janimester hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia, majd ha megszólal teszek fel több képet.
(#) dudassandor1 válasza janimester hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Itt rend van kérem!
(#) nebszter85 hozzászólása Feb 28, 2012 1 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Szeretnék építeni egy megbízható és már megépített fetes erősítőt, ami olyan 3-400W teljesítményű
A tápfesz lehet +/-40V vagy +/- 70V.
Egy ilyen kapcsolás kellene nekem ami biztos hogy jó és van hozzá nyákterv is!
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Üdv!
(#) Haliapu válasza nebszter85 hozzászólására (») Feb 28, 2012 1 /
 
Szia, milyen legyen a fettek tokozása.
(#) benocs24 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy ennek a kapcsolásnak akkor csak egy mono jelet tudok adni? Hisz egy jelbemenet van. Köszi előre is!
(#) mindenes válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv.
Igen, csak egyet.
(#) benocs24 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Jó jó! Értem! Köszi szépen!
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia! Ha négy csatornád van, kétszer kell ezt az áramkört megépítened. Ekkor a sztereo egy-egy csatornája hídkapcsolás lesz.
(#) emersys válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia. Igen, hisz mikor egy erősítő hidalva hajtja a hangsugárzót akkor is szintén csak mono- ként tudod használni az amúgy kétcsatornás erősítőd..
A műveleti erősítők kimenetén ugyanakkora lesz a az amplitúdó (kitérés) mint a bemenetén, csak éppen egymáshoz képest ellen fázisba vezérli ki a végfokokat.
(#) emersys válasza emersys hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Most nézem mennyi válasz érkezett.
(#) nebszter85 válasza Haliapu hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Helló.
Ha van to3-as az is jöhet de a To247-es jobb lenne!
Üdv!
(#) benocs24 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Egy utolsó kérdésem lenne. Egy ic-és erősítőről van szó. Megoldható ennél az ic nél is? 4 kimenet helyett lenne 2.

RSN.jpg
    
Következő: »»   1011 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem