Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1608 / 3974
(#) kadarist válasza debrigo hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Szia!
Használj standard 1 kiloohm-ot.
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Egyrészt nagyon sok múlik a doboz és a hangszóró összhangján, másrészt azért sokszor folyamodnak a tömegcuccok gyártói trükkökhöz. Van olyan irányú tapasztalatom, hogy egy adott mini-HiFihez tartozó hangdoboz, jó(bb) minőségű láncon nem szól jól. Valószínű, hogy a készüléket is a hangsugárzója gyengéihez igazították, vagyis "hamis-kártyázik, hogy jobb színben tüntesse fel a dobozkáját" ( villamosan javítja a rendszer hibáit).
(#) Sigmoid válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
* Na szóval "hát az meg mi a CSUDÁRA kell neked?!"

Tényleg elképzelni nem bírom hogy mire lehet jó egy másodpercenként kapcsolgatott 250W-os izzó által leadott hő.
Ha mindenáron hőleadásra van szükség, használj fűtőszálat mert az sokkal strapabíróbb.
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma vettem egy voltcraft VC270-es multit.
Egy baj van vele, hogy szakadásmérésnél recseg a hangszórója. Ezzel lehet valamit kezdeni? Nincs valami jó ötletetek, hogyan tudnám ezt a csorbát kiköszörülni?
Köszi előre is!
(#) vilmosd válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Garancia? Esetleg szetszed es megnez a piezzo.
(#) gordonfreemN válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Pestről rendeltem, ma, nem szeretném máris visszaküldeni, nem olyan nagyon életbevágó ez.
Annyi, hogy ha tökéletes a kontakt, akkor minden ok, viszont ha nem teljesen jó, akkor ad ilyen sercegő hangot.

Tehát mondjuk egy csavarhúzóval rövidre zárom és akkor ok minden, de ha elkezdem húzgálni a csavarhúzót a mérőtűkön, akkor már elkezd sercegni vagy sercegve sípolni.
(#) vilmosd válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Akkor ez ilyen gyarilag. A komparalasi szint eleg alacsony, es emiatt ha magasabb az ellenallas egy bizonyos erteknel leall a csip-csip. Kesleltetes pedig nincs benne.
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Vagyis lehet hogy nincsen benne semmi speckó dolog csak a kettő egymáshoz van igazítva.

A 250W-os hangfalak is gyári dobozok nem épített.
(#) peter1995 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Helló. HA FET-et mérek akkor a G-hez képest kell mérni a D-t és az S-t? Vagy mit kell mérni hogy pontosan tudjam hogy ez jó vagy rossz. Arra gondolok mint a tranzisztoroknál a B-hez képest mérem.
(#) gordonfreemN válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Késleltetéssel meg lehetne oldani? Mondjuk egy kondival, vagy bonyolultabb, inkább ne piszkáljak bele a belsejébe?
(#) vilmosd válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szerintem ne nagyon piszkald, mert ez valoszinu valami cel IC-vel mukodik. Esetleg ha latszik az IC felirasa, keresni kell hozza adatlapot, es talan az alapjan lehetne buveszkedni valamit.
(#) gordonfreemN válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Akkor marad így. Köszönöm a segítséget!
(#) debrigo válasza kadarist hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszi, holnap kipróbálom!
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Nézd meg ezt: Bővebben: Link
(#) mate_x hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Ebben az akkumulátorban ( Bővebben: Link ) ugye nincsen beépített töltő/védő áramkör? Nem hiszem, hogy lenne benne, de biztos ami biztos meg kérdezem. Én szeretnék hozzá készíteni töltő készüléket.
A segítséget előre is köszi.
(#) zolika60 válasza mate_x hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Nincs.
(#) mate_x válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszi a választ, akkor megveszem
(#) elektro777 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, egy feladat amit nemtudok megoldani Egy felfüggesztett vezeték ami végén egy súj vanm és egy mágneses térbe van elhelyezve. (képten látható az elhelyezés) Meg kellene határoznom az indukált feszültséget benne, amikor a nyugalmi ponthoz ért ha elengedjük a kezdésponttól.
B=0,2T
m=1kg
d1=0,3m
d2=0,15m
U=?

Képletet egyet tudok rá: U=N*B*l*v

Ha valaki megtudná oldani holnapig megköszönném!

feladat.jpg
    
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Mellékelve a kis kapcsolás.
Kíváncsiságból kipróbáltam, hogy a vezeték helyére beteszek egy 31 ohm ellenállás. Legalább tudom, hogy a vezeték ellenállásán esik a feszültség. Kérdés, hogy ezt hogyan tudnám kiküszöbölni?
12VDC a táp
Ha bekapcsolom akkor kb. 70 mA az áramfelvétel. És a fesz esés 2,6VDC.
Ha közvetlen kapcsolom a relét nem vezetékkel akkor nem esik a feszültség.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Na most a relé a negatív pólust honnan kapja? Nem a 90 m-re lévő pozitív mellől? Mert akkor kétszeresre kell venni a vezeték ellenállását.
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Nem.
A relé az közvetlenül a fesz. forrásról kapja a negatív pólust.
A pozitív van megszakítva 90 méterre aminek az ellenállása kb. 31 ohm. Nem egy érnek hanem az érpárnak.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!

Távkapcs.jpg
    
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszönöm!
Holnap kipróbálom. R3 nem lesz zavarérzékeny? Nem szereném, ha a relé viharban vagy egyéb hatásra behúzna egy pillanatra is.
Ill. R2, R3 számításánál figyelembe kell venni a vezeték ellenállását vagy elhanyagolható?
Csak azért mert most 90m a vezeték, de lesz ahol 200m körül kell.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Bocs! Nagyon siettem, hogy én kapjam a pontot

Távkapcs.jpg
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hiba, hiba hátán. Az R2 és a 10k találkozási pontja valamint a test közé kell egy kondenzátor, ami kiszűri az antennaként vett jeleket :hide:
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Én szívesen adnék pontot. Sokat segítettél már nekem. Sajna itt nem tudok.
Viszont megfogtál mert az előbbinél még csak-csak kiszámoltam volna az ellenállásokat, de most első nekifutásra nem tudom R2-vel mit kezdjek.
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
[off]
Japán zászló???
Legalábbis Opera így jeleníti meg.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Az R2 legyen az a legnagyobb ellenállás aminél még stabilan zárva marad a tranzisztor. A vezeték szigetelési ellenállása, a kapcsoló beázása vagy egyebek jöhetnek szóba. Hasra ütéses alapon beraknék valamit 1-10k között. A kondi legyen pár száz nanós.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Én is adnék pontot, nagyon korrekt, és gyors voltál a nyákellenőrzős topikban.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Valószínűleg a végeredmény úgyis az lesz, hogy optocsatolóval leválasztom a kapcsolót, de mániám, hogy minnél biztosabb és tartósabb legyen a kapcsolásom. Elnézést, ezért kérdezek annyit.
Következő: »»   1608 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem