Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok!
A csatolt képen látható módon szeretném a pichez kötni egy lm335-ös hőszenzort. Tudnátok segíteni az R értékének pontos meghatározásában? Szeretném -40°C-ig is működtetni, ha ez számít. Előre is kösz!
Ez halott ügy. Jobban járok ha vásárolok egy vasmagot. A kölcsönös indukció számolásához tudnom kéne a menetszámokat.Ahhoz viszont szét kéne szednem és lehet hogy ne is lenne jó a kapcsoláshoz.
Köszönöm a válaszokat és a fejtágítást.
Sziasztok!
Nem vagyok teljesen biztos egy kondenzátorra vonatkozó adatban. A 4u7 az ugye a 4,7 uf-os kondit jelöli? Köszi
Hm nem rossz ötlet az optocsatoló, kisebb is mint a trafó, viszont ezzel meg az a baj hogy 5 volt egyenfeszültséget kellene földfüggetleníteni a túloldal meghajtására...
Szóval inverter - trafó - egyenirányító... Uh... Legalább elegendő egy trafó az összes csatornának.
Na közben találtam jót. Tanulság: amit ma nem kapni integrálva az nincs is.
http://www.soselectronic.hu/?str=12&code=D10 Már csak abban nem vagyok biztos, hogy audio line out meghajtásához hány wattos kell. 1W elég vajon? Az erősebbek elég drágák.
Öööö, a kollégának 10mH kéne, ezért párhuzamosan kötné a meglévőket.
Idézet: „toroid gyűrűn 2 db 18 mH tekercs van. Ha ezeket párhuzamosan összekötöm akkor 9 mH-t kapok” Ha két független induktivitást párhuzamosan köt, akkor igaza van. De mint az idézetből kiderül csatolt, ráadásul szorosan csatolt induktivitásról van szó, ahol az eredő induktivitás kiszámításánál figyelembe kell venni a kölcsönös indukciót is. Nemde?
Sziasztok vektorszkóppal való méréshez kellene segítség. Pontosabban hogy mit tudok vele mérni és mit hová csatlakoztassak? A potméterek beállításával tisztában vagyok mivel mit állítok.
Mellékelek egy képet hogy lássátok mivel állok szemben
Szia!
Menj a Vektorszkóp könyvjelzőre adoksiban:Bővebben: Link. A videotechnikai alkalmazás mellett hangstúdiókban is használják a sztereó csatornák egymáshoz való amplitúdó viszonyának és fázishelyzeteinek vizsgálatához.
Bocsánat átfogalmazom. Szóval akkor optocsatoló.
Amennyire megértettem, itt arról van szó, hogy egyik oldalon bevezetem a hangforrás jelét a csatoló bemenő lábain. A túloldalon a csatoló típusától függően valamilyen módon előáll a jel. Na most az egyik kérdésem az ez a valamilyen mód. Tud valaki adni olyan anyagot ahol el van magyarázva a különböző csatolók kimenete? (Lineáris, tranyós, stb.) Feltételezem a kimenet el lesz tolva a 0..2A tartományba, ami szerintem nem túl jó és vissza kéne húzni [-A..A]-ba. A másik meg a kimenet. Line out csatolóhoz feltételezem jó lesz a 2V peak to peak. A kérdés a kimeneti impedancia. Olyat olvastam hogy a Line Outnak pofátlan nagy belső impedanciát kell adni (100 ohm). Ez azt jelenti, hogy a jelútba be kell kötni egy 100-as ellenállást?
Ezeket a feszeket tudja egy pc táp de ezt a kérdést nyugodtan tehetted volna egy másik topikba. Írok a vezetőségnek! Meg tudnám csinálni neked ha érdekel keress privátban!
Sziasztok
A halogén izzók mennyire bírják a gyors ki-be kapcsolgatást? Egy 24V/250W-os halogént kellene kapcsolgatni kb másodpercenként. Az izzó elméletileg 500órás, szerintetek meddig tűri majd a dolgot? Egyáltalán lerövidíti ez az élettartamát? Ha igen hogyan tudnám meghosszabbítani kicsit?
Nem szereti a gyors ki-be kapcsolgatást. Nem tudnám megsaccolni mennyivel lesz rövidebb az élete, de sokkal. Ha az nem okoz gondot, ha kis mértékben parázslik az izzó, akkor egy állandó előfeszítéssel javíthatsz a helyzeten.
Semennyire. A hagyományos izzószálas fényforrások közül semelyik nem bírja a ki-be kapcsolgatást, mert az jelentős hőingadozással jár, ami nagyon hamar tönkreteszi az izzószálat.
Ha ki-be kell kapcsolgatni valamit, akkor használj LEDet. Ha nagyon nagy fényerő kell, akkor használj több nagyteljesítményű LEDet. (És felvett teljesítmény szempontjából még így is meg fogod úszni a 250W kb. tizedével.)
Csak az a baj hogy nem a fényét hasznosítanám hanem a leadott hőt
Hali !
Szeretnék készíteni egy tv b gone-t . Ezen az oldalon van a kapcs. rajz , a firmware, alkatrészek, stb. http://www.ladyada.net/make/tvbgone/parts.html Egy problémám van . Ezt az alkatrészt : 8.00 MHz ceramic oscillator nem találom a hestore-ban . Esetleg tudnám ezzel : http://www.hestore.hu/prod_10021398.html vagy ezzel : http://www.hestore.hu/prod_10021419.html vagy esetleg ezzel : http://www.hestore.hu/prod_10030976.html helyettesíteni ? Előre is köszi a választ !
Szia!
Kétlábú kvarccal is megépítheted, de akkor neked kell a két kerámiakondit beépíteni a kvarc köré, amik 22 pF-osak legyenek. tvbgone11
Szia !
Akkor ha jól értem akkor oda ahova menne a sima 8 MHz-es kerámia cucc, berakok egy 8 MHz-es kvarcot, plusz még ennek a lábára tehát ugyan oda bekötk 2 db 22pF-os kerámiakondit ? Bocsi ha nem így van vagy nem nagyon látom a lényeget. Azért köszönöm szépen a választ !
Úgy csináld, ahogy a rajzon van. A kvarc két lába és a test (GND) közé kell egy-egy kondit beépíteni.
Helló. A hifi hangfalakba mi van a hangszórókon kívül hogy ilyen apró hangszóró is ütős mélyt ad?
Van egy Philips hifim(nem minihifi normál nagy) aprócska kis mély hangszórók vannak benne amik még alig lengenek ki és mégis gyünyörű mélyeket ad. Meg van 2db 250W-os 3 utas hangfalam amibe sokkal nagyobb mélyek vannak és ki is tud lengeni ha kar kraftot de nem ad olyan szép igazi dübörgést... Van hangváltó a 3utasba de csak a magas és tölcsérnek. A mély közvetlen az erősítő jelét kapja. Próbáltam hogy a 3utast a hifire kötöm aminek van mély kiemelése de nem sokat változott. Valószínű a hangfalba van még a mélynek is hangváltója A 250W-os mélyhez tudna valami ilyet mutatni nekem? Egy 3 utast egy db TDA7294 híd hajt. Vagyis két híd van.
Köszi szépen ! akkor azt hiszem már megvan
Sziasztok!
Adott egy pici kapcsolás amiben van egy relé+dióda, led+ellenállás. 12 VDC A relé bekapcsolását egy kézi kapcsoló végzi ami kb. 90 méterre van és 0,22 mm2 vezetéket használtam. Ennek az ellenállása 15 ohm. Miért esik közel 3 Volt-ot a feszültség, ha használom a vezetéket? Akár hogyan számolgatok nem jön ki. Terhelés 80 mA.
Bocs ezt nem írtam.
A kapcsoló most teszt szempontjából csak annyi, hogy összecsavarom a vezeték végét.
Mono hangú videomagnóról szeretnék bedigizni egy filmet egy DVDR készülékre. A bemeneti hangot szeretném osztani Y-ban két ellenállással a jobb-bal csatornát.
Kérdésem: milyen értékű ellenállást használjak?
Összeforrasztottad? Az összecsavarás azért nem 100%.
Mérj áramot és feszültséget a vezetéken.
** Mi a * kell az neked, másodpercenként kapcsolgatva?!
* El nem tudom képzelni... Használj fűtőszálat, az sokkal strapabíróbb. |
Bejelentkezés
Hirdetés |