Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1606 / 3968
(#) kadarist válasza BárányD hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
65 amperre képes egy órán keresztül. Persze ha jó kondiban van és fel van töltve.
(#) granpa válasza BárányD hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia! A 65Aó-t csak példának írtam, de egy Suzuki Swift aksija, csak 36Aó-s. Attól függ milyen van, és milyen karban(állapotban), töltöttséggel.
(#) nyakas00 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Szabályozót nézegettem amit PC-re köthetek. Találtam egy nekem megfelelőt KD48P névre hallgat.
Mi a különbség az RS232 nem leválasztott és az RS485 leválasztott között? Az áron kívül persze
(#) neocska válasza djdavid hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Jo hallani hogy sikerült életrekelteni az erösitöt
(#) Hp41C válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
- RS485: kétvezetékes, differenciális meghajtással felépített kétirányú kommunikáció. Mindkét vezetéken (egyszerre) irányt válthat az információ áramlása.
- RS232: két külön vezetéket használ a két irányra, melyeket aszimetrikusan hajtanak meg. A harmadik vezeték a referencia.
- Leválasztott: A kommunikáció jelei galvanikusan nem függenek össze a készülék többi jeleivel.
- Nem leválasztott: A kommunikáció jelei galvanikusan összefüggenek össze a készülék többi jeleivel.
(#) nyakas00 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Ez még mindig nem mond valami sok mindent. RS232 és 485 közti különbséggel tisztába vagyok csak ez a leválasztott téma nem tiszta.
2500 és 11800 között azért van különbség
(#) kuka88 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Meg tudnátok mondani hogy a földelést hogyan kell elképzelni? A táp negatív pólusára kell kötni?
Lehet hülyeséget írtam és az se biztos, hogy a földelés jele, a fordított karácsonyfára hasonlító jelecske.
Köszönöm
(#) zolika60 válasza kuka88 hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 1
 
Ha csak kétpólusú a táp akkor igen. Szimmetrikus tápnál van ennél negatívabb pólus is.
(#) kadarist válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia!
"A galvanikus leválasztás azt jelenti, hogy a jelet valamilyen nem elektromos jellé alakítjuk, ezt érzékeljük és vissza alakítjuk elektromos jellé. Ezt transzformátorral, vagy optocsatolóval végezhetjük." Forrás: Bővebben: Link
(#) PH-User válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Húha, köszönöm, hogy válaszoltál, viszont ott semmi leírást nem találok. Egy olyanon gondolkodtam, hogy egy kisebb (laposabb dobozba beletenni a scanner részt, a bekapcsológombot meghagynám és a funkciókapcsolót fix-re, scannerre állítanám be. Meg lehet ezt oldani, mit gondolsz?
(#) Hp41C válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!

Ne mond, hogy a barátod nem ad semmit sem: RS232 RS485
(#) nyakas00 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
kadarist korrektül megválaszolta, így már érthető.
(#) Sigmoid hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Helló! Érzékeny hangforrást szeretnék bevédeni földhurok ellen. (Chipzenéhez használok c64-et, ami hírhedt a hirtelen halálról amit erősítőkhöz, mixerekhez való csatlakoztatás okoz).

A kulcspontja a dolognak, hogy NEM zajszűrésre kell a földhurok leválasztó, tehát minél kevésbé szűr, annál jobb. Viszont a 20k-s Jensen trafót egy kicsit drágállom. Tud valaki olyan 1:1-es trafót, ami minőségileg "good enough", de nem Jensen árban van?
(#) PH-User válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ja, értem, akkor hagyom is, köszönöm szépen a választ!
(#) pucuka válasza Sigmoid hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Próbálj meg szerezni BEAG bemenő trafót, TB101, vagy ilyesmi.
(#) NickE hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Nincs valami ötletetek, hogyan lehetne tüskesor csatlakozósra tervezett modulokat tesztelni anélkül, hogy beforrasztanám a csatlakozót? Mint pl. a karakteres LCD modulokon is van 14 furatfémes lyuk. Hasonló modulokat kellene tesztelni (sokat), de nem szabad forrasztani, mert nem mindegyikbe egyforma csatlakozó kerül végül beforrasztásra. Valamilyen rugós érintkezőt kellene beledugni, de fontos, hogy jól érintkezzen és gyorsan lehessen haladni. Az ára nem érdekes, csak jó legyen

Legjobb, ha lengő tűs változat is van, mert sokféle lábkiosztású modul létezik.
(#) mindenes válasza Sigmoid hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Heló! Esetleg optocsatolós leválasztás.Bővebben: Link
(#) kadarist válasza NickE hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Keresd úgy ezt a rugós érintkezőt, hogy mérőtű. Angolul spring contact.
(#) mindenes válasza NickE hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
A tüskesornak van párja is, amibe bele dughatod, tüskesor aljzat néven kell kersni.Bővebben: Link
(#) NickE válasza mindenes hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Félreérted. Csak luk van, nincs se tű, se aljzat. Googlen vadásztam találomra, pl. ilyenből 50 darabot hogy próbálsz ki forrasztás nélkül?

random module

Aztán pl. 20 grafikus LCD, 30 óramodult, .... 1 közös van a modulokban, mindegyikre rá van tervezve tüskesor csatlakozó, de beforrasztva egyikbe sincs és nem is szabad beforrasztani, viszont ki kell próbálni a modult.

Tudom, hogy vannak speciális csipeszek, amivel IC lábat meg lehet fogni, de kényelmesebb lenne nekem a csati helyére valamit bedugni, ami jól érintkezik.
(#) Norberto válasza frici.hu hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hozzáállásból még van hova fejlődni. Kár, hogy 14 éves korod óta erre nem sok időt fordítottál. Csak úgy finoman megjegyzem, hogy nem egészen biztos, hogy jó helyen kapizsgálsz, ha didyman-t próbálod "terelni", pont számítógépes témában... csak azért írom le mindezt, mert a magas lóról és a nagy távolból nem mindig látszik elég tisztán, hogy a másik emberke mikor, hol, hogyan, mióta, mennyire ért bizonyos témákhoz...
(#) Dániel X hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv!

Vasmagos tekercsre van szükségem aminek az induktivitása 10 mH.A képlet adott, n = sqrt{L/AL}. L az induktivitás, AL a vasmagtényező amit a gyártó ad meg, n pedig a menetszám. Kisrádióból bontott vasmagot szeretnék felhasználni de nem tudom AL értékét. Ilyenkor egy átlagértéket írunk be vagy hogyan tovább?
(#) Zsákos Frodó1 válasza (») Feb 28, 2012 /
 
okay
(#) pucuka válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
A képleted csak zárt vasmagra vonatkozik, az AL értékben benne van a közepes erővonalhossz is. Vasmagos tekercsek induktivitás számolása a mű érték figyelembevételével történik. Bár ehhez sem nagyon lehet hozzájutni ismeretlen vasmag esetén. Méréssel lehet megállapítani, azonos vezeték, és tekercsátmérő, valamint tekercshossz esetén.
(#) frici.hu válasza Norberto hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Megkérlek fejtsd ki kicsit bővebben, miért gondolod, hogy a felhozott példákkal baj lenne?!
Két év rendszergazdai gyakorlat (linux-Windows-hardver), majd fél éves irodai gyakorlat, 2 hónap számítástechnikai bolt vezetés, több száz számítógép javítás.
Egyébként nem próbáltam én terelni senkit, leírtam egy-két érdekes példát, mindig van új a nap alatt címszóval.
Nem ítéltem meg senkit, szeretném személyeskedés nélkül élvezni az itt töltött perceket, persze sajnos mindig akad okosabb és még okosabb, akinek nem tetszik, ha valaki esetleg többet tud valamiben!
Most kérlek, hogy ezen irányú törekvéseid tedd félre, nem vagyok rá vevő, s ez a fórum sem erről kellene szóljon!
Köszi!
(#) granpa válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia! Ha tudsz induktivitást mérni, akkor tekerj a kiszemelt (légrés nélküli) vasra 10 (20-100) menetet, mérd meg, és számold vissza (hány nH az Al).
(#) Dániel X válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv!
Értem. Közben találtam egy vasmagos tekercset- toroid gyűrűn 2 db 18 mH tekercs van. Ha ezeket párhuzamosan összekötöm akkor 9 mH-t kapok. Sokat számít az 1 mH? Ha egy 1 mH induktivitású légmagos tekerccsel sorba kötöm akkor az nem helyettesíti a vasmagos tekercset 100 %-osan ha jól gondolom. Ebbe az áramkörbe kellene.
(#) Dániel X válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv!
Nem tudok induktivitást mérni, nincs hozzá eszközöm.
Válaszodat köszönöm.
(#) pucuka válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Két tekercs induktivitása soros kapcsolás esetén adódik össze. De csak akkor, ha nincs csatolásban a két tekercs. Egy vasmagon levő két tekercs viszont szoros csatolásban van, így a képlet bonyolódik. Nézz utánna a kölcsönös induktivitásnak. Ugyanez érvényes párhuzamos kapcsolás esetén is.
(#) Hp41C válasza Dániel X hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia!

LCM3 könnyen utánépíthető, és még a jelöletlen SMD kondenzátorokat is meg tudja mérni...
Következő: »»   1606 / 3968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem