Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1607 / 3974
(#) dtocy hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok!

A csatolt képen látható módon szeretném a pichez kötni egy lm335-ös hőszenzort. Tudnátok segíteni az R értékének pontos meghatározásában? Szeretném -40°C-ig is működtetni, ha ez számít.

Előre is kösz!

temp.png
    
(#) Dániel X válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ez halott ügy. Jobban járok ha vásárolok egy vasmagot. A kölcsönös indukció számolásához tudnom kéne a menetszámokat.Ahhoz viszont szét kéne szednem és lehet hogy ne is lenne jó a kapcsoláshoz.
Köszönöm a válaszokat és a fejtágítást.
(#) Dániel X válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Jó kis műszernek néz ki.
(#) Zsolt32 hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok teljesen biztos egy kondenzátorra vonatkozó adatban. A 4u7 az ugye a 4,7 uf-os kondit jelöli?

Köszi
(#) janikukac válasza Zsolt32 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Igen !
(#) Sigmoid válasza mindenes hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Hm nem rossz ötlet az optocsatoló, kisebb is mint a trafó, viszont ezzel meg az a baj hogy 5 volt egyenfeszültséget kellene földfüggetleníteni a túloldal meghajtására...

Szóval inverter - trafó - egyenirányító... Uh... Legalább elegendő egy trafó az összes csatornának.
(#) Sigmoid válasza Sigmoid hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Na közben találtam jót. Tanulság: amit ma nem kapni integrálva az nincs is.

http://www.soselectronic.hu/?str=12&code=D10

Már csak abban nem vagyok biztos, hogy audio line out meghajtásához hány wattos kell. 1W elég vajon?
Az erősebbek elég drágák.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Öööö, a kollégának 10mH kéne, ezért párhuzamosan kötné a meglévőket.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Idézet:
„toroid gyűrűn 2 db 18 mH tekercs van. Ha ezeket párhuzamosan összekötöm akkor 9 mH-t kapok”

Ha két független induktivitást párhuzamosan köt, akkor igaza van. De mint az idézetből kiderül csatolt, ráadásul szorosan csatolt induktivitásról van szó, ahol az eredő induktivitás kiszámításánál figyelembe kell venni a kölcsönös indukciót is. Nemde?
(#) Lalle hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok vektorszkóppal való méréshez kellene segítség. Pontosabban hogy mit tudok vele mérni és mit hová csatlakoztassak? A potméterek beállításával tisztában vagyok mivel mit állítok.
Mellékelek egy képet hogy lássátok mivel állok szemben
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Menj a Vektorszkóp könyvjelzőre adoksiban:Bővebben: Link. A videotechnikai alkalmazás mellett hangstúdiókban is használják a sztereó csatornák egymáshoz való amplitúdó viszonyának és fázishelyzeteinek vizsgálatához.
(#) Sigmoid hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Bocsánat átfogalmazom. Szóval akkor optocsatoló.

Amennyire megértettem, itt arról van szó, hogy egyik oldalon bevezetem a hangforrás jelét a csatoló bemenő lábain. A túloldalon a csatoló típusától függően valamilyen módon előáll a jel.

Na most az egyik kérdésem az ez a valamilyen mód. Tud valaki adni olyan anyagot ahol el van magyarázva a különböző csatolók kimenete? (Lineáris, tranyós, stb.)
Feltételezem a kimenet el lesz tolva a 0..2A tartományba, ami szerintem nem túl jó és vissza kéne húzni [-A..A]-ba.

A másik meg a kimenet. Line out csatolóhoz feltételezem jó lesz a 2V peak to peak. A kérdés a kimeneti impedancia. Olyat olvastam hogy a Line Outnak pofátlan nagy belső impedanciát kell adni (100 ohm). Ez azt jelenti, hogy a jelútba be kell kötni egy 100-as ellenállást?
(#) Zsolt36 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Ezeket a feszeket tudja egy pc táp de ezt a kérdést nyugodtan tehetted volna egy másik topikba. Írok a vezetőségnek! Meg tudnám csinálni neked ha érdekel keress privátban!
(#) kadarist válasza Sigmoid hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia!
Tessék anyagot gyűjteni és olvasni: Például ezt. Keresés: Bővebben: Link
(#) nyakas00 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok

A halogén izzók mennyire bírják a gyors ki-be kapcsolgatást? Egy 24V/250W-os halogént kellene kapcsolgatni kb másodpercenként. Az izzó elméletileg 500órás, szerintetek meddig tűri majd a dolgot? Egyáltalán lerövidíti ez az élettartamát? Ha igen hogyan tudnám meghosszabbítani kicsit?
(#) zolika60 válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Nem szereti a gyors ki-be kapcsolgatást. Nem tudnám megsaccolni mennyivel lesz rövidebb az élete, de sokkal. Ha az nem okoz gondot, ha kis mértékben parázslik az izzó, akkor egy állandó előfeszítéssel javíthatsz a helyzeten.
(#) Sigmoid válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Semennyire. A hagyományos izzószálas fényforrások közül semelyik nem bírja a ki-be kapcsolgatást, mert az jelentős hőingadozással jár, ami nagyon hamar tönkreteszi az izzószálat.
Ha ki-be kell kapcsolgatni valamit, akkor használj LEDet. Ha nagyon nagy fényerő kell, akkor használj több nagyteljesítményű LEDet. (És felvett teljesítmény szempontjából még így is meg fogod úszni a 250W kb. tizedével.)
(#) nyakas00 válasza Sigmoid hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Csak az a baj hogy nem a fényét hasznosítanám hanem a leadott hőt
(#) jokerkiller hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Hali !

Szeretnék készíteni egy tv b gone-t . Ezen az oldalon van a kapcs. rajz , a firmware, alkatrészek, stb. http://www.ladyada.net/make/tvbgone/parts.html
Egy problémám van . Ezt az alkatrészt : 8.00 MHz ceramic oscillator nem találom a hestore-ban . Esetleg tudnám ezzel : http://www.hestore.hu/prod_10021398.html
vagy ezzel : http://www.hestore.hu/prod_10021419.html
vagy esetleg ezzel : http://www.hestore.hu/prod_10030976.html helyettesíteni ?

Előre is köszi a választ !
(#) kadarist válasza jokerkiller hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Szia!
Kétlábú kvarccal is megépítheted, de akkor neked kell a két kerámiakondit beépíteni a kvarc köré, amik 22 pF-osak legyenek. tvbgone11
(#) jokerkiller válasza kadarist hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szia !
Akkor ha jól értem akkor oda ahova menne a sima 8 MHz-es kerámia cucc, berakok egy 8 MHz-es kvarcot, plusz még ennek a lábára tehát ugyan oda bekötk 2 db 22pF-os kerámiakondit ? Bocsi ha nem így van vagy nem nagyon látom a lényeget. Azért köszönöm szépen a választ !
(#) kadarist válasza jokerkiller hozzászólására (») Feb 29, 2012 / 1
 
Úgy csináld, ahogy a rajzon van. A kvarc két lába és a test (GND) közé kell egy-egy kondit beépíteni.
(#) peter1995 hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Helló. A hifi hangfalakba mi van a hangszórókon kívül hogy ilyen apró hangszóró is ütős mélyt ad?

Van egy Philips hifim(nem minihifi normál nagy) aprócska kis mély hangszórók vannak benne amik még alig lengenek ki és mégis gyünyörű mélyeket ad. Meg van 2db 250W-os 3 utas hangfalam amibe sokkal nagyobb mélyek vannak és ki is tud lengeni ha kar kraftot de nem ad olyan szép igazi dübörgést... Van hangváltó a 3utasba de csak a magas és tölcsérnek. A mély közvetlen az erősítő jelét kapja.

Próbáltam hogy a 3utast a hifire kötöm aminek van mély kiemelése de nem sokat változott. Valószínű a hangfalba van még a mélynek is hangváltója

A 250W-os mélyhez tudna valami ilyet mutatni nekem? Egy 3 utast egy db TDA7294 híd hajt. Vagyis két híd van.
(#) jokerkiller válasza kadarist hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszi szépen ! akkor azt hiszem már megvan
(#) blackdog hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Adott egy pici kapcsolás amiben van egy relé+dióda, led+ellenállás. 12 VDC
A relé bekapcsolását egy kézi kapcsoló végzi ami kb. 90 méterre van és 0,22 mm2 vezetéket használtam. Ennek az ellenállása 15 ohm.
Miért esik közel 3 Volt-ot a feszültség, ha használom a vezetéket?
Akár hogyan számolgatok nem jön ki. Terhelés 80 mA.
(#) nedudgi válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A kapcsoló ellenállását mérted?
(#) blackdog válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Bocs ezt nem írtam.
A kapcsoló most teszt szempontjából csak annyi, hogy összecsavarom a vezeték végét.
(#) debrigo hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Mono hangú videomagnóról szeretnék bedigizni egy filmet egy DVDR készülékre. A bemeneti hangot szeretném osztani Y-ban két ellenállással a jobb-bal csatornát.
Kérdésem: milyen értékű ellenállást használjak?
(#) nedudgi válasza blackdog hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Összeforrasztottad? Az összecsavarás azért nem 100%.
Mérj áramot és feszültséget a vezetéken.
(#) Sigmoid válasza nyakas00 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
** Mi a * kell az neked, másodpercenként kapcsolgatva?!
* El nem tudom képzelni...

Használj fűtőszálat, az sokkal strapabíróbb.
Következő: »»   1607 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem