Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   745 / 1385
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Lamináló nélkül is fel lehet tenni a fóliát. Én vízzel csinálom és le se lehet robbantani a panelról. Nem buborékos, nem poros.
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Akkor én is meg merem majd próbálni. Most kicsit "kiköltekeztem" de nemsokára keresek majd itt a HE-n valakinél fóliát, és én is próbálkozok. Anya örülni fog, nem fog a p20tól fulladozni..
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Jól kitanultad a technikát. Biztos nehéz lehet. Remélem egyszer nekem is menni fog.

Amúgy ha a TN160 ónozóba ónpacákat csinálok, és beledobom, akkor jobban fog a szer ónozni?

Üdv!
(#) pepe091 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szép lett nagyon! Gratulálok! :taps:

Mivel ónoztad a felületet?
[OFF]Gyönyörű a 4 soros kék-fehér LCD
(#) december13 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szervusz !

Tényleg jók lettek a panelek! Én azt kérdezném, hogy milyen nyomtatót és milyen papírt használsz?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszönöm a megnyugtatást ! Megy p20al is, csak a * beleragad a por folyton, meg nem tudom szépen előhívni néha, mert nem egyenletes. A gyári meg drága.

Ha esetleg valaki tud az ónozós kérdésre válaszolni, megköszönném !
(#) pepe091 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hm tényleg.. Az utolsó képen teljesen úgy tűnt mintha az lenne. De akkor az biztos a dry fólia miatt...
Az meg kicsit sem volt gyanús hogy a forrasztott panel nem ónozott Nekem már késő van..
(#) roland0327 válasza december13 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
A paneleket nem én csináltam, de írtam egy cikket a laminálós nyák készítésről.

Bővebben: Link
(#) Schnitt válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Köszi!
Nem használok csiszolópapírt, mosogatószivacsra nyomok CIF-et, és azzal sikálom át a panelt.
A csíkok csak a fotón ilyen durvák.

A papír 100 grammos fényes műnyomó, a nyomtató pedig egy HP Laserjet P1102.
(#) pepe091 válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Szép lett tényleg, de akkor még jobb ha valójában nem is karcos!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
[OFF] Hipp, bocsesz. Azért nem volt olyan csúnya b, vagy k betűs..

Üdv !
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Nem valószínű hogy működni fog az ónpacás ötleted , az ónozót ónklorid hozzáadásával lehet regenerálni . Az ónt tedd sósavba ha feloldódott akkor forrald el a folyadékot róla és a visszamaradó port tedd az ónozódba .
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hogy érted,hogy forraljam el a folyadékot? Sajnos sósav sincs itthon..
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Kimész az udvarra kiviszel egy villanyrzsót ráteszed az edényt és addig forralod a cuccot amíg el nem fogy a folyadék
(#) Schnitt válasza pepe091 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Itt egy kicsit más szögből készült fotó egy ma laminált PIC tesztpanelről, amit egy nagyon régi nyákra vasaltam tesztképpen.
Ezen már voltak mélyebb karcok, ami látszik, mert ott nem fedett pontosan a festék, és alámart a vas-klorid.
A fűtőlapokon kicsit módosítanom kellett, mert az alsó csak a tartóján támaszkodott, nem is ért a nyákhoz, a felsőt meg a gravitáció nyomta lefele. Most egy csúszópersely van mindkét végén, és alul-felül rugó tartja középen, és nyomja összefelé, így jobb a kontakt a vasalandó papírral, jobban felmelegszik a nyák is, szebb a rajzolat.

így fotón nem jön át teljesen, de nagyító alatt jól látszik a különbség.

P5090080r.jpg
    
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Én meg tök véletlenül jöttem rá, mert volt itthon 1 kiló pár grammot beleszórtam és azóta is azt használom
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Kasa lett. Mi hajtja azt a kék kijelzőt ami közben hőmérsékletet is mér meg minden mást?
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Kilenc lába van ami semmire nem jó? Hasznos egy tokozás annyi szent.
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Én egyszerűen összefolyatom. Hagyományos ónnál volt vele gondom, az ROHS anyagoknál már nem. Tesztre tökéletesen megfelel, csak rá kellett jönnöm, milyen sebességgel, merről merre érdemes csinálni, hogy ott follyon csak össze ahol én akarom. Nem mindegy milyen dőlésszögben közelíted meg a panelt. Hozzáteszem, hogy a kattogós Wellerrel simán működik. Csináltam így mikrokontrolleres panelt is (Propeller) - a legjobb tesztpanelem. Ennél gyorsabb nyák készítés nincs. Azóta csináltam TTL tesztert is, mert hirtelen kellett egy. Ott egy sima acéltüskét hegyeztem ki és kentem be forrasztópasztával. Ónozhatóvá vált és gyönyörűen ráfogattam a panelre - ez nem csorbul ki mint a réz mérőtüskéim !
(#) karaszbandi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A flex viszi a 9 felesleges lábat.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Már nem azért de számold már meg. Van neki 20 lába! ebből 9! NC. Miért is nem fért be egy szabvány 14 tokba? vagy egy 12-esbe. Ez volt kéznél??? Mi ez? Már a chipgyárakban is adhok gyártják a chipeket?
Elképzelem a gyártást:
Mi van ben Pistabá?
Hászen van itt 20-as tokbúl 10.000 darab meg 12-esbű 20.000.
Akkó tegyük be a 20-asba had fogyjon másra úgysem jó.
Tegyük.
Oszt berakták.
Nem az a bajom hogy 1 vagy 2 lába nc, hanem majdnem a fele!
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Nem gondolod hogy a hőátadás miatt kellett az a "sokláb"
az adatlap azt írja hogy gnd-re kell kötni a nem használt lábakat. Van benne hőmérő (szerintem csak mellékesen jelez ki) és azért tették bele hogy az oszcillátor hőkompenzálása tudjon mihez viszonyítani.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ha kell ennyi láb, akkor kell ennyi láb. Csak fura, ilyet még máshol nem láttam.
(#) pepe091 hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Sok itt az off, nehogy erre járjon egy morcosabb modi, mert lesz hujjuj!! :hide: Köbzoli is bekerült a levesbe
(#) CosmicAntagonist válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
A TPA6120 is ilyen. A fele láb csak lóg belőle kifelé. Annak a hasán van hűtőfelület, még az sincs hogy a hűtés miatt, bár ki tudja. Az érdekelne, ha csinált már ennek nyákot valaki házilag, hogy a hasát hogyan forrasztotta meg, mert elvileg azt GND-re kell kötni.

6120.jpg
    
(#) gulasoft válasza CosmicAntagonist hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Talán ki lehetne fúrni ott a nyákot, bekenni pasztával és alulról megfújni. A fúrt lukon átlátszó fém talán megolvasztaná a pasztát.
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Szoval a gyarto le is irta a tokozas miertjet: Dallas FAQ. A lenyege az, hogy a tokozas biztositja az oszcillator es a kristaly homersekletenek az egyuttfutasat, valamint kikuszoboli a parazita kapacitasokat. Ezzel tudja garantalni az igen jo stabilitast (2 ppm). Jo valasztas, de mennyibe kerul?
(#) CosmicAntagonist válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Erre is gondoltam, meg arra is, hogy befuttatom a hasa alatt, és az oda vezető sávon keresztül felmelegítem hátha úgy is odaforr. Nem tudom melyik lenne jobb.
(#) bankimajki hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Egy viszonylag egyszerű és primitív kérdésem lenne. A lötstop fóliát fénnyel vagy meleg levegővel teszik a NYÁKra otthoni körülmények között? Mert nagyon megtetszett nekem is. (A ki mit építettben láttam egy ilyen NYÁK-ot, ma.)

Üdv.: Miki
(#) BarnaPili válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Rálaminálod,megvilágítod,pár perc pihenő,védőfólia le,előhívod,majd még egyszer,kicsit hosszabb ideig(15perc) világítod,vagy rásütöd.Ez a menete.
István
Egy video: VIDEO
Következő: »»   745 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem