Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   114 / 1679
(#) Norberto válasza tatabike hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Most aztán jöhet Bessenyei Péter műrepülő világbajnok, és repülgethet a drót-pályádon a "virtuális alagutakban"

Szerintem nagyon jól néz ki így félkészen is!
(#) JZoli válasza tatabike hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Szép, igényes munka,csak irigyelni tudlak, hogy ennyi időt rá tudsz szánni, mivel ez elég sok munka volt eddig is amit már megcsináltál rajta.Tényleg nagyon jó lesz.
(#) Müszi válasza tatabike hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
nagyon prímán néz ki
(#) Müszi hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Én szeretném bemutatni az elektroncső gyűjteményem új tagjait, most jött meg postán LAMALAS-tól.
110db van, mindenféle nemzetiségben, dobozossak is vannak.
EZÚTON IS SZERETNÉM MEGKÖSZÖNNI LAMALASNAK, HOGY ENNYI CSÖVET ELKÜLDÖTT, NAGYON KÖSZÖNÖM NEKI
(#) tatabike hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Sziasztok,

és köszi. Most éppen szabin vagyok, az asszony meg nem, ezért itthon próbálom elütni az időt. Ez amit láttok, eddig 4-5 órai melóba került, néha kicsit ideges lettem, de erőt vettem magamon...
Egy kérdésem lenne azért, mégpedig az, hogy okoz-e valami problémát, hogy nem sodrott, hanem tömör réz vezetéket használok? 2.5 mm2 és 1.5 mm2-est. Gondolok itt olyasmire, hogy zavarkeltés, mágneses sugárzás, stb., vagy hasonlók...köszi.

TaTa
(#) lamalas válasza Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Udv! Mar is megerkezett a csomag? Hmmm, kezdi osszeszedni magat a kiralyi posta Amugy nincs mit! A maradekot feltettem az aproba, lehet valogatni es cserelni velem :yes: ... ez mindenkinek szol
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
a képek:

ujcsovek.JPG
    
(#) Müszi válasza lamalas hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Meg lesznek mosdatva kicsit
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Hülye 5let! Lejön a típusuk. :no:
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Idézet:
„Ha valaki tud szerezni igazi szoci bólogatós kutyát, nem a mostani jópofákat, hanem azt a régi giccses barna "szőrűt", akkor beszélgethetünk


Velem is!!!
(#) Müszi válasza fureszk hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Mi lenne ha gondolkoznál írás előtt!
nem drótkefével szoktam neki esni
és tájékoztatlak, hogy a 110 cső közül Egyiknek SE! jött le a típusa.
(#) Moderátor hozzászólása Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007
 
Srácok! Nyugi van!
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Ha elolvasod a cikket, amit linkeltem, rájössz miért mondtam. Különben csak kellemetlenségektől terveztelek megkímélni, bocs...
(#) Moderátor hozzászólása fureszk hozzászólására (») Aug 28, 2007
 
Mondom: Nyugi van!
(#) Müszi válasza (») Aug 28, 2007 /
 
Ezer bocsánat
(#) fureszk válasza (») Aug 28, 2007 /
 
Jólvan mikor írtam a hsz-t, akkor írtad az első figyelmeztetést! Bocs.
(#) Moderátor hozzászólása fureszk hozzászólására (») Aug 28, 2007
 
Rendben, elnézve mindkettőtöknek...
(Fiatalok... )
(#) maTaKee válasza (») Aug 28, 2007 /
 
Idézet:
„(Fiatalok... )”
<- ez teccik

Jajj Frankye... Ne mond már hogy te olyan öreg lennél!
(#) lidi hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Igaz még nincs kész csak építés alatt a JLT Páka szabályzóm, de azért a nyákot megmutatom.
(saját nyákterv, az itteni kapcsolások szerint)
Kiváncsi vagyok, ti szoktatok beültetési rajzot vasalni az alkatrész oldalra ?
(#) titi válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Idézet:
„ti szoktatok beültetési rajzot vasalni az alkatrész oldalra ?”


Jéé, ez házilag megoldható? Nem is gondoltam! Grat!
(#) VrGakos hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Hello mindenkinek!
Ezt a futófényt ma du. csináltam és szerintem nagyon jó! (A 12 évemhez képest)
(#) lamalas válasza VrGakos hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Gratula jo lesz a cucc! Jo latni, hogy azert meg vannak akiket erdekel az elektronika ilyen fiatalon is . En is valahogy 10-12 evesen kezdtem ....
(#) watt válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Sőt, még előlapot, vagy képet is lehet így, csak én még nem próbáltam, de a szándék már megvolt!

Egész jól mutat egyébként, tetszik!
(#) Márk válasza VrGakos hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Csak így tovább!
(#) tbence3 válasza lidi hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Igen! Én nagy ritkán csináltam, mikor valami pöpec nyákot csináltam. De azóta fotózok így elszoktam hagyni. De nagyon szép lett! Gratula hozzá.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Aug 28, 2007 /
 
Ma termésem: Nyáklevilágító v1.0 beta

A hozzá tartozó kerettörténet:
A mai nap átlagosan indult.... Volt egy nyákterv, le kellett volna fotózni. Levágom méretre a nyákot, felkészülök, összeszerelem a HMLI-s asztalilámpás levilágítóm... Bekapcsolom... Várom hogy melegedjen be, miközben azon gondolkoztam hogy vajon miért írják rá a HMLI dobozára hogy csak függőlegesen lefelé lógatott helyzetben használható. Ezen állítás helyességének megállapítására elkezdem az asztalilámpám fejét forgatni, amikor majdnem függőlegesen felfelé áll az izzó, egy nagy lila villanás, csattanás, és elment az áram... Igazuk volt.
Elszakadt az előtét izzószál a búrában, még ismeretlen okból .
Ekkor elővettem ezt a félig elkezdett levlágítómat és gondoltam hogy ma befejezem. Beleraktam az Örült Ödön féle HgOK125-ös kvarclámpát, de nem volt persze előtétem hozzá. 160W-nyi soros izzó se volt jó neki, nem akart megfelelően világítani. Végül egy 20w-os és egy 40W-os fénycső előtétet párhuzamosan kötve, adta a megfelelő előtétet. Így beállt az üzemi 90-100V.
Holnap kikísérletezem hogy mennyi ideig kell megvilágítani a nyákot, és végre elkészíthetem a nyákomat amit ma akartam....
Arra is rájöttem hogy forrasztani jobban tudok mint hegeszteni.... a 3 lábat 1-1 csavar fejére hegesztett fémpálca alkotja
Íme 2 kép. (Egy keletnémet kvarclámpa van megmódosítva) Igen... még dolgozni kell a megfelelően érintésvédett végleges verzión (ez gyakorlatilag megint egy elrettentő példa tőlem, hasonlóan a tavaszi légszerelt csöves oszcilloszkóphoz....)
(#) Slope válasza lidi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Én már vasaltam fel beültetési rajzot, de igen sérülékeny volt... így lefújtam lakkal (nem marta meg a festéket).
Már csak fehér tonerpor kéne és akkor tényleg profi lenne.

Szépre sikeredett!

(#) lidi válasza Slope hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Meg kell csiszolni ezt az oldalát is, akkor jobban tapad rá a toner, meg persze ennek is zsírtalannak kell lennie. Amugy türelmetlen voltam, és csak szárazon huztam le, igy volt ahol nem maradt meg, nedvesen lehuzva még jobb lett volna. Amugy ahol ottmaradt, ott körömmel se lehet levakarni
(#) watt válasza lidi hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
A titok a görgőzés, de ez itt nem az a topic....
Következő: »»   114 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem