Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   746 / 1385
(#) Moderátor hozzászólása atesz95 hozzászólására (») Márc 2, 2012
 
1. A fórumban nem kérünk privátba semmit.
2. Az e-mail címünket nem írjuk ki, mert a spammer-botok erre vadásznak.
3. A kérdést a megfelelő topicba (témába) írjuk.
(#) ha8lls hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnek kicsit okosabb lenni! Miert van az, hogy a dryfolias panelt levilagitom, elohivom es amikor mar jo az elohivas, kiveszem a panelt az elohivo folyadekbol. Azonnal folyo csapviz alatt lemosom es ekkor felholyagosodik a folia szele a kepen lathato modon. Mi okozza ezt?

Koszi!Udv!Imre

DSC_0062.JPG
    
(#) ha8lls hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
továbbá.... tudtok olyan nyomdát ajánlani, amelyiknek elküldöm a ps vagy pdf állományt és levilágítás után a kész filmet postán elküldi ? esetleg átutalással, előreutalással is lehet fizetni nála?

Köszi!
Üdv!
Imre
(#) gulasoft válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Te nem előhívod, hanem lemosod
A tömény lemosóban nálam sem történik semmi.
Kicsit áztatom, teszem a mosdóba, és lespriccelem a virágokhoz való spricnivel vízzel. Mikor a töménység olyan szintre csökken, hogy pont jó, hirtelen az egész panelen így felhólyagosodik, 2 perc után egyben le lehet mosni róla.
Ne csüggedj, mert legalább tudod mivel kell lemosni.
Előhívni nátriumkarbonát (mosószóda) 1%-os oldatával lehet. (10gramm egy liter vízbe)
(#) gulasoft válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Hol laksz?
(#) ha8lls válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
bekes megye, szeghalom.
(#) ha8lls válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
na, pont ez a lenyeg! latod, ott mellette a kepen latszik az elohivott mintazat. Tehat ez a holyagosodas akkor "keszult" amikor azzal a hatterben lathato elohivassal vegeztem es kivettem a folyadekbol a tiszta folyo csapviz ala. Gyorsan ki is vettem a csapviz alol, mielott az egesz igy "felturhazodott" volna kb 2- 3 percig aztattam a panelt az elohivoban, amikor szepen kezdodott kirajzolodni a mintazat, tehat azt sem mondhatom, hogy tomeny lemoso... ugy szoktam, 150 gramm vizhez 1,5 gramm szoda. ez -sztem- kb ott van.
(#) karaszbandi válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Írtam neked levéltet.
(#) karaszbandi válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Én próbából hagytam már hívóban tizen percig is és semmi baja nem lett!
Mivel laminálod?
(#) vicsys válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Na, ez engem is érdekelne!
(#) ha8lls válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
langyos vizben (hideg laminalas) rafektetem, csempekihuzoval vagy mivel fokozatosan ranyomogatom, aztan 3-5 perc hajszarito/holegfuvo melegites es kozben rasimitgatas.
(#) Moderátor hozzászólása ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012
 
Légy szíves, és fordíts egy kicsit nagyobb gondot a helyesírásra! Különös tekintettel a mondatkezdő nagybetűkre.
Köszönjük.
(#) emmzolee válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szerintem akkor az a baj, hogy alatta maradt egy kis víz film réteg. Én is csináltam annó ilyen vízzel be spriccelem, és aztán ki húzom alóla egy lehúzóval, de maradt alatta mindig egy kicsi víz. Az meg teljesen használhatatlan olyankor.
Szerintem akkor már sokkal jobb módszer az, amikor rá ragasztod a nyákra a fólia szélét, és egy rongy darabbal rá simítod, miközben húzod le a védőfóliát róla. Aztán amikor rajta van, akkor erősebben is meg lehet simogatni. Ez sokkal gyorsabb megoldás mint a vizes módszer, persze ez se 100%-os. Itt is maradhat levegő alatta, de sokkal biztosabb módszer.
A legjobb a teszkós lamináló. Én ezt használom most is. Ha tudsz szerezz be egyet. minden átalakítás nélkül használható. (2500Ft)
(#) Ricsi89 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Én már többször kerestem teszkóban laminálót, de sosem volt.
(#) emmzolee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Lehet csak a nagyobbakban van?? Nem tudom. Nálunk pont volt amikor vettem, és még akciós is volt.
(#) waterbear válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A 150gr víz az ~ 1,5 dl jelent, így Te 10%-os oldatot készítettél.
A gyári arány 10g/Liter

1000g (1000ml) vízhez adj 10 g szódát.

Szerencsétlen eset egyébként a súly mértékegységeit így keverni, de láthatod az eredményt
(#) karaszbandi válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Én is vízben laminálom, de még nem maradt alatta víz egyszer sem.
(#) waterbear válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
emzolee, lehet, hogy a spriccelés és amiatt a hőmérséklet alacsony volta a baj.
Amit mi leírtunk, az víz alatt vagy nagyon melegen történik, de mindig van vízfilm a fólia és a panel között. Viszont gyűrődésen kívül más hiba még nem volt ilyenkor, a tapadás mindig jó volt.

Ha középről indulsz a lehúzóval, és egyenletes a nyomás, nem maradhat alatta víz.... legalább is én ezt tapasztaltam.
(#) emmzolee válasza waterbear hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Hát jó. Nekem mindegy. Nekem bevált módszerem van a laminátorral. Engem nem érint.
(#) karaszbandi válasza waterbear hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A másik, én gumihengert használok, az nem is húzza. Egyenletes nyomás kell neki, kétszer háromszor végignyomom és lehet szárítani. Hajszárító 2-3 perc. Le se robbantható.
(#) waterbear válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Kis kiegészítés az előző hsz-hoz:

Az 1%-os arány 1 liter vízre vonatkozik.

150 ml-nél 1,5 g ez at jelenti, hogy az 1000ml-re vetített keverési arány így alakul:

150x6.6= 990ml víz
1,5 x6,6= 9,9g szóda

Így kiszámolva, hülyeséget írtam az előbb a 10%-al, de a jelenség a képen mégis azt támasztja alá, hogy legalább 3-5%-os az oldatod, ami túl erős.

Milyen szódát használsz?

Vagy lehet, hogy elmértél valamit a keverésnél?
(#) Ricsi89 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Azért ha a debreceni hatalmas teszkóban nincs, akkor hol?
(#) JZoli válasza waterbear hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Ezzel a számolással még mindig sántít valami!
(#) waterbear válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A Lidl-ben Szegeden a múlt hónapban volt...
(#) ha8lls válasza waterbear hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szia!
Mire irtam volna, mar ki is javitottad magad Az erdekesseg az, hogy nem elohivaskor jelentkezik a dolog, hanem amikor _KIVESZEM_ a panelt az elohivobol es mihelyst tiszta folyoviz eri! Olyankor szinte olyan, mintha buborekozva forrna a folia, vagy pl kromofag gyenge festeket ahogy durja lefele. Ekkor hirtelen kirantom a viz alol, szinte egy masodpercen belul megall a "holyagosodas" terjedese. Ezutan visszateszem a viz ala es ekkor mar abszolut nem jelentkezik ez a dolog.

Azt a mososzodat hasznalom, ami a honlapodon is lathato. Merni 1000/0,1grammos merleggel merem a vizet es a szodat is.

Olyan erzesem van, mintha hirtelen valtozas okozna ezt a dolgot, vagyis az elohivo es a lemoso viz homersekletkulonbsege vagy amikor eppen a viz ala teszem a panelt, akkor az elohivo valami atmeneti "varazslatot" kivalto allapotba higul??? Pedig probaltam mar hideg, langyos es elegge meleg folyovizzel, de mindig kb ugyanaz a vegeredmeny.

Most egyelore STOP van, mert keszittetek normalis filmet. Ez a digitalis nyomtatassal eloallitott folia nem az igazi, kisse atsejlik.

Addigis koszonom es varom a tippeket! Udv! Imre
(#) ha8lls hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Konkretan, hatarozottan nem jelenthetem ki, hogy a szentiras szerint sutom ra a foliat, mert nincs olyan feluletem, amit merhetoen, kontrollalhatoan 100C kornyeken tudok tartani. Azonban a leiras alapjan a "jo sutosre" melegitest -sztem- megtettem.

Majd het vege fele latjuk a dolgot, mert akkorra mar lesz normalis filmem -remelem.

Koszi! Udv! Imre
(#) Zoli_bácsi válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Nálam is volt ilyen tapasztalat. Ez a nem megfelelő töménység miatt volt. (Túl tömény volt az előhívó oldat) Ilyenkor alig-alig dolgozott, mikor kivettem és leöblítettem, akkor azonnal beindult a folyamat.

Nem lehet, hogy a dry fólia előhívása csak egy bizonyos töménységű előhívó oldatnál működik?
(#) karaszbandi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
A hivatalos pravda 0,7-1% töménységet ír nátrium carbonátnál. Ajánlott 0,85%.
(#) pluto válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Ez pontosan úgy van ahogy írod! Ezzel kapcsolatban javasolnám, hogy nézzék meg az eredeti adatlapot és ott látható, hogy ez több mint egy ajánlás. Ugyanis ott ez áll: 0,85% +-0,1%. Ebből egyenesen következik, hogy extrém pontosan kell keverni. Véletlenül és viccből senki sem írja, hogy +-0,1%. És valóban nálam egyszerűen tökéletesen működik.
(#) emmzolee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Azt nem t**om.
Ilyet keress. Bővebben: Link
Következő: »»   746 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem