Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   747 / 1385
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Én másfél liter vízbe beleteszek 3 kávéskanál szódát , és az erre rendszeresített vízforralómban kézmeleg -re melegítem
még sosem volt baj a töménységgel ..
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Én meg a 2 literes kólás üvegbe 80 grammot és utána 4*-esen higítom.
(#) zombee hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok!

PDF tükrözésben valaki tudna segíteni. LCM3-at akarom megépíteni de fotózva és ahhoz jó lenne tükrözni.
Foxit PDF Editor-om van, azzal nem lehet...
(#) zombee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Az eredeti tükrözve van vasaláshoz. Tudom hogy a fóliát is átfordíthatom fotózásnál,
de jobb lenne ha tükrüzhetném. Már próbáltam a PNG-t beimportálni de azzal nem valami szép.
(#) zombee válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Hát köszönöm a segítséget, csak ezt szerettem volna nagyon-nagyon elkerülni(csatolt PDF).

Egyrészt mert a többi NYÁK mintát úgy kapom hogy a felirat "olvasható", tehát nem kell átfordítani.
Racionális oka is van: ha a toneres felület hozzáér a lakkozott felülethez egy idő után lekopik!

Látható hogy mindegyik NYÁK mintán olvashtó a felirat(na jó a nagyon nem de többször leellenőriztem),
az LCM3-at viszont ki kell vágnom és átfordítanom.

nyomtatni.PDF
    
(#) karaszbandi válasza zombee hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Egyébként a toneres felületet kell a lakkra tenni, mert egyébként alávilágít. Tehát nem kell forgatnod semmit se.

Remélem nem sértettelek meg.
(#) zombee válasza mazi hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
Egymás mellé másoltam a kettőt(csatolom), de lehet hogy az én készülékemben van a hiba...

Amúgy látom hogy a tükrözött ábra is vektoros, milyen programmal sikerült ezt elérni?

@karaszbandi: köszönöm a jótanácsot, de eddig mindig úgy fotóztam. Engem nehéz felhúzni.
(#) mazi válasza zombee hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Mindegy legyen neked kívánságod tessék.Elnézést a méretet elnézték , de mint írták korábban nem is kell.
(#) zombee válasza mazi hozzászólására (») Márc 5, 2012 1 /
 
Most az én monitorom homorú vagy ez is össze van kicsit tolva?
Milyen programot használsz?
(#) mazi válasza zombee hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Nem én csináltam elküldtem mail ben egy haveromnak aki Photoshopban otthon van.
(#) karaszbandi válasza mazi hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Nem úgy tünik.
(#) mazi válasza zombee hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Na azt írta, hogy talán így jó lesz.És elnézést kért a bakiért.
(#) gulasoft válasza mazi hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Nyomdának meg tudod mondani, hogy melyik legyen az emulziós réteg (az ahol nincs fóliavastagság) és az alapján megoldják a dolgot. Ha otthon nyomtatod szinte mindegy, hogy vektoros vagy nem, mert a nyomtatód úgysem bírja azt a felbontást amin ez kijönne, a lényeg az, hogy a fóliavastagság ne zavarjon bele a dologba.
(#) hotib válasza zombee hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Nem tudom, megoldottad-e azóta, de tessék. Ez ugyanannyi objektumot tartalmaz, mint az eredeti, csak a kért LCM3-v2 tükrözve szerepel rajta. Más nem lett változtatva.
(#) gulasoft válasza hotib hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Ha maga nyomtatja akkor ez fotózáshoz pont nem jó. Ha nyomdával gyártatja akkor meg kell mondani, hogy a rajta lévő feliratok a nem emulziós rész felől legyenek olvashatók.
(#) pjg hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok. Nem tudom volt e már kérdés. Mi lehet az oka, hogy ilyen lesz a kész nyákom? Nem csak felületi hiba, hanem szépen át is világít a rézfólia. Gondolom a festék közé a papír apró alkotó rostjai kerülnek, amit a vasklorid szépen kimar. Ez az.
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Olvasni csak fogsz...

Tudom, hogy ez így alapból nem jó, a nyomdának meg mindegy, csak jelezni kell, melyik oldalra való.
Ellenben ez volt a kérése, és nehogy ez legyen a gond
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Vasalod a nyákot ? Ha igen akkor azért van ez mert a nyomtatód "kispórolja" a nagyobb felületekről a tonert (ez a legtöbb nyomtatónál gyári beállítás) ezen úgy tudsz segíteni
1: ha a teliföldet nem egybefüggő hanem hálós tervezéssel csinálod
2: ha a levasalt nyákot maratás előtt egy 5l es befőttesüvegbe teszed majd dobsz mellé egy nitrohígítóval átitattot paírzsepit
és 20 percig hagyod "aszalódni" a nitró gőze megoldja a tonert és egybefüggő réteget hoz létre , ezután hagyod egy kicsit száradni a tonert és marathatod.
(#) mazi hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Akár színesben is a haver elemében volt .
(#) karaszbandi válasza mazi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Na, ezt hogy maratod ki?
(#) mazi válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Ez csak demonstrációs céllal készült.Szinek betűk stb miatt.
(#) AZA válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Üdv!
Ilyen gondjaim nekem is vannak,kössz a tippet még ma kipróbálom!
(#) kaqkk válasza AZA hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Én a kockásra tervezett teliföldet szerettem az mindig tökéletes (a vonalakból nem spórol a nyomtató) és még jól is néz ki . Egyébként éppen most "aszalódik" egy paus fotóeljáráshoz készül "mesterfilmnek"
(#) pepe091 válasza mazi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Értelme nem sok van, szerintem.
(#) MAGA VAN válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Üdv. István!
Az általad leírtakon felbuzdulva néhány mérést végeztem. A mérés relatív amit hangsúlyoznom kell, csupán azt a célt szolgálja, hogy a hordozó anyag csillapítása kerüljön megítélésre. A felállás. Több méréshatárban állítható infra jel mérő, amely elsősorban infra adók, felderítésére és beállítására szolgál. A vevő dioda BPW34, a maga paramétereivel.
A levilágitó BLB tipusú-8W-os cső 50Hz-es. A cső tengely vonalában attól 25 mm-re helyezkedik el a inframérő, egy üveg lap van közben.
A közvetlen megvilágított fej , mérővel 100%-ra állítva.
A felhasznált anyag, 80gr-os irógép papír.
1. A papír kezelve parafin olajjal , a műszer 40%-ra , varógép olajjal 30%-ra, pausklarral kezelve 25%-ra
mig a papír kezelés nélkül 10%-ra esik vissza.
A pausszal végzett mérésnél 40%-os parafin olajjal kezelve 45%-ra esett vissza a műszer.
Az olaj hosszan megmarad, míg a transparent sray elpárolog 2-3 óra múlva.
Egy ideig én is használtam a pauszt, de a nyomtató nem szerette mert apró porózusok jöttek létre, ami a 10mil-es vonalaknál már nagyon zavaró, helyenként átszakadt.
A nitróval kezeltet nem próbáltam ki, mert én BLACKCUVERINGET használok ,amit a nyomdatecnikában is használnak.(nem olcsó de kiadós) Az írógép papírt pedig éppen a fedés egyenletessége miatt használom az utóbbi időben. Ezt kezelve a CUVER-rel szurok feketévé válik. Ez működik fólián, pauszon is. A kezelés előtt szürkének látszó felület mérve 100%-nak a kezeltnél kb 500szorosra tudom saccolni, mert a mérő legérzékenyebb méréshatárában is csak éppen hogy kitért a műszer mutatója. Tulajdon képen ez a mérvadó, mert ez képezi a kontrasztot. A használt hordozó konstans érték, legfeljebb a levilágítás időtartamát növeli vagy csökkenti. De ez is csak egyetlen tényező, mert a távolság, a fényerő a fényérzékeny anyag kora, vastagsága lényegesen nagyobb mértékben befolyásolja az eredményességet.
A gyakorlat is bizonyítja, hogy a síkfilm a lehető legjobb kontrasztot adja amit csak megközelíteni lehet de kicsit babrás az elkészítése(készíttetése) ami 1-2 példánynál nem éri meg. (extrém túlvilágítást is elvisel!)
Természetesen mindenkinek magának kell értékelni mérési eredményeket, talán az sem árt ha utánmérés történik.
Üdv
M-V
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Írnál egy pár szót erről a "BLACKUVERING" ről ? Használata ára beszerezhetősége
(#) p_istvan válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Szervusz András!
A parafinolaj jónak tűnik, a pauszhoz hasonló fényáteresztő képessége van a méréseid szerint.
A nyomat kezelése mindenképp hasznos, szabad szemmel is látványos, amit a mérésed is megerősít.
Próbáltam a tökéletlen eszközeimmel is élethűbben megörökíteni, ehhez átkonfiguráltam a mikroszkóp megvilágítását, (hogy a fény alulról érkezzen) mellékeltem két képet a kezelt és kezeletlen felületről erős nagyításban (150x). A fényviszonyok még mindig nem optimálisak, de látványos a különbség a fedettségben!
Úgy tűnik a toner por fényzáró képessége önmagában nagyon jó, a gyengébb kontrasztot inkább a szemcsék között átszűrődő fény okozza. A nitrós (Nálad a BlackCovering-es) kezelés hatására a toner por szemcséi összeolvadnak és egyenletes jó fényzáró filmet alkotnak.
Majd még kíváncsiságból összehasonlítom a BlackCovering és a nitro hatékonyságát is UV (400 nm) fénnyel is. És meg kellene nézni a fóliát is nitróval, de tartok tőle, hogy az túl agresszív lehet neki...
Üdv. István
(#) elektrorudi válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Hali!
Lehet, hogy nem jól értelmezem a képet, de... az első képen egy "durva" felületet látok, fekete és szürke részekből. A második képen egy síma egyenletes felületet, ami viszont tele van fehér pöttyökkel (lyukakkal?). Ezeken nem szűrődik át a fény?
(#) p_istvan válasza elektrorudi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Az elsőn a szürke rész azért szürke mert a fény átszivárog rajta (alulról van megvilágítva) A másodikon vannak szabad szemmel (a felvétel 150 szeres nagyítással készült erős fénnyel átvilágítva ) nem látható mikró lyukak, amelyen nagyságrendekkel kevesebb fény jut át mint eredetileg.
Egyszerű és nem költséges kipróbálni, és láthatod a saját szemeddel is az eredményt...
(#) MAGA VAN válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Üdv István!
Valószinű abban van a trükk, hogy amint írtad, az egyébként egyenletes toner por szemcséket összezárja, homogenizálja. A gombostű hegynyi lukacskákat ez sem "olvasztja"egybe! Valószinű a nitró higító is hasonló hatású, de ezt a spray-t tényleg erre fejlesztették ki.(A parafin olaj pedig állítom ,hogy jobb UV áteresztő mint a pausclar, és lényegesen olcsóbb! Ezt ismét megmértem, nehogy tévedjek. )
Sajnos nincs olyan eszközöm amivel érzékelteni tudnám a különbséget, de egy pauszos változatnál megnézve, ha nincs lefújva olyan világos szürkének látszik az átszűrődő fény hatására. Feltehetően a kezeletlen mintád is ilyen. A kezelt oldal, pedig teljes olyan mint egy sötét síkfilm. Érdekes a parafin olaj, mert néhány nappal korábban használt 80gr-os irógép papír szinte spröddé vált, kb. olyan lett mint a pausz. A csomagba megy egy maradék b.cuver a méréseidhez. Dobozán az alábbi veszéles anyagotartalmat sorolja fel :heptán 83% touol12% petroleum 5% (feltételezem ettől a veszélyes anyagoktól működik.)
Üdv
M-V
Következő: »»   747 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem