Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1614 / 3965
(#) suzi0. hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!

MIkrokontrollerrel szeretnék előállítani pozitív és negatív impulzusokat. A tápfesz +/- 5V, a kontroller természetesen a +5 V-ról megy. Azt szeretném, hogy az egyik lábról vezérelve pozitív impulzusok jöjjenek, ha egy másikról akkor pedig negatív. Meg lehetne oldani pl egy műveleti erősítővel?

Köszi előre is,
Tomi
(#) pucuka válasza suzi0. hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
0 -hoz képest negatív feszültségű impulzusokat szeretnél? Inkább komparátort javasolnék, LM311 -el építhetsz ilyen kapcsolást. Tanulmányozd az adatlapját.
(#) suzi0. válasza pucuka hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Igen, a nullához képest tudjak negatív és pozitív jelet is ugyanazon a kimeneten.
(#) Szebence válasza andru95 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Miért nem a saját topicjában kérdezed?
(#) blackdog hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!

A következő optocsatolónak tényleg 5V a nyitófeszültsége és 60 mA az árama?
Bővebben: Link
Vagy valamit elnéztem?
(#) kendre256 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Az a maximális záróirányú feszültsége (Reverse voltage). A nyitóirányú feszültség (Forward Voltage) függ az áramától, a doksiban van egy ábra (Forward current-Forward voltage), abban látszik, hogy 1,1-1,3V között van.
Az árama max. 60 mA, de impulzus üzemben nagyobb is lehet. 100 Hz 10 us-os impulzusszélességgel 500 mA-es áramra is adnak meg karakterisztikát.
(#) blackdog válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Ismét köszönöm. Bár kicsit elbizonytalanodtam, de a lényeg, hogy átszámoltam és most 16 mA helyett 3 mA az áramfelvétele és szépen kapcsol.
(#) Lovaib válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Rendben, bocsi!
Viszont akkor adok meg elérhetőséget, ha úgy jó: lovaib@freemail.hu!
(#) bambulastar hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Udvozlok mindenkit! Egy kis segitsegre lenne szuksegem!

Ket evvel ezelott telepitettem egy video megfigyelo rendszert, es ket hettel ezelott a digitalis video felvevo tapja megadta magat (12v 4A), mivel surgosen kellett orvosolni a dolgot ezert egy transformatoros 10A auto akkutoltorol oldottuk meg a taplalasat. % napig sermmi gond nem volt, most pedig kiirta hogy chack fan. Meg nem nyitottam ki de feltetelezem hogy a ventillator megadta magat.

A kerdesem az lenne hogy lehetseges e hogy az akkutolto kb 14V-os feszultsege miatt adta meg magat a ventillator vagy simam epp most jart le az elettartama ket ev folyamatos mukodes utan?

Ha az akkutolto miatt akkor hogyan tudnam levenni a feszultseget hogy az uj ventinek ne legyen hasonlo a sorsa egy het utan?
(#) bambulastar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Szerinted egy pc atx tapegyseg megfelelo lenne a dologra? kulonben mi az hogy puffereles? ha siman bedugom es dc feszultseget merek a tolton 13.8V van
(#) ODU hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem a csatolt kapcsolási rajzzal kapcsolatban(csak az alsó részét kell nézni) hogy:
-Tényleg működik?
-Lehet elektrolit kondenzátorokat használni?
-Ha lehet elektrolit kondenzátorokat használni akkor valaki bejelölné nekem a polaritásait?
Csak 3×-os feszültség növelőt akarok készíteni. A dinamómhoz kellene hogy tudjak 12V-os zselés akkut tölteni.
(#) kerdes10 hozzászólása Márc 4, 2012 /
 
hellosztok
1 db kérdésem lenne.

a pic-eknél: minden egyes típusú pic chiphez külön égető kell;
avr esetében: pedig 1 égető elég az összes avr chip égetéséhez?
igaz ez?
kösz a választ
(#) ODU válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Sajnos nem több. Már többször is mértem(üresjárásban) és olyan mintha valahogy stabilizálva lenne a feszültség. Már kis sebességnél is eléri a 6V-ot. De nagy sebességnél se meg 6V fölé, csak az áram növekszik. A dinamón rajta is van hogy 6V 3W. Bár gondolom mindegyiken ez van. Ezért gondoltam a feszültség többszöröző kapcsolásra csak nem vagyok biztos a polaritásokban.
(#) ODU válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Rendben.
Amint jó lesz a biciklim, én is megcsinálom a pufferkondis mérést(1 hét kb.)
(#) MaiManó hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Imádom a vattacukrot, de műszakilag még egy csavar kicsavarása is erős fejtörést okoz...
Van itt olyan vállalkozó kedvű hozzáértő, aki csinálna nekem vattacukor gépet? Vagy érdemesebb megvásárolni valahol? /Csak mert ahogy így olvasgatom ezek a 10-20 ezer ft-os (nagyáruházakban kapható) kis készülékek nem túl jók, a nagyok meg használtan kerülnek 100-150ezerbe./ Egy népes baráti társaság vagy kis gyerekcsapat kiszolgálását szeretném vele biztosítani, tehát ez az 5 perc/1 vattacukor nem kielégítő, mert mire mindenki kapott, kezdhetem előről.
Ha valaki tudna nekem segíteni, írjon légyszi!
(#) gordonfreemN válasza ODU hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok nekem mondani, hogy a datasheet-eknél mit jelent a reverse Voltage/current illetve a forward voltage/current?
Most nyilván nem a fesz és áram jelentése nem megy, hanem ezt az előre és vissza kifejezést nem igen tudom beilleszteni az elektromos ismereteimbe.
Köszi előre is!
És bocs már, nem válasz akart lenni...
(#) mindenes válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Forward= nyitóirányú áram vagy fesz, reverse a záró irányú pl. diódánál.
(#) blackdog hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Létezhet az, hogy egy relének van minimálisan kapcsolható feszültsége?
Egyik adatlapon azt írták, hogy Max. 240 VAC min.24 VAC.
Én úgy gondolom, hogy az áram lenne a mérvadó.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia!
Azért az nem lenne jó, hogyha egy érintkező átütne a nagy feszültségtől, meg persze az érintkezőkre is igaz a U*I képlet a maximális kapcsolható teljesítményről.
(#) zoleeman hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Hello. Az a kerdesem lenne hogy csinaltam egy 2 ledes villogot(4.5 voltost)...ha esetleg rakotom 12voltra persze a ledeket is cserelem 12 voltosokra fog mukodni?
vagy esetleg vki egy 12 voltos 1 vagy 2 ledes villogo rajzot feltudna rakni?
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ez rendben van.
De ami tud kapcsolni 230 VAC-t az miért ne tudna kapcsolni 12-24 VDC természetesen figyelembe véve a max. áramot.?
(#) nedudgi válasza blackdog hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Látni kéne azt az adatlapot. Milyen típusról van szó? Esetleg nem egy SSR a páciens?
(#) zoleeman válasza blackdog hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
(#) zoleeman válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
(#) kokozo válasza zoleeman hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Szia. A két 150 ohm-os ellenállást cseréld ki 560 ohm-osra és kész is.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Igen, ez a minimum 24V furcsa! Bizony, egy adatlap jól jönne.
(#) zoleeman válasza kokozo hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
evel nembirja meg biztos?
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
A melléklet 5. oldala
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Igen, gyanús, hogy egy FET-bemenetű szilárdtestreléről van szó, már csak az elemes üzem is ezt feltételezi (kisebb fogyasztás). Itt el tudom képzelni ezt a minimális feszültségérték megadást, bár szokatlannak tűnhet.
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Csak azért akad ez a kis aggájom mert én 12VDC szeretnék vele kapcsolni max. 10mA árammal.
Én úgy gondolom ezt simán vinnie kellene.
Következő: »»   1614 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem