Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   142 / 582
(#) dani vince válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Köszi!
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy panelon a tápnál van egy dióda ami melleé dz jelzés van irva, most enek helyére rakhatok be normál diódát?

Köszönettel. Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hacsak a dz nem zenert jelent. Nincs arra a diódára írva valami?
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hát jó kérdés mert már nincs meg, a többi helyre csak D van irva és ide DZ én is zenerre gondoltam azokra mi van irva? mert külsőre egyformák voltak.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
KE130Z4 na ha minden igaz akkor ez volt az csak nem tudom hogy honnan kezdődik az irás
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Szia
Az LNK 5-ös lábához csatlakozik??
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Mjdnem, TNy 255 utánés a trafó előtt.
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Bocs elvesztettem a fonalat.
Ez másik panel?
Ha az 1.5KE130 egy supresszor, akkor nem helyettesíthető.

TNY254P.pdf
    
(#) zimpet válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
:yes:

Köszi!
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Igen ez mmost egy másik, ez a gép bekapcsolás után egy pár másodpercre kikapcsol, goldoltam a táp körül lesz ennek is a baj ugyhogy kicserélgettem egy pár diódát csak nem figyeltem és az egyik val.szinüleg zener lehetett mert csere után a gép müködött viszont a kezelőpanelen elégett egy triak meg két smd elenálás, akkor keztem arra gondolni, hogy lehet a dióda cserétől lett mert hogy simákat raktam bele de nem biztos.
Mire gondolsz?
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Az általam belinkelt PDF-be az 1N4937 (D1) pozícióba szoktak szupresszort rakni. Egyéb helyre nem. Ha zenner helyett raksz sima diódát a stabilizált feszültség jelentősen megnő. Ellenőrizni kellene a szekunder oldalon a tápfeszültségeket. Ettől szerintem triak nem éghet el úgy hogy a készülék "működik". Milyen típusú gépben van ez a panel?
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
AWE8723- A triak nem égett el hanem zárlatos lett a két smd ami a triak lábához megy azok égtek el de lehet hogy tranzisztor nem triak azon a tájékon van ahova a csati megy be.
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Két diódát cseréltem amik a trafó 220-as tekercséhez vannak bekötve párhuzamosan, de a diódák egymás után ezekből az egyik az amit irtam.
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A panelon kellene lenni egy AZ180-xxxxxxxx valamik szám..
Ismerős a panel de nem tudom azonosítani.
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hát ilyen számot nem találok rajta, olyan a panel mint a awt7125-é csak zöld és az smd alkatrészek a panel tetején vannak nem pedig az alján.
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hát ezt nem tudom azonosítani. Ezt találtam.
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Hát igen ugyan ez csak zöld és még tömve van smd-vel, na de mindegy mert a táp része azonos a trafó baloldalán rögtön ott a két dióda egyik keresztbe a másik hosszába.
(#) frank tibor válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Így már értem. Ha a két dióda sorba van, az egyik sima dióda a másik a szupressor. Holnap keresek kapcsolási rajzot a táprészhez.
(#) lukovicsek válasza frank tibor hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Köszönöm türelmedet!
Jóéjt: Laci!
(#) botesz hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!Kaptam egy AEG öko lavamat6170 tipusú mosógépet a következő problémával:nem szivattyúz a centrifuga alatt és a fordulatemelések alatt néha átvált öblítésre vezérlését kiszedtem ami félelektronikus égési nyom nincs.Szeretném megtudni hogy van valaki aki foglalkozik ennek a javításával és baráti áron megoldaná ezt? Nagyon megköszönném és minden tippet szívesen fogadok.Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm!!
(#) Pifti02 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Helló.
Mosógépem bekrepált be szívatyúzza a vizet de nem megy tovább pár perc múlva újra szívja a vizet és ennyi
Egy Fagor innovat

3F-111
(#) 19680827 válasza vinyov hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
üdvözöllek nekem is indesit WIXE 127 6 kg mosási teljesítménnyel automatta mosógépem van nekem dor vagy door jelzet ki és a ájtó nem nyílot ki csak a áramtalanítás után ezért megnésztük a tályékosztató füzetet ami a szivattyú eltömitése szerepelt szétszettem és kivettem belőle 35 forintot de a úlyboli indításkor kiírta a F 12 hiba kódot töbszöri indítgatás kapcsán bejöt a pogram felszívta a vizet és onnan kezdve semmi a ájtót kinyitni nem lehet de a piros lakat nem világít de a ajtó még is be van zárva a panel már egyszer vólt cserélve lejárt a garancia valószínű panel hiba ha valaki tud ólcsón panelt valószínű a alsó nagy panel ment tönkre írjatok sürgős vagy a esetleges javítás lehetséges e.
(#) otto54 válasza 19680827 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Hello!
Első lépésként,ha még nem csináltad,akkor feszültségmentes állapotban a csatlakozókat ellenőrizd le,hogy nem csúszott-e ki valamelyik.
Üdv. Ottó
(#) 19680827 válasza otto54 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
megnésztem már mindent de most televan vízzel nem tudom hogy fogom mególdani a vízleeresztést.
(#) Zoli1974 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Keresem egy Cardo mósógép TypMe03-nak a kapcsolási rajzát, sajnos már nem garis. Valószínű vezérlés hiba mert elindul bármelyik program és 10 perc után megáll.
(#) lukovicsek válasza 19680827 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Üdv.
Az F12- komunikáció hiánya a főpanel és a kezelőpanel között, az öszekötő kábel csatlakozóit megnézheted meglehet pucolni megerősíteni az érintkezőket, de ez 90 százalékban panelhiba szokott lenni.

Laci!
(#) lukovicsek válasza Zoli1974 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Üdv.
Ezekhez nem szokott lenni kapcs.rajz, nézd meg a fűtőszálat hátha rosz.

Laci!
(#) steve25 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok. szép napot!
Óriási gondom van éppen egy hete költöztünk anyósomhoz. és ma mosni akartam az úgynevezett
ELIN WM 27 AAA tipusu mosógéppel. Bekapcsolom villant egyet a kijelző és nem jött többé vissza semmi rajta . csak a forgókapcsoló körül világit a fordalatáé sem világit és a mosás státusz sem!
Meggyanusított azzal hogy én tehetek róla
Mindegy. az a lényeg hogy mégis mi lehet a baja. utána néztem és két elektronikai panel van benne, egyikk a kijelzőé. a másik a vezérlő elektronikáé. hol keressem a hibát?
Gyanitom hogy vezérló lehet a hibás, ha ki be kapcsolgatomakkor mindig felvillan minden és elalszik gyorsan,
Szerintetek? melehet csinálni a panelt itthol , vagy venni kell bele 14900ft ért?
(#) zoz11 válasza steve25 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hello
Ez a panel max 5000Ftból javítható, még akkor is ha procit kell rajta cserélni.

Ez a hiba akkor szokott lenni, ha elcsattan a motorvezérlő környéki rész a panelon, vagy triak zárlat.


Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek válasza steve25 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Üdv.
Kellene egy fotó a főpanelről vagy esetleg meg lehet nézni hogy nem e égett össze a csatlakozó ezeknek ez gyakori.

Laci!
Következő: »»   142 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem