Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   143 / 582
(#) steve25 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Na az a helyzet, hogy nemvagyok egy elveszett ember. elég sokmindent megtudok csinálni és szeretem is csinálni.
Kivettem a vezérlő panelt teljesen. volt egyik ellenáláson koromszerü trutyi meg a panel is ecsettel megtisztitottam. a csatlakozok helyeit csiszolopapirral sarukat is. wd-40 neki. aztán szárazra töröltem. vissza raktam és most működik, rá akartam mérni bekapcsolt állapotban , tehát valami nincs rendben mert mikor megy a program akkor pislog a led ami mutatja fordulatszámot, és menet közben valamikor a kijelző is elhalványodik egy pillanatra. ahogy elnéztem amikoböl áll szinte minden van itthol átforraszthatnám. csak azok a fekete dobozok nincsenek, gondolom abban lehet a program. most elinditottam egy próba mosást, megy müködik ugyanugy mint edig! azt a pislákolást előtte is csinálta
(#) steve25 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Köszi )
Valamikor garanciálisan javitották mondta anyosom. a szakszervizböl jöttek ki. de ezek cigány munkát végeztek. szigetelés nyomok a fő tápkábelen a csatlakozó sarusor szét törve. (gondolom hogy megolvadt és szét szedték a sorkapcsot)
de átforasztgatom a vezetékeket új szigetelt saruval. lehet hogy valami kimozdulhatott.
(#) steve25 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Most ilyet tudtam késziteni, mert most mos a gép, de meg akarom nézni hogy mi melegedett fel benne.
Mosás után ismét szétszedem megcsinálom a csatlakozokat
(#) zoz11 válasza steve25 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ilyen előfordul.
A relék környékén érdemes átforrasztgatni a panelt, mert szépen kikerekednek rajta a forrasztások.
Ha ilyesmit csinál akkor a trafója megfogja adni magát, de olyankor már érdemes kicserélni rajta a 7805ös stab IC-t is.

Még anyni hogy ebbe a gépbe a híres MINISEL 1600-as panel van, egy ocsmány széria, de javítható

Üdv: Zoltán
(#) steve25 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Néztem a neten hozzá való panelt 14900ft ért. mondjuk nemis tudom milyen volt már. de 25000ft ért működő képes mosógép van
Ja mint kiderült anyosom felhivta szrvizet mivel nincs garancia már jata. 3500ft akiszálás ha elkelvinni szintén. 3500a hiba feltárása plussz az alkatrész
(#) steve25 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Melyik trafóra gondolsz? mindjárt megis nézem átforrasztgatom . közelebröl megnézem :guluszem1:
(#) palko0125 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Sziasztok!!
Én is javítok mosógépeket, és néha már azt sem tudom, hogy én vagyok ennyire hülye, vagy ezek a gépek ilyen "okosak".
Na mindegy is, van egy Whirlpool AWE 2214 típusú gépem, és első körben az volt a hibája, hogy a mosási ciklus vége felé, tehát mielőtt elkezdene öblíteni megállt hibakóddal. Na okosan ezt már nem tudom, hogy mi volt a hibakód, mert most már azt csinálja, hogy nem hibát jelez, hanem a motor elkezd szinte centrifuga fordulaton menni, mosás helyett.
Mi lehet a probléma!?
Ha esetleg valaki tud mondani valamit örülnék neki.
Előre is kösz.
Bye!!
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Üdv.
Tacho generátor körüli probléma a kis tekercs az ami a motor hátulján van, vagy szakadt vagy a panelig nem jut el a jel, be kell mérni, csatikat megnézni megpucolni.

Laci!
(#) palko0125 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
A tacho-t már mértem, mert nekem is az volt az első gondolatom.
Van egy pár ilyen motorom, és találtam olyat ami másik gépbe működik, de itt viszont az sem.
Egyelőre ennyi.
Ha van esetleg valami más, vagy amit én nem tudok a tachoról, szívesen várom a hozzászólásokat.
Bye!
(#) vgyre válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szia4
A motor tengelyének végén. a mágnest nézd meg nincs e fellazulva. Egy műanyag gyűrű rögzíti, ez szokott elmozdulni, és a mágnes szabadon mozog. A gyűrűt szorítsd vissza a helyére, és pillanatragasztóval rögzítsed.
Üdv
Gyula
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hát ha másik motorral mükszik és szakadás sincs a vezetékekben, vagy csatiknál akkor marad a panel hiba.

Laci!
(#) vgyre válasza vgyre hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Bocs, lehet, hogy nem figyeltem eléggé. A panelen a tahogenerátor jele egy ellenálláson keresztül kapcsolódik a jelformálóhoz. Ez az ellenállás is gyakran szakadt lesz. A jel útját végigkövetve megtalálod.
(#) palko0125 válasza vgyre hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Az ellenállás(ok) is jók, azt is mértem, viszont ezt a mágneses dolgot nem néztem, de nem tartom nagyon valószínűnek, hogy egyszerre két motoron is pont ez lenne a hiba, de azért megnézem. Köszi, és várom még a atippeket
Bye!
(#) lukovicsek válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Akkor ezt esetleg csak ugy lehetne javitani ha az összes kis alkatrészt kicseréled a prociig mert én már jártam ugy smd-vel, hogy müszerrel szépen mutatott és mégsem volt jó csere után bizony működött a gép.

Vajon megéri?

Laci!
(#) palko0125 válasza vgyre hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Megnéztem a mágnest. (reggelre a Fater is "megálmodta") Hát úgy volt ahogy Gyula mondta, szinte le volt csúszva a mágnes.
Ilyen problémával még nem találkoztam.
Most mosom vele a második adagot, és megy, remélem nem lesz vele gond.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki adott tanácsot.
Minden jót. üdv
Palkó!!
(#) defo78 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
hello. van egy aeg ökolavmat mosógépem ami felveszi avizet, de a dob nem forog, fütés nem indul el. szivattyú leszívja a vizet, önállóan a centri sem megy. ötlet?? előre is öszi
(#) zolika60 válasza defo78 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szénkefe?
(#) defo78 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
megnézem
(#) defo78 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
szénkefe rendben. ???
(#) zolika60 válasza defo78 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ha rendben akkor próbáld ki a motort direktben, hogy működik-e.
(#) defo78 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
a motor működik önállóan.
(#) zolika60 válasza defo78 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Akkor sajnos valami vezérlés probléma van. Talán Ellenőrizd a panelon a csatlakozókat. Nézd meg nincs-e láthatóan hibás alkatrész rajta.
(#) defo78 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
már végignéztem, biztosítékot nem találtam sehol lehetséges hogy nincs? előző mosásnál lehet hogy túlterheltük ruhával.
(#) zolika60 válasza defo78 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Az sajnos lehet, hogy nincs. Vagy ha van akkor ilyen:Bővebben: Link A túlterhelés szerintem nem tehetné tönkre, Legfeljebb nem mosná ki őket rendesen.
(#) zoz11 válasza defo78 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hello
Elvileg abba a motorba is van egy független, hő érzékelő, bimetál szerűség, gyakran elszokott szállni az ilyen motorba.
Pár kép sokat segítene.
Üdv: Zoltán
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Azt írta lejjebb, hogy a motor külön működik.
(#) L.Gyuri hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!

Indesit wia 102 ex típusú mosógép hibakódjának jelentését szeretném megtudni. A program végeztével gyorsan villog az ajtózár, a centrifuga fordulatszám-szabályzó és a a mosást jelző led. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Zsolti246 hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Van egy Indesit WIXL 105 ex típusú mosógépünk, aminél működés közben egyszer csak az ajtózárat jelző piros led kialudt, aztán leállt a gép.
Azóta semmilyen programot nem hajlandó elindítani, ha nyitva az ajtó villog a piros led, viszont ha bezárja az ajtót nem marad égve ahogy kellene.
Ha elindítanánk a gépet, annyit tesz hogy lezárja az ajtót és nem lép tovább.
Az ajtózár elektronikát, a reléket, tápot néztem mind végigmértem, mind jó.....
Vajon mi lehet a hiba?
Sajnos doksit se találtam róla hogy okosabb lehetnék....
Ha valaki bármilyen módon tudna segíteni azt hálásan köszönném....

Zsolti
(#) tgolyo hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!
van egy Bosch Classixx 5 tip. elöltöltős gépünk. egy hete azt csinálja , hogy elindul a mosás és mikor az öblítő programhoz ér vagy megáll , vagy átugorja.a kijelző is átugrik 20 percről 14 percre. van olyan , hogy elmarad a centrifuga a szivattyúzással együtt.persze valamikor meg rendesen dolgozik. mellesleg minden nap használjuk.
ha valaki tud , légyszi segítsen.
(#) zoz11 válasza tgolyo hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hello
Első tip, motorhiba.
Üdv!
Következő: »»   143 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem