Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   749 / 1385
(#) ha8lls válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Ugy nez ki, megoldodott a "felholyagosodo" dryfilm esete. Ket dolog okozhatta, egyik az elohivo tomenysege, masik pedig a folia nem volt elegge "rasutve" a panelre. Koszonom mindenkinek a segitseget!

Hálám jeleul egy kis csemege: maratás

Udv!
Imre
(#) pepe091 válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Jó kis szerkentyű, tetszik! Gratulálok hozzá!
(#) karaszbandi válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Még az a kis élvezet is elmarad.
(#) mrgrassy válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Hello azt szeretném kérdezni hogy mivel oldottad meg a mozgatását?
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
És a sima papírt kened valamivel levilágítás előtt vagy "csak" megnöveled a levilágítási időt ?
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A papír az pausz, azt nem kell kezelni semmivel. A megvilágítási időt azért növeltem meg, mert a nitros kezelés hatását vizsgáltam a gyakorlatban. A kezelés nélküli megvilágításnál 2 perc volt a max, amit elviselt a tele fekete rész. A 4 perces megvilágításnál már jelentkeztek foltok a tele feketéknél. Itt 6 percet világítottam, és a tele feketéknek meg sem kottyant.
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A 1183374 hszt olvasva úgy értelmeztem hogy te használsz sima nyomtató lapot de már látom hogy idézet volt ..
(#) CHZ válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nitros módszerhez hasonlóeredmény érhető el, ha színtelen lakkal vékonyan átszórjuk a pauszt. Nagyon gyors, egyszerű használata, sima géppapírnál még jobb eredményt ad, teljes takarást biztosít, hosszabb megvilágítást sem okoz gondot.

PAUSZ 1.jpg
    
(#) MAGA VAN válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Üdv kaqkk.
Ha már felmerült a kérdés, akkor talán többet is lehet róla mondani.
Csak lézer nyomtató esetében működik a BLACKCUVERING
A dobozán az is rajta van (magyar felragasztással: fekete szín erősítése lézer nyomatokon) Azt tudni kell ,hogy csak ott működik ahol van toner fedés legalább szürke árnyalatú és összefüggő.
Az egyszerű 80gr-os nyomtató papírra azért kellett váltani, mert valamilyen oknál fogva a nyomtató-de lehet hogy a toner , a nyomtató hőmérséklete , esetleg a felvitt mennyiséggel volt baja ,esetleg nem tapadt megfelelően a pauszra. Semmi kedvem nem volt próbálgatni vajon melyik ok a valós. Ezért került előtérbe a nyomtató papír. Alap esetben ezt is lefújom a b-c-vel. Ha nem kezelem mással akkor legfeljebb a megvilágitási idő növekszik kb. a kétszeresre. Az előzőekben említett mérést is a levílágítómon végeztem. Az is több 10-éves tapasztalat, hogy csak olyan mértékben szükséges megvilágítani ami éppen elegendő az előhíváshoz.A túlvilágítás mint az ilaci56 is tapasztalta (tudatosan csinálta) átvilágit a feketének tartott részen is,ezzel továbbá lecsökken a vonal vastagsága. Ez főleg a 10mil vagy alatta lévőnél okoz gondot. (mind ettől mentes a síkfilm, az 5x-ös túlvilágitást is lehetővé tesz. Az előhívó oldat is csak kis koncentrációjú legyen. (proba: levílágítatlan nyákot beletenni, amit fél óra után sem támad meg a hívó, ugyan akkor az előhívás 2-3 percet vegyen igénybe. )
Az állandóságot úgy tudom biztosítani, hogy egyszerre nagyobb mennyiségű nyáklemezt fújok le, majd a száradás után egyszerű reklám ujságba csomagolom ( legalább az is hasznosul),és mindig akkora darabot vágok le ami éppen szükséges. Az előhívót hasonlóan kezelem , kb 1l készítek és vegyszeres üvegben tárolom. Amikor túlzottan sötét lilává válik újat készítek.
Fontos a viszonylag azonos hőmérséklet is ,de ez általában adott.
A B-C-t általában grafikai terméket áruló helyen lehet beszerezni. Én Bp-en a Fiastyúk utcában vásároltam kb. 4.000Ft.
Meg kellene próbálni a nitró higitót valamilyen mennyiségben adagolni a varrógép, vagy parafin olajhoz és a papír hátoldalára felkenni. (2 az1-ben!)
Üdv.
M-V
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszönöm a felvilágosítást , ma próbáltam a nitrós paus-t
egészen jó eredménnyel : a panelokat DRY fóliával 2 percig
a lötstop fóliával 20 percig világítottam
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Én a LötStopot is csak 2 percig szoktam, Te szándékosan világítottad meg ilyen extrém hosszan?
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Kipróbáltam a paus fedését ,és azt vettem észre régebben hogy ha a lötstopot kevés ideig világítom akkor előhívás után megmattul a felülete , most gyönyörű fényes maradt .
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nekem 2 perccel is fényes, de van, amikor kicsit olyan gyűrött lesz. (Apró gyűrődések keletkeznek...) Ezt nem tudod, mitől lehet? Még nem sikerült rájönnöm.
Igaz, mindent úgy kezelek, mint a dry fóliánál, csak előhívás után megvilágítóm, (30 perc UV) és sütöm 120 fokon 10 percig.
(#) llaci56 válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
MAGA VAN! Ha Te is használsz P20 -at, nem akarsz csatlakozni a P20 vásárlók (egyelőre) még szűkös táborához?
(#) elektroncso hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sok helyen olvastam a filces rajzolás hátrányairól,hogy ha kétszer húzod át akkor letörli az első vonalat.Nekem olyan filcem van ami ezt nem csinalja meg.A barátomtol kaptam.
(#) MAGA VAN válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Üdv kaqkk!
A lötstop mennyire hőálló? Elvisel egy hullámforrasztási fázist?
Üdv
M-V
(#) llaci56 válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Arra találták ki!
(#) MAGA VAN válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Üdv Ilaci56!
Kb 1970 óta csak P20-at használom, de a szükséges mennyiség mindig rendelkezésre áll. Sajnos látom az utóbbi évek radikális áremelkedését is. Általában akkor veszem meg, ha meggyőződhettem a felhasználhatóság határidejéről. A 5000 Ft-os ár nem kevés ,de az évente 1 db-os mennyiség esetén mégis elviselhető. Köszi a letőséget.
Üdv
M-V
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Hááát.. Sajnos még hullámforrasztókádra nem telik, de már évek óta sporolok rá Ennek hiányában nem tudtam még kipróbálni .
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ja igen de még nincs annyi ónom hogy hullámozni kezdjen [OFF]
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Viccet félretéve ha elég meleg a páka és megvakarod vele lejön. Próbára vettem 3m -t de csak design elem (szerintem)
Ha egy smd ic-t pákával forrasztok fel , megfolyik az ón a lábak közt mire az ónszívó szalaggal felitatom a felesleget az ic körül mind feljön a fólia .
(#) MAGA VAN válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Üdv kaqkk!
Nekem sem kádam van , hanem csupán egy egyszerű a hullámforrasztással azonos elvi működésű onozóm amely a kimaratott, furatlan és még be nem ültetett nyákot lehet teljes felületen onozni. Ezt követően a ,főleg az SMD alkatrészek forrasztása válik biztonságossabbá. Soha nem vált szükségessé utána szalag használata, esetenként a hőlégfuvós pákával is könnyű az SMD-s IC felrakása.
Üdv
M-V
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A másik témában (nyákkészítés töviről hegyire) most tárgyaljuk a lézernyomat nitrohígító párával való kezelését
A paus papíron tökéletes fedettséget produkál ! Lehet hogy
a vasalásos- laminálós nyákkészítéshez is használható lenne
Még felvasalás-laminálás előtt a nyomatot kezelni és azután felvinni a nyákra(ha lesz időm ki is próbálom a hétvégén !
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Akkor rád vár a feladat , a kipróbálás .. remélem eredményes lesz (egy hirtelen hősokkot valószínűleg kibír szegénykém)
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
De hát a LötStop fóliát pont a hullámforrasztáshoz találták ki, hogy ne tapadjon meg máshol az ón, csak a forrpontokon.
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Az lehet de szerintem nem ezt használják a nyákgyárak , amit a gyári nyákokon látni egyáltalán nem ilyen mint ez a fólia .
Az szerintem uv aktív festék .
(#) kaqkk válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Tudnál képeket mutatni erről az ónozó szerkezetről ?
Nagyon kiváncsivá tettél ..
(#) zombee válasza hotib hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszönöm Neked is, egyébként Te is Photoshop-ot használsz vagy valami kevésbé komplikált programot?
Én már gondoltam arra is hogy tükrözéshez átkonvertálom .PS-be de egyetlen PS-szerkesztőt se ismerek...
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nehogy azt hidd, hogy ez dísz! (Még, ha annak is használják sokan.) A neve LötStop = forrasztás állj.
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Lehetséges hogy ha pasztával és hőléggel (vagy alámelegítő és hőlégpáka kombóval) forrasztanék nagyon dicsérném , de sajnos csak egy jlt02 pákám van és őt nem szereti ez a fólia.
Következő: »»   749 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem