Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1022 / 2499
(#) biji válasza golem hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ha passzív az a mélyláda, akkor nyugodtan ráteheted.Az impedancia jó.Egy 35W-os erősítőre rátehetsz egy 3000W-os hangfalat is.Már ha van olyan.Én már régen kinőttem a W mániából, beérem 2X5W-al is.
(#) ufy92 válasza Leadtek hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hali!
egy hidalt d-osztályú kellene neked!
(#) judas545 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Sony MHC-6700 torony amit most akartam bekötni de meglepett. A hangfalat rákötve csak sípoló hang jön a hangfalból. Rendben bekapcs minden megy de így lehetetlen használni. Minden kimeneten ezt csinálja. Ebben kérnék tőletek egy kis segítséget mit ellenőrizzek le.
(#) woolf007 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok,
A kocsimban Toyota Corolla, van egy modul (előző tulaj hagyhatta benne) ami a gyári rádió cd tár csatlakozójára van dugva, és ennek a modulnak RCA bemenete van. Rádugok egy MP3 lejátszót, így ha nincs benne CD akkor le tudom játszani a fájlokat. Annyi a kínom, hogy a legnagyobb hangerővel is túl halk. Létezik bármiféle kis egyszerű autós erősitő amit az MP3 lejátszó (kis jack kimenet) és a Modul (RCA bemenet) közé tudnék kötni, és egyszerűen csak a hangerőt növelné?
(#) djcrash válasza Pigi hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia kossz hogy irtal, 2ohm on lehetne vagy szabad hajtani? azt irja rolla a yamaha ceg,hogy 2x350W 8ohm 2x500W 4ohm on es 1000W hidban 8ohm on, de ha hidba kotom akkor 8tol 16ohm ig lehet terhelni.... errol szeretnem hajtani a melyeket,de nem merem 2ohm on hajtani, wan benne wedelem,de felek hogy baja lessz.Ugy gondoltam hogy oldalankent 4dr 15" hajtanak rolla...Szerinted?
(#) Leadtek válasza ufy92 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia! Lehet, bár még simát sem találtam amit hidalni lehetne. Ha végképp nem találok legfeljebb csinálok egy egyszerű IC-set és még sütni is tudok rajta.
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Az egytápos TDA7294 már stabilan működik nálam, de az nagyobb bordát igényel. Bővebben: Link
(#) storm válasza woolf007 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Itt egy kapcsolás, ez 12V-ról is elmegy, az erősítést a 220K és a 10K-s ellenállás hányadosa adja. Jelen esetben 22x-eset erősít. Stereo kivitelhez ott van a másik csatorna lábkiosztása is zárójelben.

preamp.jpg
    
(#) tda7294 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok. Találtam egy kapcsolási rajzot és gondoltam megépítem, de előtte kiszeretném kérni a véleményeteket, hogy szerintetek érdemes lenne e változtatni valamin, stb... Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) tanker91 válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
hol találtad ezt a kapcsolást? megnézném az oldalat
(#) tda7294 válasza tanker91 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hát én már meg nem mondom :S googleba beírtam easy amplifier és képek keresése és asszem így találtam. Neked mi a véleményed?
(#) tanker91 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Viszonylag kezdő vagyok úgyhogy szakmai véleményem nincs. Szeretem az egyszerű kapcsolásokat. Sok alkatrész nem kell hozzá, úgyhogy szerintem építsd meg, próbáld ki.
(#) soos csaba válasza tanker91 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Helo ITT a kert oldal a kis egyszerű végfokról.
(#) Ge Lee válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Sok mindenen érdemes lenne, de akkor már nem ez a kapcsolás lesz, hanem egy bonyolultabb. A két dióda helyett mindenképpen jobb lenne egy szinteltoló tranyót használni.
(#) Pigi válasza djcrash hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szerintem nem hajtsd 2ohmon. A 4db 15"-os mehet rá, nem tudom mekkora a hangszóró teljesítménye*, de valószínűleg nem hajtja ki őket

mod*terhelhetősége
(#) tda7294 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Kipróbálom. Köszi szépen.
(#) tda7294 válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ebben a gyári kialakításban mekkora lehet a nyugalmija?
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi. Még egy kérdés ha Így rakom be a szinteltolót ahogy a mellékelt képen is van, tehát úgy hogy megmaradnak a diódák, az akkor úgy jó lesz? vagy mindenképpen vegyem ki a diódákat?
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A diódákat el kell távolítani. A szinteltoló tranyóját fogasd a hűtőbordához!
(#) kormika hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok! Megépítettem az egyik előző hsz.-emben csatolt (#1187837) állítólagos Siva végfokot a BD249C/250C párossal, és nem vagyok tőle elragadtatva... Először is a hangaj hagy némi kívánnivalót maga után, főleg a magasabb tartományban, (mondjuk ez még elmenne, mivel mélyládát akarok vele hajtani, és egy crossoverről kapja majd a jelet) a nagyobb gond viszont az, hogy már a jelenlegi kapcsolásban is +/-45V-ról 8 Ohm terhelésen, mikor kicsit jobban meghajtottam gyönyörűen zárlatba ment a BD249 még jó, hogy hangfalvédelemmel próbáltam... Bele sem merek gondolni mi lett volna +/-50V-ról 4 Ohm-on, ahogy a kapcsoláson szerepel... Viszont szükségem lenne egy olyan végfokra, ami 8 Ohm-on tud 100W-ot tartósan, és jól bírja a strapát, mert van olyan, hogy reggeltől estig kell neki menni, közel full hangerőn... Ha valaki tud egy ilyen kapcsolást, és feltenné ide, azt nagyon megköszönném...
(#) Lacika001 válasza kormika hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
BD249 100Voltos milyen rajzon láttad te hogy +-50Vról járatják?
(#) kormika válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ezt a rajzot kaptam az egyik ismerőstől, aki egy olyan szervízben dolgozik, ahol szabatéri hangosításra készült erősítők javításával foglalkoznak, ez állítólag egy Siva erősítő végfokja...
(#) reloop válasza kormika hozzászólására (») Márc 14, 2012 / 1
 
Szia! Ez megoldja a problémádat. A BD helyére mehet SA/SC páros is ha 100V tájékán szeretnél táplálni.
(#) kormika válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi Akkor ez az állítólag Siva végfok megy a kukába, és nekiállok az ST151-nek
(#) Lacika001 válasza kormika hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
EZ nagyon reménytelen cucc. 8ohm 100wattra irfp 240 9240 fetekkel jobban járnál. Ez a fet pár elég olcsó és strapabíró. Normális tranzisztorok, 2sa 2sc típusok elég amúgyis elég drágák.
(#) kormika válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia! Ha esetleg tudnál valami konkrét kapcsolást adni az IRFP párosra azt megköszönném, az alkatrészköltség másodlagos, a legfontosabb a megbízhatóság...
(#) Lacika001 válasza kormika hozzászólására (») Márc 14, 2012 / 1
 
(#) reloop válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia! 2SC5200/2SA1943 esetén a Hestore erre rácáfol.
(#) djcrash válasza Pigi hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
300W Rms 8ohm 1dr .Megfogadom a tanacsod akkor 4ohm on terhelem....
Következő: »»   1022 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem