Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   261 / 563
(#) mpisti válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ezen a képen az alsó ellenállás felett van egy SMD dióda. Az a te gépedben jó?
Egyébként én ezen a fotón szereplő gépbe 4,7nF-os 630V-os MKT kondit tettem.
(#) VillTMK válasza mpisti hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia!

A 22ohmos ellenállással párhuzamosan nincs dióda.

(#1188260)
Az SMD dióda jó, és 2.2nF 2000V kondit tettem bele.

Az a fura hogy látszólag minden jó. De az üresjárati feszültség csak 42V és nehezen lehet ívet fogni vele. Ha sikerül is csak 70-75A a maximum.
(#) VillTMK válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Említettem hogy le állt a ventillátor, nos nem is szabad megállnia. Kimelegedett a feszültség ejtő ellenállás lába a forrasztásnál és ezért állt meg.
(#) erdgab válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Én megnézném az áramváltót,ha jónak mondható akkor az áramváltót lezáró ellenállást venném szemügyre,lehet hogy megnyúlt s emiatt "sokkal előbb" alakul ki az a max. feszültség ami letiltásba viszi a vezérlőt.Ha van mivel,akkor megmérném a max. kitöltési értéket is,a kettő együtt vagy külön-külön is lehet a hunyó.Megint csak hangosan gondolkodtam.
(#) mpisti válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Megkeresem holnap az X1100 rajzát, aztán ha megvan, akkor visszatérünk a dologra. Egyébként amit a Gábor írt,az helytálló(#1188910).
(#) zoz11 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Üdv!
Ezeket a képeket érdemes megnézni, ez egy 80A-os gépnek a bele, vagyis az van ráírva.
Alapból a bemenő egyenirányítója csak 6A.
Ilyen alulméretezett valamit én még nem láttam

A sajátom is készülget, csak a nyáktervezés nem megy olyan gyorsan

Üdv!
(#) VillTMK válasza erdgab hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia!

Köszi, ezt mindenképpen megfogom nézni és szkópom is van hozzá.

(#1188972)
M.Pisti ha meglelnéd a rajzát az nagyon jó lenne, köszönöm a fáradozásodat.

Üdv:. és további szép napot mindenkinek.
(#) zoly15 hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Ma kaptam egy javításra váró inverteres hegesztőt.
A neve "KUKO 130A" magyar termék.
A meghajtó fokozatból 2Db IRFP450-es FET szó szerint szét van lőve, valamint a meghajtó panelen egy két alkatrész..
Valaki tudna rajzot adni a gépezethez?
Előre is köszönöm!
(#) mpisti válasza VillTMK hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Szia!
Csak kézi rajzot találtam. Mellékelem a végfok rajzát.
A minőség eléggé vacak, de sajnos nem tudom jobb minőségben beszkennelni ezt a ceruzarajzot,elnézést a minőségért.

X1100vég.jpg
    
(#) akrobu hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok.
Kérnék egy kis segítséget.
Megépítettem a maci hegesztőt, de eldurrant az IGBT benne. IRG4PC50U IGBT van benne 2-2 db, a 2-2-ből 1-1 eldurran és a HFA15TB60 dióda, aminek a katódja a + feszültség ághoz csatlakozik.
A hegesztővel sikerült hegeszteni mielőtt tönkrement.
Először műterheléssel próbáltam azzal működött.
Készítettem pár oszcilloszkóp képet is a Tp2 trafó szekunder kapcsán.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ez lenne a gépezet
Úgy néz ki, hogy 6 FET (a 12 ből) totál zárlatos G-D-S...
Valamint 2Db 1N4148 dióda a bűnös eddig, de van egy két elpukkatnt TO-92 tok is a vezérlő panelen...
(#) erdgab válasza akrobu hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A meghajtótrafót hogyan és milyen magra alakítottad ki,mekkora feszt mértél a zénereken,mekkora az üzemi freki,milyen maga a főtrafó?
(#) Tubi56 válasza akrobu hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
No meg milyen volt a hangja? Nem zizegett, sercegett hegesztés közben? Az áramváltótekercset nem fordítva kötötted be?
(#) akrobu válasza erdgab hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A meghajtótrafó EE30-as mag légrés nélkül. A zénereken a feszültség 5,4V. A főtrafó E65 mag a leírás szerint(20menet és 6 menet) légrés 0,1mm.
(#) akrobu válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Nem zizegett, se nem sercegett. Az áramot tudtam szabályozni hegesztéskor. A letapadás védelem is működött, amikor beleragadt 80A-en ment utána 2-3 mp-re visszavette 40A-re. Hegesztettünk vele 80-90A -al egy 5 centis varrat után kisautomata le. Eddig ment. A hegesztés előtt vagy 2 órán át méregettem műterheléssel 30A-el szépen ment, de volt olyan is hogy feltekertem 70A-re.
(#) staci123 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szevasz,
úgy látszik,a fetekel együtt kijött a furatgalvanizálás is...Valahogy pótold...
(#) zoz11 válasza Tubi56 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Csak egy kérdés, az áramváltót hogy lehet fordítva bekötni? Hogyan gondolod? Vagy számit hogy hová kötöm a kezdőt meg a végzőt?
Üdv!
(#) Ricsi89 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Igen számít, hogy hogyan kötöd be, mert ellenkező esetben ellentétes fázisú jelet kap a vezérlés és akkor nem tud szabályozni rendesen.
(#) Freedomocska válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Zoli ...ez annyira "Magyar termék" mint ahogy én vagyok kínai .
(#) VillTMK válasza Freedomocska hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!

Nézted a panelon a felíratott ? Mert ez van ráírva "Kukoricza Elektronika Kft." Bővebben: Link
(#) VillTMK válasza mpisti hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm, jó lesz.
(#) zoly15 válasza staci123 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Szia!
Igen, valaki már barkácsolta előttem is, de annyira nem merült bele a dologba..
Egyszerűen pótolom, megforrasztom mind a két oldalt az alkatrészt
(#) zoly15 válasza Freedomocska hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Pedig ez magyar, árulkodó jelek vannak arról is hogy kézzel van legyártva no meg MM a puffer elkó 3X 450uF..
Tehát magyarnak látszik
(#) akrobu válasza akrobu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Néhány kép a pukkantógépről.
(#) erdgab válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Ejnye,megint nem nézted meg a múltkor linkelt rajzot.
(#) erdgab válasza akrobu hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Mindenképpen valami vezérlési hiba okozta a pukkanást.Ami nekem nem nagyon tetszik,ha jól látom a meghajtótrafótól jövő vezetékekkel valami még össze van fogva,azt nem kéne.Amúgy is hosszúak azok a vezetékek,jobb lett volna páronként összesodorni őket és úgy odavezetni minél rövidebben,ahogy csak lehet.Hasonló esettel keresett meg pár hete egy építő kolléga,nála is minden jónak mutatkozott,mégis elposszantak az IGBT-k és egy HFA dióda.Nála egyértelműen vezérlési gond volt,nevezetesen a meghajtó trafó okozta a gondot,nem tudtak az IGBT-k lezárni és pukk.Valami hasonló dolog van nálad is,de nem tudok egyértelműen választ adni.Okozhatta az áramváltó is,ha fordítottan van bekötve.Nem kell elkeseredni,át kell nézni mindent újra,ha van szkópod,mérni jelalakot,vannak itt a fórumon hozzáértő segítők,kik meg tudják mondani,hogy jó vagy sem.
(#) akrobu válasza erdgab hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, a meghajtótrafó vezetékeket át fogom alakítani. Megfogadom a tanácsodat, méregetem egyenlőre a vezérlést.
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hello
Mire gondolsz konkrétan? Azt láttam hogy az áramváltónál is be van jelölve a tekercs kezdője, de nem gondoltam volna, hogy ott akkora jelentősége van.
Akkor most jön egy fogós kérdés hogy tudom meg, hogy melyik lehet a tekercs vége és a kezdője, mikor én már körbe szigeteltem és lakkoztam, és nem jelelöltem meg?
Üdv!
(#) (Felhasználó 46585) válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Elég bonyolult. Ha van kétsugaras oszcilloszkópod, meg egy négyszögenerátorod, akkor viszonylag egyszerű...
Ha nincs, akkor bekapcsolod összerakva, de csak műterhelést kapcsolsz rá, mondjuk 50 A-t, hogy ne tudjon az áram akármeddig elmenni. Ha szabályoz, akkor jó, persze nem ártana szkóppal nézni közben.
Legegyszerűbb újratekerni.
(#) Tubi56 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
De ha még az sem megy amit katt mondott, akkor a potit csak negyedig tekerd fel és próbálj ívet fogni, ha sercegő, zörgő hangja van akkor az áramváltótekercs kivezetéseit cseréld fel és ismét próbáld ki, ha így sima és csendes az ív akkor helyes a kötés. Csak rövid ideig próbáld. Már az ív gyújtásakor is jelentkeznie kell ennek a fura hangnak.
egyébként fordított áramváltó bekötésnél is szabályoz a poti. Tehát arra nem hagyatkozhatsz, hogy nem szabályoz a poti, ha fordítva van bekötve az áramváltó.
Következő: »»   261 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem