Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   753 / 1385
(#) pepe091 válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Jó megoldás, szerintem a lehető legegyszerűbb, de tényleg jó, gratulálok!

mazi:

Szerintem, az a legfontosabb (nekem így vált be) hogy aprólékosan vasalni kell, nem csak rátenné és rányomni, hanem közepesen gyors mozdulatokkal alaposan rávasalni.

A papír ottmaradási problémákat én úgy szoktam megoldani, hogy a vasalás után egyből hideg vízbe teszem, ott hagyom kb 5 percig, aztán lehúzom róla a papírt, majd visszateszem egy pár percig még a vízbe, aztán ami nem jön le kézzel, dörzsöléssel, azt körömkefével lesúrolom. Hogyha megfelelő volt a hőfok, a festék a körömkefétől nem fog lejöni, mert azért az nem annyira durva eszköz, viszont a papírt teljesen leszedi róla. Ezzel a műnyomóval dolgozom.

Üdv!
(#) zamatőr hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy megoldás hogy, jól tapadjon a festékpor a műnyomón(nekem bevált).Nyomtatás előtt vasalóval szárítom a papirt kb 120-150 fokon 1-2 perc csak az egyik oldalt vasalom . Nyomtatáskor a másik oldalra nyomtatok. Xerox 3117 utántöltött tonnerrel, vastag papir,takarékos ki és sötétszürke beállítással.Nem tökéletes de minden panel esztétikus és használható.
(#) llaci56 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Milyen arányban legyen az ón és ólom, hogy hány fokon olvadjon?
Ja, és kell-e bele még valami?
(#) gulasoft válasza ha8lls hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Egyébként gondoltam, hogy valami egyszerű excenteres hajtás, csak nem akartam leírni, mert gondoltam hogy megmutatod.
(#) sastas01 válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Hogy ti mennyi pénzt elpazaroltok...
(#) blackdog válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Idézet:
„A papír ottmaradási problémákat én úgy szoktam megoldani, hogy a vasalás után egyből hideg vízbe teszem, ott hagyom kb 5 percig, aztán lehúzom róla a papírt, majd visszateszem egy pár percig még a vízbe, aztán ami nem jön le kézzel, dörzsöléssel, azt körömkefével lesúrolom”

Sósav. Bárhol kapsz háztartási sósavat.
Amíg én vasaltam az áztatás után visszamardt papír sósavval szedtem le. 10-20 sec és kész is. Nem dörzsöltem semmivel. Se fogkefe se szivacs.
(#) JZoli válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Szerintem nem a papírral van a baj, hanem azzal, hogy a színes lézerben más fajta festékpor van ami nem jó ehhez a vasalásos technikához. Legalább is nekem vennem kellett egy sima fekete lézernyomtatót, mert a színessel egyáltalán nem akart jó lenni! Ezzel a feketével azóta sincs semmi gondom!
(#) pepe091 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Az egészségre nem túl ártalmas a körömkefe, szemben a sósavval, ha neked megéri az a megtakarított 2-3 perc, csak nyugodtan. Lehet, hogy ezzel meg én takarítok meg magamnak 2-3 évet..
(#) misi93 hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a nyák rajzokat hogyan tudom mérethelyesen kinyomtatni? A segítségeteket Köszönöm!
(#) misi93 válasza misi93 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Bocsánat éppen megtaláltam Attila86 weboldalán is pdf-ként úgyhogy sikerült kinyomtatni
(#) iimi válasza JZoli hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Szia,
elárulod az új nyomtatód típusát?
(#) blackdog válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Védőmaszkról hallottál már? Ennélkül nem állok neki semminek.
Én Natrium-perszulfáttal marok ami elvileg nem túl káros, de akkor is. Vegyszert csak védőmaszkban. Innentől kezdve teljesen mindegy. A másik, hogy sósav szebb munkát végez. Kefével azért lehet csúnya dolgokat művelni és kezdheted előlröl az egészet.
(#) pepe091 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Igen hallottam már... Attól még nem hinném, hogy az 100%-os. De ez a saját véleményem, mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Nekem még nem sikerült kárt okoznom a kefével, mivel nem durva anyag, ha egyszer rávasaltad, és egy egyszerű körömkefével lejön, akkor ott nem volt megfelelő a vasalás, mert kefétől nem szabad hogy lejöjjön.
(#) pepe091 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Mert nekem ez vált be. Mindenki a maga szájíze szerint válasszon eszközt.

A videóért elnézést, nem tudtam hogy probléma volt.
(#) mazi válasza pepe091 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Én Pl fog kefével szoktam az nem olyan durva .Bár ha sok papír marad rajta , akkor azzal is kel egy kis idő amíg rendesen lejön mindenhol.
(#) JZoli válasza iimi hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
HP LaserJet P2015Dn de ez egy elég drága nyomtató, igaz azóta mióta vettem semmi gondom a vasalással, gyakorlatilag minden panelom sikerül.
(#) pjg válasza JZoli hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nálam itt van egy color 4600dn nyomtató. Nagyon jól dolgozna, csak tönkrement az ethernet csatolója. Menne LPT portról is, de ilyen párhuzamos port csatlakozót még nem is láttam.
(#) mazi válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Állítólag azt írták itt , hogy a színes gép nem jó .Az LPT port milyen rajta , hogy még nem láttál olyat ?Nem csak egy fordító kábel kellene hozzá ?
(#) gulasoft válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A párhuzamos kábel egyik fele 25 pines csati ami a pc-re megy, a másik fele, egy nagy böszöm dugó, amiben nem tüskesorok vannak, hanem ilyen lapocskák egy elválasztó középső szigetelő két oldalán. Ez a szabvány printer kábel.
(#) JZoli válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Van olyan vezeték egy átalakítóval együtt ami LPT-ben végződik és az eleje meg USB-s. Az használható még ebben az esetben!
(#) pjg válasza mazi hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem színessel akarnék nyomtatni. A feketéje eszméletlenül jó. Fekete és jól takar.
Ilyen kábele van. Link A végén DB25M és C36miniM csatlakozók vannak. Ez utóbbi a gond.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Á! Nem ilyen. Kis pici csatlakozócska van rajta.
(#) pjg válasza JZoli hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nincs rajta USB.
(#) havranarpi hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy házilag tudok-e előállítani kémiai ónozót?
(#) JZoli válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Milyen számítógép az amin nincs USB? Vagy félre értetted! A kábel USB része megy a számítógépbe a másik fele meg a nyomtató LPT portjába!
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ilyen:

kabel.jpg
    
(#) pepe091 válasza havranarpi hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia! Nem azért de minek? Azt nem tudom, hogy lehet-e de nem hinném hogy házilag hű de olcsóbb lenne, ráadásul lehet hogy hibázik benne az ember, ezzel szemben itt Szegeden 920 Ft-ba kerül. Ezért az összegért szerintem nem éri meg vesződni vele.
(#) pjg válasza JZoli hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Több mint egy milla volt újkorában. NINCS USB!
HP Color LaserJet 4600dn
(#) mazi válasza pjg hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ez azért ilyen ez a kábel, mert ha összefűzöd olyan scannerrel amihez LPT kell , akkor azon keresztül pont megkapod a Nyomtató felé azt a kábelvéget ami oda kell. Nekem anno régen így volt , és még ma is meg vannak ezek a gépek , és kábelek is igaz nem üzembe , de el vannak téve.
(#) majorka hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
llaci56
szerbusz.az volna a kérdésem ha nincs lamináló gépem helyette mit javasolsz
majorka
Következő: »»   753 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem