Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1024 / 2499
(#) compaqamplifier válasza elyelibator hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Elméletileg de ez már erősáramos dolog.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Üdv! Más hirdetők 2x300W/4ohm -ot említenek. Az tűnik reálisnak. Bővebben: Link
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Igen ezt olvastam én is de az FPA 600,nekem PPA 600 van,bár nem tudom mi a különbség.Már annyit olvastam ezekről a fetes végekről hogy másabb mint a tranzisztoros hangja,nekem olyan karcos, fémes hangja van,fura de kellemes,és nagyon járatja a hangszórót.
(#) cicoka válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia. Ne dőlj be semminek, mert ez a kapcsolás az Urbán elektronika oldalán található meg egységcsomag formájában 15.500-ért. Maga a kapcsolási rajz a Rádiótechnika 97-es évkönyvében van: Hangtechnika felső fokon címmel. Remélem tudtam segíteni.

300w.jpg
    
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Ha rajzot szeretnél, vissza is lehet fejteni a panelből. Pár alkatrész után már felismerhető a séma.
Amennyiben a teljesítményére vagy kíváncsi, mérd meg az erősítőben a tápfeszültséget, aztán katt, és újra katt.
(#) reloop válasza cicoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Soraidban nagy igazság van!
(#) cicoka válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) blasz válasza cicoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
igen ez az,csak a relé van máshol de ez,mert ezt az erősítőt most vettem,24 pénzért remélem akkor olyan nagyon nem fázok rá.megnézem rengeteg rádiótechnika újságom van letöltve, azokból tanulok,mert mint írtam barátkozom 46 évesen az elektronikával.És akkor szerintetek jó ez végfok vagy se?
Ja ebből a panelből 2 van beépitve
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Tessék parancsolni..
Ugye mondtam , hogy a bemeneti érzékenység nem lesz magasabb 1.5V nál? esetedben 1.3V.

300W[1].pdf
    
(#) blasz hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
megtaláltam és jól sejtettem 1.3 volt kell a bemenetre,hiába kötöttem rá az én 350mv kimenetem
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A 350mV az nagyon kevés (ezt mért nem említetted előbb hogy ekkora a vonalszinti kimeneted?), egy jó vonalszintű keverő is 1 - 1.5V körül dolgozik, a Gain torzításától függően..
Egy sima cd játszó is már majdnem clipp-ig kell vezérelje, jobb minőségű zenék esetén.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Miután mindenemet összekötöttem keverő vonal mixer,eq akkor már 2.5 volttal hajtottam de a clip meg se villant,igaz a próba hangfalaim majd szétestek a nagy membrán mozgástól de nem éreztem azt a nagy kimenőt amit vártam.Sajnos nem vagyok felszerelkezve mindenféle műszerrel,majd idővel
(#) cicoka válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 / 1
 
Hát én nem is tudom. Igazából én nagyon bizalmatlan vagyok vele szemben de ez csak az én véleményem. Kb 12 éve foglalkoztunk vele de nem igazán izgatott, mert 3 féle kapcsolás jelent meg róla. Az első a hajdani hobby elektronika 93-as évszámában jelent meg to-3 as tokozású fettekkel ez volt az alapkapcsolás de nem volt hosszú életű mert sokba kerültek akkoriban az ilyen fettek. Aztán jött az a kapcsolás ami a 97-es évkönyben van, de megvásárolni a boltban azt lehet ami a te dobozodban is van, az a harmadik kapcsolás. A lényeg, hogy mind három kapcsolásban más fajta fettek vannak olyan tápfesz adatokkal megadva, hony nem mertünk belefogni.
(#) blasz válasza cicoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Mindegy nyúzom ameddig megy,bár sok javítást nem láttam benne,elég korrektnek tűnik a megépitése,de itt sok segítséget kaptam,20 év rádiótechnikai évkönyvem van eszembe se jutott hagy ott lapul a válasz a kérdéseimre.egyébként ennek mekkora a tápfesze?
(#) cicoka válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Hát az 55voltos egyenfeszt elviseli. Ha IRF630-9630 párok vannak benne. De mérj egyenfeszt a biztosítékoknál.
(#) blasz válasza cicoka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Holnap megteszem és köszönöm a segítséget,mennem kell melózni.Köszönök mindent
(#) cicoka válasza blasz hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nagyon szívesen. Sok sikert.
(#) Directors válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Bocsi rosszul írtam. Ez hasonlít a tiédre KD féle 270W-os monster.Bővebben: Link
(#) zozz12 hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni az ügyben, hogy 30/45W 4Ohm -os Videoton DC 2002 -es hangfalhoz milyen erősítőt javasoltok, ami nem túl költséges/bonyolult. (az IC -seken kívül)

Köszi
(#) emersys válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szia. Építs neki egy texas-t
Azok elég jó hangúak.., meghálálná a Videotonod abban biztos lehetsz.
(#) woolf007 válasza storm hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi, de ez nekem kínai, tudom akkor mit keresek ezen az oldalon, de gondoltam hátha vki rámutat mit és esetleg hol tudom megvenni...
(#) zozz12 válasza emersys hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
És az nem lesz a 4Ohm -os hangfalnak sok? (mert ha 8Ohm -on 25W, akkor 4Ohm -on jóval több és tudtommal nem árt, ha a hangfal teljesítménye 1,5x -e a erősítőjének)
(#) emersys válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Nem lesz neki sok, ez egy aránylag kis teljesítményű dinamikus jó hangú kis erősítő.. félvezetősek közt rengeteg fejet hajthat a kis egyszerű kapcsolása előtt..
Egyszer én is megépítettem (persze a párját is), azóta is ez szól a műhelyben. :yes:
A topikjában találsz róla rengeteg infót nyákrajzokat stb.
Ez egy olcsó és valóban jó kis végfok lenne a Videotonhoz, jah és nem kötelező teljes hangerőn hallgatni, ezzel kímélve a Videotont is..
Nálam a hűtés kialakítása a képen nem helyes. ha érdekel mért akkor majd bővebben kitérek rá, lényeg, hogy a végtranyák legyenek csak a nagy bordán, a két meghajtó és nyugalmi áramot állító tranya pedig egy hőkontakton, elszigetelve egymástól.
A meghajtó nálam nem gyári, de ezzel jobb a hangja s a linearitása is ezekhez a Sanken végekhez..

Texas.JPG
    
(#) emersys válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Egy kis kitérő: ha építenél egy 25W-os tranyós erősítőt amit a kapcsolás 4 Ohm teljesít, akkor azt is kalkuláld bele hogy 25w körül már akár elég jelentős felharmonikus torzítások is felléphetnek, pláne ha elmegy 25w fölé.. -Tehát többet ártasz vele mint használsz, mert teljes hangerőn több mint valószínű akkora lesz a torzításod ami a Videotonoknak már nem egészséges...
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Lészen egy coolsound nevezetű PC hangcuccom. Már elég régi, kb 7 éves.
EZ a 4558 műveleti erősítő volt benne eredetileg 2, amit cseréltem erre az opa2111KP-re.
Jól gondolom, hogy nyilvánvalóan megérte a csere még ha nem is hangzás alapján következtetünk?
Hallva úgy tűnik.
A végfok TDA2030A-kból épül fel.
(#) Lacika001 válasza Directors hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
A zipben van egy szövegfájl ott leírja mit kell átalakítani kisebb tápfesz esetén.
(#) Directors válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Köszi.
A teljesítménnyel kapcsolatban mit mondasz +-45V-ról mennyit adhat le 4 ohm-ra?
(#) Lacika001 válasza Directors hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Ha teljes kivezérlésnél van meg a +-45V akkor kb 200W-ot. Ha tápfesz esik lefelé akkor nyilván valamivel kevesebbet.
EZért jóez a kapcsolás mert szinte tápig ki lehet vezérelni. A source kimenetűeken meg marad vagy 8-10V.
(#) Directors válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Elég izmos egy trafó szóval nem hiszem,hogy nagyon esne a feszültség. Nekem a cél egyébként is olyan 150W körüli.

Köszönöm a segítségedet.
(#) blasz hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Amikor vigyáznak a cuccukra az emberek
Következő: »»   1024 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem