Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 30
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Hát igen, az ilyet csak kapcsoló után jó rakni...úgy viszont sokkal használhatóbb...

Üdv
Inhouse
(#) szabobakter hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
helló!
az lenne a kérésem hogy van egy mozgásérzékelőm és 12 v lámpát akarok vele müködtetni. Meg lehet -e oldani köszi.
(#) proba válasza szabobakter hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Utána egy transzformátor / adapter és már mehet is.Vagy szétszeded átalakítod ,de ez már kicsit nehezebb ügy.
(#) szabobakter válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
köszi.
(#) sti petofi hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hogyan kell létező mozgásérzékelőt kiiktatni egy rendszerből? Lehet, hogy még bonyolítja az is, hogy a nyák le van gyantázva. Laikus vagyok, de a cég akár fizetne is a megoldásért, mint szakértőnek... Köszönöm előre is!

fotok.pdf
    
(#) proba válasza sti petofi hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Egyszerűen a kimenetét kikötöd,esetleg ha riasztóé akkor a helyét átkötöd egy ellenállással, amit a nyugalomban lévő érzékelő kimeneti kapcsainak megmérésével pontosan meghatározhatsz.miért kellene a panelen mókolni? Bonyolultabban lelövöd purhabbal lefújod ,elébe raksz egy árnyékoló lemezt...
(#) tiraspol hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem vagyok jártas a villanyszerelés világában, ezért is fordulnék a segítségetekhez! Egy garázsba szeretnék mozgásérzékelős lámpát beszerelni, csak egy bökkenő van, hogy ott csak hosszabítóról van áram. Megoldható ez így? Gyártanak már olyat amit be lehet dugni a konnektorba?
(#) mindenes válasza tiraspol hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Igen gyártanak ilyet, szét kell nézni elektrós/villanyszerelős boltokban, van több féle típus is.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy vadi új TMB-011 tip. mozgásérzékelőm, és olyan csinál, hogy mikor elalszik, azonnal visszakapcsol. Mi lehet a probléma?
(#) karaszbandi válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Új, de nem jó.
(#) mraulajos válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Így jártam!
(#) mailmedve hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Hello!

Közönséges billenőkapcsoló helyett szeretnék mozgásérzékelős kapcsolót felszerelni. Amit vásároltam azon 3 bekötési pont van:
L - N - LS
a billenő kapcsolóba viszont csak egy fázis és a lámpán keresztűl egy "0" vezetékem van. Hogyan kell ezt bekötni?

Amatőr vagyok, ha lehet akkor "szájbarágósan"
(#) kokozo válasza mailmedve hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
(#) mindenes válasza mailmedve hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia. L fázis, N = nulla (amit meg kap a vezérelni kivánt égő is) ,LS=kapcsolt fázis(szintén az izzóra kötve).
(#) proba válasza mailmedve hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Gyanítom a nulla odavezetését nem úszod meg.Két esélyed van,olyan mozgásérzékelőt találsz ami nem igényli a nullát (még nem láttam) vagy a lámpához szereled fel,a kapcsoló helyét átkötve.Így ott már rendelkezésedre áll a fázis nulla valamint az égő is helyben van.
(#) kazai hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
sziasztok!vettem egy Düwi 15317 típusú mozgás érzékelőt és elakadtam a bekötésnél!Három színű vezeték jön ki a érzékelőből! / Fekete/ Kék / Barna /Kintre szeretném felszerelni a bejárat elé hogy ha jövök be a házhoz akkor legyen világításom!Kintre ahová felszeretném szerelni csak két drót kivezetés van / Fekete / Kék / !azt írja az útmutató hogy be kell még iktatnom egy lámpát is!De hogyan?! ! Amit a mozgás érzékelőhöz adtak bekötési rajzot nem igazán értem!!!!
Légy szíves segítsetek!!!!Sürgős lenne!!!!Köszi!Mellékelek egy képet infóként!
(#) Inhouse válasza kazai hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Ha ez nem megy, akkor lehet, hogy nem neked kellene bekötni. Nincs egy ismerősöd, akinek menne ez alapból?
A hálózati feszültség nem játék..
Egyébként ott van, hogy kell egy fix fázis a barnára és fix nulla a kékre. Az izzót a kapcsolt fázis (fekete) és a fix nulla (kék) közé kell kötni.
Mivel te egy lámpa helyére akarod kötni, ott kapcsolt fázis és fix nulla kell legyen. Előtte egy kapcsoló van., amivel eddig kapcsoltad. A falból kijövő fekete megy az érzékelő barnájára, a falból kijövő kék a kékre. A lámba fázis bemenetére az érzékelő feketéje, a lámpa nullájára a kék (A 3 nulla egy pontra megy).

Üdv
Inhouse
(#) kazai válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
köszi hogy válaszoltál! Letudnád színnel rajzolni nekem a kacsolási rajzot ha meg kérlek!?
Ez a ( 3 nulla nem tiszta!) nekem
a kimenő drót ami falon kívül van ahhoz nincs kapcsoló kötve!Direktbe kapja az áramot!nincs kapcsoló!
(#) kazai válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
szia tudnál segíteni?
düwi 15317 mozgásérzékelő bekötésében?
Kintre szerelném fel!Kint két drótot vezettünk ki a szerelővel hogy majd lámpát teszünk oda
de bent nincs kapcsoló hozzá!Direktbe van kötve!egy kék és egy fekete vezeték van kint!amit adtak rajzot nem tiszta számomra!segítenél?
(#) mindenes válasza kazai hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Szia. Látom nincs tapasztalatod az ilyen szerelésekben , pedig Inhouse kolléga is leirta szépen hogy mit kell tenni.Készítettem egy rajzot ezen már rmélem sikerül eligazodni. A lényeg hogy a mozgásérzékelő egy kapcsolót szerepét tölt be ami a fázist szakítja meg, a nulla megy tovább az égőbe.

beköt.JPG
    
(#) kazai hozzászólása Ápr 15, 2012 /
 
segítsetek kérlek!
bekötöttem! de nem világit a lámpa!
azt írja az útmutató hogy az áram visszakapcsolása után égnie kell az izzónak de nem ég!
(#) kazai válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
na így kötöttem össze próbába hogy fog e működni!?
(#) mindenes válasza kazai hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Akkor működnie kell. A betáp biztos eljut az érzékelőig?
(#) kazai válasza kazai hozzászólására (») Ápr 15, 2012 /
 
Nem világit a lámpa!Így jól kötöttem össze!Persze ez csak ideiglenes!Mutatom képen!Jól kötöttem?
(#) Inhouse válasza kazai hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Kicsit kapkodsz és nem olvasol, csak írsz, és újra írsz...
Abban a vezetékben, ami a csőből jön ki, biztos van áram? Van valamilyen műszered? Úgy néz ki, mint egy kiállás világítótesthez, lámpához...az pedig nem szokott közvetlenül áram alatt lenni...biztos nincs hozzá kapcsoló?
Ha az izzó van csak rákötve magában, világít?
A kép alapján úgy néz ki, hogy jól kötötted egyébként, ne maradjon így felszerelve ideiglenesen sem!

Üdv
Inhouse
(#) kazai válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia!Kösz hogy írtál!az valóban egy lámpa kimenet!de nincs kapcsoló!próbalámpát csináltam hozzá és van benne áram!Mert magában izzó világít!először mikor próbálkoztam a csokiban bekormosodott a dolog!Lehet hogy elszállt a érzékelő mikor elfüstölt a csoki?utána mikor már jól kötöttem be akkor meg már azért nem égett a lámpa mert elrontottam az érzékelőt?Nem tom!
Az ideiglenest leszedtem!nincs ott semmi!Tanács?

Üdv.:Kazai
(#) Inhouse válasza kazai hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Áram alatt nem szerelünk, le kellett volna áramtalanítani. Mivel zárlatot csináltál, leverhetett egy (több) automatát, az épület egy részében lehet, hogy nincs áram.
Meg kellene nézni, hogy most is van-e benne, ha nincs, akkor meg kell keresni az automatát és visszakapcsolni a következő próbához.
Nem hiszem jó ötlet a te szerelésed...meg kellene kérni valakit, hogy segítsen neked, mielőtt baj lesz!

Üdv
Inhouse
(#) mraulajos válasza kazai hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hali!
Próbáld meg felcserélni a barna és a kék vezetéket, abból semmi gond nem lesz. Lehet hogy fázis-fázis, vagy nulla-nullát kap az izzó azért nem működik. Mikor be üzemeled, hallatszik hogy kattog a relé ki-be kapcsolásnál? Tehát maga az érzékelő működik? Csak az izzó nem világít? Állítsd nappali, és legrövidebb időzítésre a gyakorláson.
(#) Tillakata hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy 12 v-os mozgásérzékelő NC kimenetére szeretnék rákötni egy 12 v-os váltórelét. Kérdéseim:
-ezt a fajta NC kimenetet lehet terhelni 12 v-tal? (mert nem kapcsol rá 12 v-ot, hanem alaphelyzetben zárt a két érintkező, de ilyenkor sincs rajtuk fesz., mozgáskor pedig nyitott), és a váltórelé (mert ez van kéznél) akkor nyomná egy mobil gyorshívó gombját, amikor mozgás van, és megszakítaná az érzékelő a kimenetet.
-ha az NC kimenetet beveszem egy 12 v-os áramkörbe, akkor ott a relét használom fogyasztóként, vagy kell valami még?
(#) proba válasza Tillakata hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
A pótlólagos váltórelédhez kell 12V -akár az is lehet amiuről a riasztó megy) , relé, meg az NC érintkező sorba kötve.Arra vigyázz hogy a riasztó NC érintőjének ugyan nem sok a 12V de a pótlólagos jelfogó árama lehet sok.Így oda lehetőleg kis fogyasztásút válassz. Esetleg a riasztónak nincs kivezetve mindkét érintő állása? Esetleg valahogyan nem programozható át fordított jelzésre?
Következő: »»   6 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem