Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   144 / 582
(#) zoz11 válasza Zsolti246 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hello
Ez eepromos gondja lesz a panelnak, ezeknél gyakran van ilyen.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Hello
Az csak egy dolog, de az a hő érzékelő külön van kivezetve.
Üdv: Zoltán
(#) zolika60 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Nincs összekötve a motoron belül?
(#) zoz11 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Azoknál a motorknál nincs, ELIN, meg Miele gépeknél is látható ilyen, a panelon van sorba kötve a forgórésszel.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
itt van néhány kép
(#) Zsolti246 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszi, még azt mondták nézzem meg a szénkefét!?
Azt cseréltem, most már ad életjelet, ha bedugom a hálózatba szinte azonnal elindul a szivattyú.
Akkor lehet hogy nem eeprom?
Egyáltalán hogy indulhat el a szivattyú?
(#) Zoli1974 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Hát bemondásra adtam meg a típust, elmentem megnéztem.
Egy Ardo Tl1000EX mósógépről beszélünk. A vezérlője egy Minisel egy Motorola mikrovezérlővel. Van rajta csatlakozási pont de hiába kerestem utána csak a Vdd és Vss lábakat tudtam beazonosítani a többi hármat nem. Egyáltalán Pickit2 vel(saját építés debugger fiunkcióval) egy debuggolást le tudok futtatni rajta MLPAB-al?
Azért kérdezem mert idáig ez az első találkozásom javítás szinten mikrovezérlővel ellátott mosógéppel.
(#) lukovicsek válasza Zoli1974 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Üdv.
Először én nem mennék bele enyire a mélyébe hanem meg kellene nézni az alapvető dolgok, alkatrészek állapotát többek között fütőszál, nem e szakadt nem e zárlatos, nem üt át NTC jó e, aztán tömődések, meg kell próbálni hidegvizes mosást aztán egy öblitést figyelni, hogy akkor is megáll e.

Üdv. Laci!
(#) Zoli1974 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ezeket végigzongoráztam már. Minden alkatrész rendben van fűtőszál nem zárlatos és nem szakadt. Én nem próbáltam a hidegvizes mosást de a tulaj szerint kipróbálta az összes mosást és mindegyik leáll. A csatlakozókkal sincs probléma, a panel forrasztásait is megnéztem és kimértem a kimérhető alkatrészeket a mikrovezérlő kivételével.
(#) zolika60 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Azért azt próbáld ki, mert lehet, hogy a tulaj nem is tudja, hogy lehet olyat is.
(#) Zoli1974 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ok, kibróbálom. De ha már ottvagyok és ugyanúgy hibás, akkor jó lenne tudni a debuggoláshoz a kivezetéseket.

Egyébként nem vagyok hobbysta, mikrovezérlőket már égettem is debuggoltam is csak mosógépet még nem és ez a Minisel vezérlő nekem új a Motorola MC68H908Jl3E mikrovezérlővel.
(#) lukovicsek válasza Zoli1974 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A mosógép szerelésben a diagnosztika talán a legeslegfontosabb része, mert a tünetekből lehet a leghamarabb eljutni a hibáig, aztán ha semmivel nincs semmi öszefüggésben ami nagyon ritka akkor lehet belemenni az elméleti müködésbe.
Rá kell tenni legalább egy öblitésre és figyelni ha igs is megáll akkor egy centrire majd pedig egyszerüen csak bekepcsolod a gépet és nem inditasz semmilyen programot lehet még igy is kikapcsol, kérdés még az is, hogy hogyáll meg kikapcsol teljesen vagy világitanak a lámpák, vagy kinyomja a vizet, az is lehet, hogy a táppal van baj ami egy ideig birja aztán leold mert valami esetleg már kezd zárlatos lenni mondjuk egy egyszerü dióda a táp körül, vagy a fütést nem kapcsolja a panel kellene egy kép a panelről.

Laci!
(#) stenglt hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Szervusztok !

Segítségeteket kérem Iberna ITL 1050 (31000680) mosógép termisztorának a hideg ellenállás értékére lennék kíváncsi, ugyanis tönkrement és szeretném helyettesíteni.

Köszi
(#) timek10 hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Sziasztok! Candy GO 108 mosógép problémához szeretnék segítséget kérni. A hiba a következő: bármelyik mosás program fut, mosás közben egyszer csak felpörgeti a dobot nagy sebességgel (majdem szétesik a mosógép) aztán 5 percig semmi, mint ha letiltana, aztán megint, és nem fut a program tovább. Az érdekes az, hogy üresen nem produkálja a hibát, kevés ruhával is, már igen. három alkatrészt (két kondi, meg egy hűtőbordára csavarozott triak) már kicseréltem a vezérlőpanelen próbaképp, de a hiba nem szűnt meg. motor és a kefék jónak tűnnek. raktam fel képet a vezérlőpanelről. a segítségeket előre is köszönöm!

DSCN0659.JPG
    
(#) zolika60 válasza timek10 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Tachogenerátort ellenőrizted? Szerintem ott lesz valami baj.
(#) zzub hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni mosógép vásárlásához. Ha rossz helyen járok, vagy már régebben kiveséztétek a témát, akkor elnézést kérek.
Most egy Whirlpool AWT 7105 gépünk van, ami nagyjából 10 éve működik. Ez nem kevés, tehát nincs okunk panaszra. Eddig csak apróbb hibái voltak, ami miatt halogattuk a lecserélését, de most alighanem eljött az ideje. Ennek a gépnek vannak típushibái, amit saját kezűleg próbáltam javítani. Amikor beesett a dob ajtaja, kicseréltem a rugókat, azóta ezzel nincs gond. A gyári lengéscsillapítók is cserések lettek, amit a szervizben adtak helyettük, elvileg jobbak, gyakorlatban ugyanolyan ócskák. Ez azért zavar, mert egyébként szerintem ez egy egész tisztességesen összerakott gép. Tegnap az történt, hogy centrifugálás közben annyira ugrált, hogy nem bírt a rendes fordulatra felpörögni, és az F06 hibakóddal megállt. A ruhák csurom vizesen jöttek ki belőle. Ezután csak az segített, hogy pár órára áramtalanítottuk a gépet, ettől törlődött a hibakód és most megint lehet használni. Ezenkívül ami zavaró, de a használatot nem befolyásolja, hogy a gumiból készült üstszáj tömítés és a mosópor adagoló csupa penész és megtakarítani lehetetlen (pedig amikor nem megy mindig nyitva van hogy kiszáradjon).
Tehát olyan mosógépet keresünk, ami:
- felültöltős, mert csak az fér el
- A energia osztályú vagy jobb (feleségem szerint fontos)
- 6 kg ruhát tud mosni
- 1000-es fordulaton centrifugál
- tud félprogramot
- bárki javíthatja (értsd: nem csak a hivatalos szerviz)
- nincs benne a műanyag lengéscsillapítóhoz vagy a penészedő alkatrészekhez hasonló igénytelen megoldás
- nem várjuk el, hogy soha ne romoljon el, de ha mégis akkor lehessen javítani, ne kelljen kukázni
- egyszóval mi az a gép, amit hozzáértőként ti magatoknak megvennétek.
Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.
(#) zolika60 válasza zzub hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Nekünk ilyen van negyedik éve:Bővebben: Link panasz nincs rá teszi a dolgát. Persze ez csak egy tipp. Biztosan mások mást javasolnak.
(#) 19680827 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Üdv.én is a panel hibára gondolok de amit javasoltál megcsinálom de először kikel vinnem a mosógépet a udvarra és ot leereszteni belőle a vizet és mindent átnézek.
(#) timek10 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Köszönöm az infót zolika60! Azt hogy tudom ellenőrizni? Annyit tudok hogy a motor végén van és két szál vezeték jön ki belőle.
(#) zolika60 válasza timek10 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Először nézd meg a tengely végén nem szabadult-e -el a mágnes. Ha rendben forgasd meg a motort és mérj a tachón feszültséget.
(#) MagicFly hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Szervusztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Egy ELIN WM37A mosógép, az ominózus MINISEL 1600-s elektronikával, centrifugáláskor az előmosás-mágnesszelepen keresztül engedi be a vizet. Processzor megbolondult? Orvosolható a hiba?

Előre is köszönöm!
(#) lukovicsek válasza MagicFly hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Üdv. Kikapcsolt állapotban nem engedi a vizet befele vagy mosás közben amikor már nem kellene neki?

Laci!
(#) MagicFly válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Kikapcsolt állapotban nem engedi be a vizet.
A programok normálisan lefutnak, ezen a szelepen keresztül is jön víz korábban, amikor kell neki.
(#) lukovicsek válasza MagicFly hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Tipustól függően igen, általában legelőször oda engedi egy kicsit, próbáld rátenni centrire úgy hogy a szivattyúról le legyen húzva a vezeték, lehet hogy a szivattyú már kezd zárlatolni és valamikor a mágnesszelep sorba van kötve vele és azért az is beindul.

Laci!
(#) lukovicsek válasza timek10 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Üdv.
Én jártam már egyszer így és akkor a tacho vezetéke kezdett megszakadni és amikor bemértem akkor mutatott de ha megmozgattam akkor néha elelment, nekem is csak ruhával csinálta mert gondolom ruhával az üst mozgolódik üresen pedig nem.

Laci!
(#) timek10 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
megmértem a tachó is rendben van, és a vezetéke is.
biztonság kedvéért kicseréltem rajta a vezetéket, de a probléma még mindíg nem szűnt meg.
(#) szepi003 válasza timek10 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia A panelon keresd meg a tacho generátor bemenete után lévő jelfeldolgozó tranzisztort és a diódát,ezeket cseréld ki.üdv szepi003
(#) MagicFly válasza MagicFly hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
A tegnap esti keresgéléskor találtam:
http://forum.teamhack.de/hausger%C3%A4teforum/27524-wm37a-aa-magnet...chend/
http://www.youtube.com/watch?v=3UaKfWVKD_I
Úgy tűnik, nem egyedi az esetem. Igaz, ennél mindkét szelepen áramlik be a víz. Ma mégegyszer kiveszem az elektronikát, át fogom vizslatni. Megpróbálom kideríteni, hogy a vezérlés (processzor) adja ki a hibás jelet, vagy a kapcsoló elemek önállósítják magukat.
(#) timek10 válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia! tranzisztort nem találtam csak diódákat, meg két ellenállást, azok viszont jónak tűnnek. üdv.

DSCN0664.JPG
    
(#) szepi003 válasza timek10 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szia A függőleges panelon egy smd tranzisztort keress.
Következő: »»   144 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem