Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   116 / 244
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Ja és én ujonnan vettem a 12-est 50-ért de használtan lehet olcsóbban is és akkor még marad 20 egy erősítőre és egy darab nagyobbat szól mint a másik 2, és még kevesebbet is cipelsz Nálam már ez is szempont A legnehezebb végfokrackem sincs 45 kilónál több és az 4 ohmon kb 8kW
(#) mraulajos hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Sziasztok!
A képen látható erősítőhez (2x600W 4ohmon) mennyire felel meg ez a hangfal pár? Bővebben: Link
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Megint a wattok büvölete több helyen is néztem és nem láttam egyetlen érzékenységi adatot se a hangfalra!!! Lehet, hogy egy fele ekkora de jobb érzékenységü hangfal sokkal hangosabb lessz és még csak pl ha 8 ohmos akkor nem is terheli a végfokodat annyira ami ugye 4 ohmon lead 600w-ot elvileg 8 on pedig kb 300-3050-et. Az utóbbi teljesítmény egy nagyobb hatásfoku hangfalon bóven hangosabb lehet mint rossz hatásfoku ládával és sokkal könyebb!!!
(#) ozpecs válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ja és még spórolhatsz is bőven
(#) bajtaig válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Igen , tudomásul kell venni hogy hangosítani csak nagy érzékenységű hangszórókkal lehet , ami viszont nem olcsó!
(#) skero válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Van feltüntetve érzékenységre utaló adat 100dB. Az ,hogy ez mennyire igaz azt nem tudom ,de adat akkor is van odaírva.
(#) ptesza válasza skero hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nekem már volt DUAL tipusú erősítőm ,és le a kalappal. Ha ez is az a francia gyártó akkor ez nagyon tuti ,és az árából is ez tükröződik. Azért vásárlás előtt megnézném nincs -e megmókolva. Méregetnék ezt azt.
(#) mraulajos válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hali!
Pont hogy az érzékenység ragadta meg a figyelmem. 100dB, valamint hogy driver magas sugárzok vannak benne. Nem tudom kinyomozni hogy ki gyártja ezt, milyen márka? A 4 ohm ról meg, az én laikus véleményem szerint, ezt az erősítőt erre gyártották. Azzal valamilyen mértékben tisztában vagyok, hogy 8 ohm on, biztos nyugodtabban dolgozik. Ennek a ládának db-ja újonan 100 000. Persze, van ettől sokkal márkásabb is. Köszi a válaszokat!
(#) andras99 válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Köszia válaszaid! Lehet inkább még gyűjtök egy ideig, és megveszem a Wharfedalet, tényleg jobban megéri.
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hol vetted 50000-ért? Mostanában vetted?
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Na én nem láttam a 100dB-s érzékenységet, amugy ez egy diszkós láda eredetileg ahogy néztem, amiben két mély van azok zömmel 4 ohmosak a párhuzamosan kötött mélyek miatt sok cég csinál ilyet.
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Neten vettem ingyenes házhozszállítássalde még decemberben, azóta sajnos mindenhol emelkedtek az árak, msot akarok még rendelni hozzá tour bag-et azaz burkolatot az 7000/ db de nagyon jó zippzáras meg bélelt és ez nagyon jó ár aki sokat cipeli a ládákat mindig jó ha van ilyen sokat véd rajta. Amugy még vizálló is ez éppen. De a JBL meg az RCF ládáimon is van mindegyiken.
(#) onlin hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Megint én vagyok. Valaki tudna segíteni hogy a behringer aktív műanyag ládák milyenek?
Pl. ez:Behringer B212D
12" mély, ~350w RMS

és ez:
Behringer B210D
10" mély ~ 190w RMS

Mint már előbb írtam, kb 6-8at vennék, főleg beszédre, háttérzenére kell, csak néha kell hangosabbra rakni a zenét.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Már érdeklődtem hasonló témáról. Kérdésem az, ha 500W körüli hangosításnál, a végfok, és a hangfal közötti távolság 20-30m., megfelel e a képen látható (2x2,5nmm) hangfal kábel, vagy van értelme a vezeték átmérőt növelni? Ebből van nekem sok. Köszönöm!

100_2217.JPG
    
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Számold ki, ha az 500W az a két hangfalra megy akkor darabonként csak 250W ebből kiszámítható mekkora az áram attól függően hány ohmos a hangfal és máris lehet számolni mekkora a veszteség de nem olyan vészesen nagy
(#) mraulajos válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Bocsi 2x500W 8 ohm, de ha párhuzamban mellé rakok egy ugyan olyat, az már 4 ohm, és a teljesítmény dupla.
(#) onlin válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ha párhuzamba raksz még egyet akkor az marad 8 ohm, nem?
(#) ozpecs válasza onlin hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Nem
(#) mraulajos válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Így is elég a vezeték átmérő ahogy leírtam?
(#) ozpecs válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Biztosan elég, csak persze a vékonyabb kábelnek van olyan hatása, hogy: csökken kicsit a teljesítmény, mert a vezetéken is esik feszültség, valamint csökken a damping faktor is. Egyik sem feltétlenül lessz meghallható, még ha kiseb is a keresztmetszet az ajánlottnál.
(#) mraulajos válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Köszi a biztató választ, csak látok én hangfal kábelt 4mm-es, sőt még 6mm-es ben is. Itt már több ezer W-ról van szó?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Skori táblázatába írd be a huzal átmérőt, hosszúságot és esetleg az áramerősséget. Láthatod az ellenállást és a teljesítményveszteséget.
(#) subwoofer220 hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Sziasztok!
2db 20cm-es hangszórót lehet egy ládába tenni ha a láda zárt? Zavarják egymást? Sőt nem is egy típusú de megegyező teljesítményűek!
(#) ozpecs válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Nem, Igen
(#) Doncso válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Én úgy tudom, hogy egyforma hangszórókat lehet egy dobozba tenni, mert ha nem egyforma, akkor az egyik hatással van a másikra, és nem jó értelemben.
Ezt lehet, hogy csak én gondolom így, de az erősebb, nagyobb kilengést végző hangszóró mozgatni fogja a kisebb, gyengébb hangszórót, melynek következtében feszültség indukálódik, és ez nem tól jó az erősítőnek, a hangzást pedig biztos , hogy lerontja.
(#) ozpecs válasza Doncso hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Igy van csak teljesen egyforma hangszórókat szoktak egy térbe tenni, amugy valóban romlik a dolog.
(#) maxy válasza fazksg hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
szerintem castone * hangosítani nem lehet velük.. melegednek.. és a clip led valóban nem arra való hogy gyönyörködjél benne... mi valóban hangosítással foglalkozunk. eszközparkunk egy része:
Hangtechnika:Hangfalak:?
Mély: 8db Rutse láda: Garry, McCauley, Electro-Voice.hangszóróval szerelve.
TOP: 8db Garry Joy.
Kompakt: 2db JBL JRX 125
Végfokok: Siva PPA-1200, Siva PA-500. Peavey PV-2600
Bejátszóeszközök: Numark CD, Laptop
Crossover/hangváltó: Garry Jumper(CON331) és CAT(CO226).
Kompressor/Limiter: Garry CL211.
Keverő: Behringer MX1602A. Soundcraft Spirit 24ch
Mikrofonok: Vezetékes: Behringer, URH: AKG. Omnitronic

Fénytechnika:Csak a legjobbaktól: Astro, Flash, Eurolite, Antari.
Termékek: Sharkok, corallók, scannerek, stroboszkópok, PAR - lámpák
Egyéb: köd és buborékgép.Kiegészítők:
Hangfalállvány: Adam Hall.
Mikrofon állvány: K&M, Proel.
Kábelek, csatlakozók: Klotz, Adam Hall, Neutrik.
Azt mondom ezzel már lehet valamit kezdeni.. de ilyen sufni dolgok miatt nincs munkájuk az olyanoknak akik igazából ebből próbálnak megélni.. sok engedély nélküli kontár..

ha gondolja valaki képeket is tudok mellékelni..
(#) bajtaig válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mellékelj!
(#) teddysnow válasza maxy hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
"de ilyen sufni dolgok miatt nincs munkájuk az olyanoknak akik igazából ebből próbálnak megélni.. "

Én nem kötözködésből vagy okoskodásból mondom, de a minőségre az emberek 98%-a nem kíváncsi/vevő.
(#) bajtaig válasza teddysnow hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Igen ,másnap meg azt hiszik a sok piától fáj a fejük!
Következő: »»   116 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem