Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   199 / 968
(#) blackdog válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Idézet:
„Ez egy régi társasház?”


2006. dec. költöztünk be. akkor lett kész. Szólval nem túl régi.
(#) blackdog válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Idézet:
„Mérj sziget.”

Erre tudsz egszrű módszert ajánlani? Erre pont nincs célműszerem.
(#) llaci56 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Van egy szigetelésvizsgálóm, ha kell.
(Húúú, most látom, hogy soproni vagy... De, ha jársz pesten...)
(#) blackdog válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
[off]
Most már mennem kell, de privátban beszéljük meg. Érdekel az biztos. Küldj róla infót és persze árat.
Szerk.:
Húú.. Nem eladni akarod?
(#) llaci56 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Én kölcsön akartam adni, nem el!
(#) proba válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Egyszerű módszer:fogsz egy 10-15W égőt ,sorba kötöd a fázissal -így messziről láthatod hogy forog e az óra - .Azután lehet bontani az áramkört .Ahol elalszik az égő azon az ágon lehet folytatni.A szigetelés mérő felesleges ,úgyis tudod hogy rossz.(sőt az égő is felesleges ,ha elég gyorsan forog az óra ,és van aki figyelje.) A kültéri dolgokat először szemre vételezéssel ellenőrizd .(burkolat levétel,gyanús elszíneződés pókháló...) Ja és nem kukacoskodás,ha egyszer belendül ,tüzet is okozhat.
(#) tomikapc válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2012 1 /
 
Éjszakai fényes kapcsolók?
(#) karaszbandi válasza tomikapc hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Garázsban???
(#) briki válasza blackdog hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Csatlakoznék az előttem szólók véleményéhez egyetértve. Valahol a szigetelésnél szivároghat az áram- ha nincs rejtett fogyasztó, pl glimm lámpás cucc, mozgásérzékelő, riasztó, stb. Lehet egy elfúrt vezeték tiplizés közben, nem jól szigetelt trafó (ha nem a fázis van szakítva a kapcsolóval ). FI relé van felszerelve? Az egymás mellett lévő garázsoknál is ez a helyzet? Találkoztam olyan esettel, mikor a 2 külön helység közös falán mind 2 oldalán volt dugalj, és egyszerűen átadták az egyik oldalról a másikra a vezetéket, tehát a szomszéd áramáról üzemelt. Nedves helyen, salétromos falon a dugaljaknál is volt salétrom kiválás,. ez szépen átengedte az áramot a fázisról a nullára, földre. Ha több áramköröd van, akkor szakaszolással lokalizálható a hiba forrása. Innen meg aprólékos munkával kikereshető a hiba. Ha van külön albiztosíték tábla, érdemes a bemenőt kikötni, mit csinál akkor.
(#) blackdog válasza briki hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Semmi, de semmi nincs bedugva a konnektorokba mégis pörög az óra. Ha áramtalanítok attól még a többi ominózus garázsban mindenhol van áram.
A korábban mellékelt hálózati jelalakra sem tudott eddig senki semmit mondani. Pedig annak is nagyon érdekelne az oka.
(#) briki válasza blackdog hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
A konnektoron kívül van azért még más fogyasztó is. Fénycső, esetleg csengőreduktor, 24V aknavilágítás, stekk lámpa, de ezt csak te látod mi van ott. Maradnék az áramszivárgásnál. Honnan van a földelésed elvíve? Mérőóra alatt kötve? Ha azt lekötöd a hálózatról mi a helyzet? Elfúrt vezeték.
(#) blackdog válasza briki hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Majd holnap lesz időm vizsgálódni.
De mint írtam hidd el végre, hogy semmi nincs ilyenkor bedugva, bekapcsolva.
A földelés nem tudom, hogy honnan. Most, hogy mondod annak ezetékét még nem láttam.
(#) briki válasza blackdog hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Hiszek neked, hogy semmi sincs bedugva. Én látatlanba próbálok az én általam ismert hibalehetőségekre rámutatni. Ha megvan a hiba, jelezz itt vissza tanúságképp.
(#) karaszbandi válasza briki hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Egyébként még az sem kizárt, hogy hibásak a mérők és a fesztekercs idegesíti a tárcsát és azért forog.
(#) briki válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia!
Igazad lehet, most épp felkeléskor nekem is ez villant át az agyamon. Kérdés, van-e az óra után neki biztosíték, ha van és azokat lekapcsolva/ kikötve vezetéket is tovább forog, akkor biztosan az óra, vagy környéke a hibás. Csak nem árt az óra utáni részt kiszűrni, hogy ott minden oké-e, mert különben fizetheti a kiszállási díjat, ha kiderül nem a mérő a hibás.
(#) llaci56 válasza briki hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Az eredeti hozzászólásből:

Idézet:
„Míg a biztosítékot le nem kapcsolom addig megy.”
(#) briki válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Köszi az emlékeztetőt, azt én is olvastam. Nem írta hol, mit , mi után / előtt kapcsol az a bizonyos automata, van-e albiztosíték. Viszont a mérő óra elé is szoktak automatát feltenni.Ha azt áramtalanítja, világos, hogy nem foroghat, mert áramot sem kap, így pedig ha csak az az egy automata van neki, akkor csak úgy tudja leválasztani a mérő utáni részt- és behatárolni, a mérő rossz, vagy máshol van-e a baj- hogy az elmenőt lebontja a hálózatról, és kap 2 külön kört. Az egyik a garázs, másik a mérőóra.
(#) llaci56 válasza briki hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Tekintettel arra, hogy egy garázsról van szó, (ahogy kivettemm az eddigiekből, sorgarázs lehet,) ahol nincs szanaszét osztva a delej, azonkívül nem elektromos analfabéta az illető, így feltételezem, hogy a főbiztit kapcsolta le.
(#) lgyk válasza blackdog hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Hi!

Túlfeszültség-védő? Nem marad bedugva olyan hosszabbító, ami túlfeszültség-védett? Lehet, hogy egy varisztor öregedett el, és átvezet alacsonyabb feszültségeknél (színuszhullám teteje). Az is elképzelhető, hogy a garázs hálózatában a védelem eleve benne van.
(#) blackdog hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Nos a következő:
Megkerestem a falban a bejövő vezeték kötődozát.
Lekötöttem mindent csak a csupasz vezeték maradt.
És láss csodát... ugyan úgy pörög az óra szép lassan
Szóval valami a falba lesz, de nem tudom, hogy merre megy a vezeték az óra után.
Kipróbáltam, hogy az összes többi garázs és tároló biztit lehúztam csak az enyém maradt felkapcsolva és úgy is pörög.
Csak akkor áll meg, ha óra után lehúzom a garázsom biztijét.
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Alsó sor, balról a második óra.
Ezek nem a szolgáltató órái hanem a társasházé.
[off] próbáltam, hogy rendet teszek, de az sem segített
(#) llaci56 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Mondtam volna, hogy az semmire nem jó!
(#) briki válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Igazad van, de akkor miért idéztél? Azért, mert sok mindenre - mások is- felhívtam a figyelmét? Nem ez lenne az első eset, ha egy hozzáértő elsiklana a legegyszerűbb dolgok felett- mint mikor nem indul az autó, mert nincs benne benzin.
(#) tomikapc válasza blackdog hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Elektromos a garázskapu?
(#) briki válasza blackdog hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ha jól látom nincs leplombálva, nyugodtan bontható. Szerintem a mérő bemenője van automatával megszakítva, és nem a mérőtől elmenő. Ez nem mindegy. Ha így van, kösd ki a mérő elmenőt, csak a bemenője legyen bekötve, akkor mit csinál. Kikötött elmenő vezetéknél pedig tudsz már mást is mérni- szigetelés ellenállás, stb.
(#) briki válasza tomikapc hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Hoppá! Jó észrevétel!
(#) blackdog válasza briki hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Jól látod, hogy nincs plomba. Ha ráveszem magam, hogy levegyem a mérőt a falról (azt még nem néztem, hogy hova van kötve a biztosíték, elé vagy után) akkor nem fogok sokat gondolkodni.
Fogom és mérő mögött átkötöm, hogy direk jöjjön a fázis a megszakítóra és kész. Ekkor többet nem fog pörögni
Majd néha tekerek rajta kézzel, hogy azt mutassa mintha mérne.

tomikapc
Már annyiszor leírtam, hogy semmi nincs bedugva. Sőt ma a kötődobozt is kikötöttem. Csak a falba nem látok be. A garázskapu motor is konnektorba van.
Utoljára írom: SEMMI nincs a vezetéken és mikor a kötődobozban kikötöm a bejövő vezetéket akkor is lassan pörög.
(#) briki válasza blackdog hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Okos gondoltat. Kérdezd meg a többieket is, hátha megrendelnék tőled ezt a szolgáltatást. A megoldást, hibát azért közöld velünk majd egyszer.
Távol van egymástól a garázs-mérők? Nem csodálkoznék ha esetleg valami rá lenne még kötve
(#) llaci56 válasza briki hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szerintem mindig a mérő bemenője van az automatával megszakítva.
(#) llaci56 válasza briki hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ezzel nem jó játszani, mert baromi sokat varrhatnak a nyakadba!
Következő: »»   199 / 968
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem