Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1028 / 2499
(#) takarító hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Üdv, egy olyan kérdésem lenne, hogy ha aktív kétutas hangváltót használok, akkor a végfokokat hogyan méretezzem? Teszem fel, ha pl. 30W kimenő jut a mélyre, akkor mennyivel kisebb teljesítményű végfok elegendő meghajtani a magassugárzót?
Ugyanehhez kapcsolódik, hogy ha pl. LM1036-ot használok hangszín szabályozására, akkor utána tegyem be az aktív hangváltót, vagy jobb, ha inkább két LM1036-ot használok aktív hangváltóként?
(#) zsozso72 válasza takarító hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia! Normál esetben ugyananyi viszont jó lenne tudni milyen hangszorókat szeretnél használni.
(#) takarító válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ilyen noname 13 centis mélyek vannak, 40 watt kb, meg pici dómok, azon sincs márkajel, de magyar gyártmány, 20W-osak, azt hiszem.
Szépen szólnak együtt, most is be vannak építve, de most passzív váltó van előttük.
Azért gondoltam, hogy nem kell ugyanolyan erős végfok mindenhova, mert a gyári adatlapokon is vannak ilyen kapcsolási rajzok, ahol 2 meg 3 utas rendszerek vannak tervezve, és pl. ugyanabból a végfok IC-ből egy-egy darab hajt egy közepet és egy magasat, a mélynyomóhoz meg két ilyen IC van hídba kötve.
(#) takarító válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Értelmetlen szobába az autós erősítő.
Gondold végig, nagy nehezen csinálsz neki 12 voltot jó drágán, mert akkor teljesítmény kell, hogy a gatyád rámegy a trafóra, pláne ha még szabályozni is kell. A Te erősítőd 4x150wattot tud, annak édeskevés a 30amperes táp, inkább 70amper körüli kellene, de minimum 60, mert alapból 50amper kell csak a 600watthoz, és még hol a veszteség, miegymás.
Az erősítőd meg gyakorlatilag nem 12 voltról megy, hanem van benne egy inverter, ami a 12 voltból csinál 2x60 vagy 2x70voltot a mosfeteknek, megint egy csomó veszteség, ha ki akarod hajtani, lepörgeti a villanyórát a falról a bazi 12voltos táp. Ennyi pénzből, amit ráköltesz, már egy nagyon jó 2x70w körüli erősítőt lehet építeni, ami sokkal szebben szól, és bőven elég lakásba. És nem zabálja le a gatyádat.
(#) zsozso72 válasza takarító hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia!A mélynek mehet egy tda2030 híd a magasnak meg a szimpla tda 2030 ast raknám mivel olcsó is és viszonylag szépen szól a magas tartományban is.
(#) takarító válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Én is ilyesmire gondoltam, most a TDA2616-ra kattantam rá, kábé ugyanazt tudja, mint a 2030, csak alapból sztereó az IC, és sokkal kevesebb alkatrész kell hozzá. Az ára sem vészes, 5-600Ft darabja.
Már építettem belőle egy sima sztereó végfokot, jól szól.
(#) reloop válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Hány VA-es a trafód?
(#) reloop válasza takarító hozzászólására (») Márc 24, 2012 / 1
 
Szia! Elliott-biamp. Az 1.3 pontban lelsz egy hasznos táblázatot.
(#) hinar83 válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ha pufferelés után 20voltod van és te legalább 14v-ot szertnél stabilan, akkor minimum 600w leadott teljesítményhez 300w veszteség fog társulni (28-30%).
(#) zsozso72 válasza takarító hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Akár azzal is megcsinálhatod bár ha szép hangú ic-set szeretnél inkább az LM sorozatból tudnám ajállani az LM 4760 asat 2*40W nagyon jó hangal a bemenetekre oldalanként teszel egy-egy trimmert így nem tudod tulvezérelni a hangszorót és késöbb ha kicsit komolyabb hangszorókra váltanál sem csalódsz benne,ha érdekel van hozzá működő kapcsolásom is.
(#) Digheads hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Torzíthat az erősítő ha nem elég neki a táp? Főleg nagyobb hangerőnél?
(#) reloop válasza Digheads hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Terhelés közben mérd meg az IC-re menő tápfeszültség mennyire csökken le. Bővebben: Link
(#) Digheads válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Okés...sztem az lehet a probléma, egy szimpla állítható adapterről üzemelem ami 12V és 1000mA, szóval 12W..ami gondolom semmi egy 2x40W-os erősítőnek.

Ezért harapunk!
(#) reloop válasza Digheads hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Úgy, ahogy írod. (Még egy nulla kéne az amperek után.)
(#) Digheads válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Utána nézek egy erősebb adapter avagy tápegység után.
(#) meszy19990 hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Nekem kéne egy olyan erősítőt építeni ami legalább
120w-os és poti is van benne. Ha tud valaki kapcsolási rajzot, nyáktervet és elküldené azt megköszönném.
(#) reloop válasza meszy19990 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
A Conductort ajánlanám Alkotó nyáktervével.
("poti is van benne" )
(#) blasz hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok ezek jók lennének az erősítőbe puffernek?
http://europeweld-market.unas.hu/spd/unas_865873/elektrolit_kondenzator_22000uF
(#) lacek29 válasza blasz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ha a tápfeszültséged passzol hozzá,akkor jók.
(#) blasz válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Köszönöm, nekem 55v ról megy a végfokom ezek 63 voltosak,és még jól is néznek ki.Gondolom a hegesztőben jók, akkor nekem is
(#) Orbán József válasza blasz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Itt pedig 3-at vehetsz kevesebbért, igaz, darabja csak 10e mikro:
10000µF 63V 35x40 RM10.0 20% 85° SNAP-IN 2000h LTW109M063S1A5T400 (LUX) RoHS70 db raktáron 536.00 Ft
Lomex...
(#) blasz válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Köszönöm az infot
(#) fecooo8778 válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
500 VA-es. Ez elég lesz?
(#) WoodstockMind hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Feltettem már a kérdést egyszer, csak azóta sok hozzászólás érkezett más témában, így felteszem újra, hátha valaki tud segíteni:

A kérdésem egy AKAI erősítővel kapcsolatos, a pontos típusára sajnos most nem emlékszem, de lehet, hogy a kérdés szempontjából nem is lényeges. Ha mégis, akkor amint tudom, megírom. Bekapcsolás után 1-2 másodpercig búg, utána teljesen jól működik. Olyan 50Hz-es búgást produkál, a két pufferkondit kicseréltem már, de nem az volt a ludas. Mi okozhat még ilyesmit, hol nézzek körül?

Szép napot!
(#) blasz hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Egy komoly kérdésem lenne,hogy érdemes lenne e ezt megvenni, http://elektronika.vatera.hu/erosito_receiver/2db_300w_4ohm_vegfok_...2.html
vagy ezt, http://elektronika.vatera.hu/erosito_receiver/crescendo_vegfokmodul...9.html
jobban örülnék az olcsóbbnak,de 80voltos a trafóm ha jól tudom,2db.sharp 8800 végfok trafói 2db össz.áramfelvétel 1115watt,ebből szeretnék épitkezni


Vagy tudnátok-e ajánlani kész végfokot,mindenképp monoblokkost a két trafó miatt.min 300w RMS
(#) reloop válasza fecooo8778 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szűken, de elég lesz. Úgysem fogod örökösen csúcson járatni. A táp legyen 15V, azzal is mérséklődik a stabilizátor disszipációja.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
GPA300
-Ez valóban elég jó! limitert és más egyéb védelmet is tartalmaz. A végtranzisztorok is magukért beszélnek.
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Köszönöm pedig már régebben nézegettem őket,de idáig senki sem mondott véleményt rá,és én ameddig legalább5-10 hozzászólást nem olvasok nem vásárolok semmit,a más véleménye fontos.
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Persze, ez jogos!
Én ismerem a kapcsolását és volt fejlesztőit is, valamint magát a cég tulaját is aki az eggyik fejlesztője volt, ezen tapasztalatokra, s mivel tudom hogy nagyon jól elgondolt végfok nem akármilyen gáztöltésű relével tettem fel a voksomat rá.
A vásárlás a te döntésed hisz a te pénzed.
De ár-érték/minőség arányban nehéz lesz még ilyet találni
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Persze nem kritizálni akartam,dehogyis csak volt már annyi szutyok a kezeim közt hogy,inkább mindenről tájékozódom.Ez lesz az első végfok amit magamtól tennék össze/mint írtam régebben kezdő vagyok és 46 éves, így lassabban fog az agyam/és szeretném ha az első munkám nem füstbe ment terv lenne.
Már csak az a kérdés bírna-e a78- 80 voltot tápon.
De köszönöm a hozzászólást ezt pozitívnak veszem.
Következő: »»   1028 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem