Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oktató rádiókészülék dokumentációjának tervezése
Lapozás: OK   7 / 13
(#) szendi001 válasza sz_ferko hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Ahogy beszéltük, a fejleményeket ki lehet tenni fórumra. Köszi!
(#) Antennaman válasza sz_ferko hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia Ferkó!
Kérdés: milyen programmal készítetted a felíratot a képekre? Csak mert tetszik.
Aztán a Reflex vevő 2,5uH értékű fojtó tekercse ugye csak elírás inkább mili Henry lenne? PÜ-ben válaszolj, mert arról kapok csak e-mail értesítőt, kösz!
Üdv. Gábor
(#) sz_ferko válasza Antennaman hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Helyesbítés: A reflex vevő fojtó tekercse 2.5mH. Köszönöm a figyelmet. Üdv. sz_f
(#) szendi001 hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Teljes siker az FM vevővel. Kicsit bonyolultabb mint a teljesen kezdő készülék. KIA 7130 LA1150 AN7112 ICk vannak benne. Szól ahogy kell. Műszer nélkül hangolta be. Gyári KF trafókat kell választani és két darab kerámia szűrő van benne.
A cikk írásnál a rendes fénykép a probléma, általában homályos a dolog, de igyekszem folytatni a munkát.
(#) szendi001 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Nézzétek meg mit találtam. Ebből kipróbálok néhány kapcsolást. Van benne mindenféle rádió.
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Kimenő transzformátort hangfrekvenciásat honnan lehet manapság venni?
Lassan kihalnak, amortizálódnak, kukázódnak a régi zsebrádiók is amikben széria tartozék volt 1-1 db .
1. a fázis fordító 2. a kimenő trafó.
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
AZ RF fokozatra gondoltam koppintáskor elsősorban. Egyébként kimenő trafó kiváltható 2x110 volt / 24 voltos pici trafóval. Ezt többször teszteltem. Nyilván a hangvégfokot kihajítom a kapcsolásokból, azok már ki vannak tesztelve. A rádiótechnika szerkesztőségénél és Conradnal lehet kapni kimenő trafót. A fázisfordítót érdemes tranyósra csinálni, teszek fel bevált rajzot.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Na itt tényleg van mit csemegézni!
Érdemes ezeket a régi RT-ket átlapozgatni.
(#) Antennaman válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szerintem a kis kimenő trafókat még lehet a LOMEX, vagy HQ Video-nál, vagy jószívű szervizesektől mint veszélyes hulladék beszerezni. Én is minden falevél alá bekukkantok és minden követ megmozgatok beszerző útjaimon.
(#) szendi001 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Tisztelt Fórumozók! Találtam egy AM szuper leírást, felteszem véleményezésre.
(#) Kera_Will válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
TCA440 olcsó és "sok", de leginkább állandó beszerzési forrását ha megtudod nevezni akkor jó lehet .
Nem kötözködés , csak lassan már kifutó tipus.
Valamikor RH szinkrodin vevőt is nem keveset építettek belőle. (akár még rókavevőt is)
(#) szendi001 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 25, 2012 /
 
Utána néztem, és valóban nem egyszerű szerezni, ennek értelmében a fentieket elvetem. Egyben az RT 83 as és 84-es ÉK-ban kb 20 féle rádió leírását láttam, így ezeket belinkelem ide este. Kb 20 oldal csak rádió, szóval lehet gyártani az RF modulokat.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Én is véletlen bukkantam rá a neten de legtöbbször csak egy-két elfekvő példány akad itt-ott. Nagyon kellemes kis rádiót lehet vele építeni csak kicsit zajos, de annyi belefér...
(#) szendi001 válasza Antennaman hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Utána mentem, de én nem találtam sehol.
(#) ha6pc válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
A Hambazárban időnként lehet kapni A244D néven.De találtam már oroszra fordítva is;nem jut eszembe a neve,de nem is fontos,mert az még ritkább.
Nem zajos az,úgy kell használni.
Igaz,hogy negyven éve,de jól megcsinálták a Siemens-ék, és kissé keletebbre egészen jól koppintották.
Utódja állítólag jobb,a TDA1046 vagy a TDA1072. Ez most is kapható-talán.
(#) sz_ferko válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Ha valakit érdekelne TDA1046, akkor itt Bővebben: Link nézzen szét!
(#) szendi001 válasza sz_ferko hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Köszi kollégák megnézem. Egy bajom van a dologgal, hogy átlag amatőrnek vidéken nem nyerő, így keresek sokkal ismertebb típust. Üdv!
(#) sz_ferko válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Akkor marad a -TCA440 vagy az MK84, TA7642. Beszerzési lehetőséget lsd. a mellékletben. Ezek egyébként jól ismert tipusok. Ha ez sem jó, akkor esetleg a tranzisztor? Mit értesz az alatt, hogy "átlag amatőr, vidéken nem nyerő". Ezeket nem nagyon értem, vagyis nem értem pontosan mire gondolsz?
(#) szendi001 válasza sz_ferko hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Olyan alkatrészeket keresek, amik filléres tételek, és mindenhol kapni. Ugye tranzisztor műveleti erősítő azért akad minden vidéki elektromos boltban, de ez a IC nem annyira elterjedt típus. Én tudok szerezni de egy kölyök nem.
(#) Antennaman válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Nem beszélve arról, hogy a kölyöknek mint nekem anno puha kiflire sem volt zsebpénzem, nem hogy ilyen IC-kre költene, amit esetleg egy pillanat alatt tönkre is vághat. Egyébként én a multkor 60.-Ft-ért vettem a TCA440-et (egyesek eléggé el vannak szállva) valamint lomtalanításkor Unitra és RFT Rádiókban gyakran lehet találni az A244-et. De mivel ez nem nevezhető állandó beszerezhetőnek így szóba sem jöhet e témában. Viszont ha az egységek működésének megismerése a cél akkor talán nem is kell ilyen kompakt IC-t alkalmazni.
(#) ha6pc válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Egy lehetőség még a KA22427,ami a gagyi órásrádiókban leledzik. Nagyon sok háztartásban föllelhető,mint veszélyes hulladék. (Én a kukából ki szoktam venni.)
Ifjabb koromban még TDA1083-ként csodáltuk.
Aztán gyártották még ta7613,uln2204 és k174ha10
néven.
Minden benne van,ami kell.
(#) ha6pc válasza ha6pc hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
És ugyanezt gyártották A283D néven,az Odera és Elba között valahol.
(#) solti_imre válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ezzel kezdtem anno....! Fájón szép emlék... A hozzá adott, gázláng felett melegíthető pákáról nem is szóltál! )
(#) solti_imre válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Rég volt, szép volt...

reflex1.pdf
    
(#) szendi001 válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ezeknek nincs meg az eredeti rajza? Nem lenne rossz megnézni a germániumos időket.
(#) hatvanasjocó válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ha ez nem is az építőkészlet de abban is volt hasonló kapcsolás.
(#) solti_imre válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Hogyne lenne meg! Jó utánépítést! (Bár gázon melegíthető páka nélkül nem lesz az igazi! )
(#) szendi001 válasza solti_imre hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Köszönöm az összes rajzot. Lassan erőltetnem kellene a cikket.
(#) hatvanasjocó válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Az egyik ilyen építőkészlet füzete PDF-ben:

Amatőr.pdf
    
(#) szendi001 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Márc 26, 2012 /
 
Komolyan mondom jobban oktatott ez a kit akkor mint néhány modernebb társa.
Következő: »»   7 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem