Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó rádióhoz FM transmitter átalakítása
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Na gyorsan leválasztom a jack-ről a GND-t és átviszem az IC 5. lábáról.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
hajrá várom a fejleményeket
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Az USB-s részt mégis csak megkell most csinálnom, mert az én SD kártyám kölcsön van adva, tegnap meg egy barátomnál próbáltuk ki vele. Én meg most csak USB-ről tudom. Pedig már a GND-t átraktam az IC lábáról.


Szerk.: Most nézem a képeket, köztük azt amin bejelölted az USB-t. Nekem sikerült teljesen fordítva visszaforrasztani... Gyorsan megfordítom és már jó is lesz.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
elileg amit felraktam képet úgy kell bekötni, csak forrasztáskor vigyáz ne zárj rövidre semmit.
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Megcsináltam, de nem lett jó. Még megpróbálom újraforrasztani a vezérlő részénél a vezetékeket.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
az usb már működik?
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nem, nem akar átforrasztottam mindent, tuti, hogy nincs sehol zárlat.Nem tudom mi lehet vele a probléma.
Mindjárt megnézem azért biztos ami biztos alapon az USB lábkiosztását.

Szerk.: Pedig jól van bekötve. Több rajzon is megnéztem, midnenhol így jelöli, és nekem is így van bekötve. Bővebben: Link
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Ha van egy multid lehet meg kellene keresni az 5v ot és abból kiindulni.
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
4,8V van a két széle között és nincs felcserélve a GND és a VCC.

Szerk.: Lehet, csak akkor fogom tudni folytatni a tesztelést, ha szerzek egy SD kártyát. Pedig jobb lett volna, ha USB-n keresztül működött volna.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
akkor ha jó a szélsők közötti polarítás akkor elvileg jónak kell lennie. Az usb kábelnek nincs panelátkötő szerepe, mint valószínüleg a tápnak volt?
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nincs, direkt néztem 3db vezeték az egyik odalra csatlakozik, midnen mástól el van választva, a 4. vezetéket pedig a nyák túlsó oldalára kell bekötni. Megpróbálom lefotózni.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
átnéztem a régi képeidet, ezek szerint a kijelző oldalára volt forrasztva mind a négy usb vezeték
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nem tudok telefonnal ilyen közeli képet csinálni még nagyítóval sem. Az egyik valóban átkötést szolgál, de az be is volt nekem kötve egy több eres hangfálkábel 1db szálával. Ez a GND, mert a túloldalon az IC 9-es lábára van bekötve (többek közt). És ez pedig jó helyre van bekötve az USB-n, tehát nincs felcserélve a VCC és a GND.
Nem tudom mi lehet a baja, a pendrive-ot próbáltam az még gépen működik. Az lehet, hogy valami elhalálozott volna? Viszont a memóriakártyát meg tudja kezelni.

Szerk.: 20 perc és jövök!
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
akkor az usb 1 és 4 es pontja jó. Akkor az a kérdés hogy a 2 és 3 pont is jó helyen van-e? Meg kellene megint próbálni sd kártyával, hogy szól-e, mert akkor legalább tudnánk, hogy a hang kimenet jó lett-e. Az usb n meg még okoskodni kell.
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Igen, de jelenleg nincs SD kártya nálam, Ha lenne akkor most nem is foglalkoztam volna az USB részével.
(#) speed008 válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
az usb kábelei mejik ic re mennek rá? Mert lehet, hogy annak a lábosztásából lehet következtetni, hogy mi hova megy.
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A két középső láb abba az odacseppentett IC-be megy bele. Kicsit megkapartam a nyákon a lötstopot és szakadásvizsgálóval mértem egészen az USB lábától egészen a képen látható pontig.

Szerk.: Az USB-ről így le is mondtam, marad az SD kártya...
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
nem lehet, hogy az ajzattal van a baj? Még szerinem utolsónak megpróbálhatod, ha a szélső lábak jó akkor a középső kettőt megcseréled. Lehet, hogy a fordított bekötés miatt gajrament az usb része.
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Egyébként nem volt fordítva bekötve, ma reggel néztem el, mert fejjel lefelé volt a vezérlő panel. Csak ezt akkor nem figyeltem, és akkor a fejjel lefelé lévő vezérlőpanelhez nézve "fordítva volt bekötve" az USB. De valójában nem!
A két középsőt szerintem felesleges felcserélni, mert szalagkábelen volt eredetileg és a mostanin is. És direkt néztem, hogy a 4 vezeték, egymás után mind a két végén sorba van beforrasztva. Így meg, hogy biztos, hogy jó polaritással van bekötve a táp része, így a két középső sem tud felcserélődni.

Majd visszakérem az SD kártyát és folytatom azzal. Ha működne, akkor még az isl ehetne, hogy vennék egy másik, ugyanilyen Fm transmittert. 1500Ft-ért már szerintem lehet ilyet kapni.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Igazad van. Elvileg a szalagkábel nem tekeredett meg. Nem lehet, hogy a burkolatba valami még rámemt az usb portra?
A forrasztásokat mérjed átt szerintem!
Milyen tápról hajtod most meg? Mer az autóba a fesz 12,6 v alá nem nagyon megy le és szerintem az usb-nek kella pont 5 volt (a pc ben az mindig stabil). Nem esik vissza a kapocsfesz. használat során 12v al´?
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Magában a szivargyújtó csatlakozójában van egy 7805-ös stabkocka. Így az egész panel fix 5V-ot kap. Én meg egy PC táp 12V-os ágáról próbálgatta, ami a 7805-nek a bemenetére kerül.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
a pc tápnak elvileg el kellene bírnia, de a stab azért van rajt szerintem, hogy az autó változó feszéből fix 12 öt csináljon. Ki kellene mérned mekkora fesz megy ki a stab után. Elv 12v kell, hogy ott legyen
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
7805-ös stabkocka van ott. Ami azt jelenti (utolsó 2 szám) hogy fix 5V-ot állít elő. 12V-ot a 7812 állítana elő, ami már csak azért sem lenne lehetséges, mert körülbelül a stabkocka bemenetére 2V-tal magasabb feszültség kell, mint amit stabilizál. (adatlapban megtalálható, hogy mekkora a minimum feszültség ami kell neki) Ez a gyártástechnológiával áll kapcsolatban, mint pl nyitófesz.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
tényleg, nem tudom,de azt hidtem, hogy 12v van bent de a stab. 5v ot csináll. Akkor viszont elég neki bőve az adatlapja 8-18 at ír szerintem. Akkor valahol máshol lesz a bökkenő. Szerintem próbáld meg sd ről,aztán addig okoskodunk ki valamit
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Már elpakoltam mert nicns itthon SD kártyám. Amint lesz újra írni fogok ebbe a topic-ba. Köszi a segítséged!
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szivessen. Drukkolok neked
(#) Szebence válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Ho-ho-hóóó Találtam egy 128MB-os SD kártyát, de 1 óra múlva indulok munkába, meg macerás rá másolni, mert csak a nyomtatómban van kártyaolvasó, az meg nem kompatibilis WIN7-tel. Majd holnap másolok rá 1-2 zenét és talán holnap folytatom is a kísérletezgetést.
(#) speed008 válasza Szebence hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Frankó. Várom a fejleményeket.
(#) frici.hu válasza speed008 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Az FM transzmitter kimenete és az erősítő fokozat bemeneti ellenállása miatt. Nekem egy soros ellenállással kellett megtoldjam (TDA 2004-es IC-hez), fontos a kimenőjel illesztés, különben a kimenő jel szintje vagy túlvezérli és "normál" hangon alapzaj keletkezik, vagy alul vezérli és úgyszint zajt hoz magával. Az illesztés a kimenetet terhelheti és így a hangszínt is elhúzza. Fontos lenne ismerni az adó IC bemeneti impedanciáját és ahhoz igazodni az erősítőével. SZóval ezért lesz macerás a dolog. Az én esetemben 3 tipusnál is használható volt egyaránt bemenetnek és kimenetnek a jack, mindenféle átalakítás nélkül, nem bonyolítják agyon.
(#) speed008 válasza frici.hu hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Akkor neked mákod volt. A témában szereplönek nem volt ilyen funkciója. Mivel sok tipusnak kimenete is ezért várhatóan lesz elég jel,max egy soros ellnállás aztán kész.

Nincs ötleted az usb hibára?
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem