Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Potenciométer bekötése
 
Témaindító: borter, idő: Feb 19, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 11
(#) szamóca válasza gerismith306 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hangerőt szeretnél vele szabályozni?
(#) gerismith306 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
igen, azt.
(#) mindenes válasza gerismith306 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Itt egy példa , a harmadik poti a balanceot szabályozza. Ellenálás érteknek tehetsz pl. 50k ohm logaritmikusat.
(#) dani9228 hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
Üdv! A motornak a két lába az külön van, és azon kívül még van rajta nyolc láb. Ezért is keveredtem bele. Odáig én is eljutottam, hogy a sztereónál hat láb van, de tovább már nem ment. Ha meg rámérek ohm mérővel néhány lábnál ki is akad a 200Mohm-os méréshatár. Köszi!
(#) eSDi válasza dani9228 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Üdv!

Előfordulhat, hogy a poti középmegcsapolásos. Ilyenkor keresd meg a két lábat ami között a névleges ellenállást tudod mérni, a maradék kettő közül az egyiken mindig a névleges felét fogod mérni, bárhova is állítod. A maradék pedig egyértelmű. A közép kivezetést Loudness kompenzálásra szokták használni, mivel halk hangerőnél a mély hangok hajlamosak elveszni. Egy kis áramkör segítségével emelnek a mélyeken, így halk hangerő mellett is szépen fog szólni. Ha méréseid alapján nem így van, akkor passzolok. Lehet szimpla árnyékolás is.
(#) dani9228 válasza eSDi hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Majd kipróbálom. Köszi!!
(#) pucuka válasza dani9228 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
De lehet külön-külön árnyékolás is az a kettő. Mindenképpen ki kell mérni.
(#) szamóca válasza dani9228 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Íme.

Alps.JPG
    
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hát így könnyű
(#) dani9228 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Üdv! Megmértem, szemből nézve balról a 2.3. és 7 láb tesz ki egy potméterrészt, és a 4.5.6. láb tesz ki egy másik potméterrészt. A többi kettő az 1 és 8-as nem tom mi. De ha a 2.3.4.5.6.7. láb bármelyik változatát mérem akkor is mutat valamit.
(#) szamóca válasza pucuka hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Van akinek így is nehéz.
(#) DjPeat hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
olyan kérdésem lenne hozzátok hogy ha egy 5.1 -nek szeretném a mélyét külön szabályozni azt hogy tudom meg oldani leg egyszerűbben. Mert ennek az 5.1 csak táv kapcsolója volt. De tönkre ment orion 5.1-nek a szabályzóját rá raktam működik minden kivéve a mély szabályzó. Hát ha valahogy át lehetne vágni. A tda 2030 elé beraktam egy potmétert de csak búg és leng a hangszóró ha leveszem a hangját nagyon. Tanácstalan vagyok remélem ti tudtok segíteni.
(#) Szabi1 válasza DjPeat hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Annyi az egész hogy a mélycsatorna erősitője előtt kell legyen egy szűrő, és ott kell szabályozni.
(#) olahtamas hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Szeretném megtudni hogy hogyan kell bekötni a potmétert. Van egy trafom ami 25v feszultséget ad le egyenáramba. Pontosan mekkora potméter kell hozzá? Vagy esetleg még más..?? Ha tudtok valamit szoljatok, vagy egy szerelési rajz is jol jönne. elöre is kösz.
(#) kadarist válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Szia!
De mit szeretnél elérni a potenciométerrel?
(#) mugab válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
ebből nagy balhé lesz szerintem...
én szóltam
(#) olahtamas hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Na bocsi de elgelejtettem irni ez elözöhöz. A 25V-t szeretném szabályozni, ugy hogy muködjön is
(#) kadarist válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Neked egy változtatható kimenő feszültségű tápegység kell és nem potenciométer.
(#) olahtamas hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
aham nagyjábol értem és azt hogy lehetne megoldani ugy hogy én rakom össze?
(#) kadarist válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Veszel alkatrészeket és összerakod a leírások, rajzok alapján. Kell tudni forrasztani, meg néhány alapfogást ismerni a témában, ennyi.
(#) blackdog válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Idézet:
„Van egy trafom ami 25v feszultséget ad le egyenáramba.”

ÍÍgeen??? Ilyen nekem is kell.
Esetleg nem egy kapcsolózüzemű tápod van?
Vagy mégis miből csinálja az a "trafó" a szeunder feszültséget?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
(#) olahtamas hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
figy a trafobol ami kijön gyengitett áram meg csináltam már a greace hidat és az ugy muködik csak még a szabályzo kell
(#) mugab hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Üdv!
Létezik e olyan ic, aminek potméter a kimenete (kb. 400 ohm ) és feszültséggel lehet vezérelni?

(A poti egyik vége szakadt és nem lehet cserélni, valahogy helyettesíteni kéne, viszont a két vége azonos potenciálon van, valami ic bementet lesz felhúzó ellenállással, a közepe meg nagyjából test. A potméter tengelye a jeladó.)
(#) kissi válasza mugab hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

pl. digitális potméter PIC-el vezérelve, vagy FET ...Steve
(#) mugab válasza kissi hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Jó ötletet adtál, bár én a pic-et kihagynám. Egy A-D konverter szimpatikusabb lenne, de nincs esetleg olyan digitális potméter aminek analóg a bemenete?
(#) radkrisz hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Hali, muszáj hangerőszabályzo az erősítőbe?, mert aDVD- lejátszón is lehet állítani
(#) reloop válasza radkrisz hozzászólására (») Ápr 30, 2012 /
 
Szia! Egy erősítő láncba, egy hangerő szabályzó elegendő.
(#) radkrisz válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Köszönöm a választ
(#) ricsi0729 hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Sziasztok ! Szeretnék tőletek kérdezni valamit ! először is: nem tudom a márkáját az erősítőmnek , csak ennyit hogy Phonie vagy Phonic és még van valami utána csak le van kaparva... nem tudok rákeresni milyen potméter mehet bele ! Az erősítő hangerő szabályzójánál úgy van írva hogy Balance-Volume ! szóval gondolom egy potival lehetett állítani az oldalakat s a hangerőt is ! vagy fedig egy tengelyen 2 tekerő nem tudom kaptam az erősítőt és ebbe már bele lett szerkesztve egy gagyi potméter amivel ha veszem a hangot pl 4 esen hangosabb mint 5 ösön vagy ha elérte a 9 et és 10 re tekerem akkor olyan mintha vissza állna 0 ra... elmegy a hang... és nagy hangerőnél nagyon torzít ! amit szerintem egy 2*100 as hangfallal nem szabadna mert az erősítő állítőlag 2 * 150 es ! 4-16 Ohmig terhelhető ! Teszek fel nektek képeket az elejéről meg a potméter helyéről és a mostani potméterről ! Segítsetek hogy milyen potit kell hogy vegyek bele , és hogy jobban fog e szólni egyáltalán.! Ja és van benne Loudness is ! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM !
Következő: »»   7 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem