Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   16 / 45
(#) Zsooti87 válasza Tonybacsi hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Hát igen, végül is azt (is) szeretném ezzel, hogy a szatelitekről vágjak egy kevés mélyet. Ha csillapítok mélyet, azzal ugye gyengébb jel kerül az aluláteresztőbe, ki tudja mennyivel fogja újra megemelni.

Hogy jobban lásd a további kérdéses dolgokat, kénytelen vagyok még részletesebben felvázolni a helyzetet.
Tehát az aluláteresztő megkapja a a jelet a hangszínszabályzóról. Konkrétan ez lesz az: Bővebben: Link. Korábban én már ezt megépítettem és jól működött, némi módosítással újra megépítettem. A bemeneten történő jel közösítést FET keverővel oldottam meg. Viszont nem tudom, hogy a 39K ellenállást a TL072 előtt ebben az esetben csökkentsem-e, annak tudatában, hogy eleve gyengébb mélyek jönnek a hangszínszabályzó után.
(#) Tonybacsi válasza Zsooti87 hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A Tl072 bemenetén található 39k-s ellenállásokat én nem bántanám (sztereó áthallás miatt), inkább a 47k-s poti értékét növelném a 10x -re azaz 470k-ra. Ezzel kicsivel több mint 10x-es erősítést tudsz majd beállítani (Au=R3/R1, ha marad a 39K (én 47K- tennék bele).

Viszont ez még így sem tökéletes megoldás.

A legjobb lenne mindjárt a bemeneten kettéválasztani a jelet, aktív szűrővel, a mély mehet fixen a hangszín szabályozót kikerülve a végfokozatára, a sub-tól "megszabadított" jel pedig a hangszín fokozatra, majd az erősítőjére.
(#) Ameron24 hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok egy lepke-hangszín szeretnék készíteni, Átnézné valaki hogy nem e rontottam el még ezt az egyszerű kapcsolást is ?
(#) kasas hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Nem e tudja valaki hogy csináljak egy hang erő kiegyenlítést a tv különböző csatornahagereji miatt . ?
(#) proli007 válasza kasas hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Hello!
"Értelmesebb TV-k" képesek erre a funkcióra. Vagy is minden csatornához a hangerőt is programozni lehet. Ez külön megoldani elég kínos lenne.
A megoldás egy dinamika kompresszor is lehetne, de nem túl szimpatikus, ha a hangerő "lepkézik". (Nálam van automatikus hangerő beállítás de kikapcsolom, mert az is ugyan úgy idegesít, mint az össze-vissza hangerő.)
üdv! proli007
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia! Kérlek csatolj hozzá rajzot is. Így ránézésre elég zavarosnak tűnik. A potik szándékosan nincsenek egy síkban?
(#) reloop válasza Ameron24 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Megtaláltam a rajzot
A potik nálad balra tekerve végzik a kiemelést - fordítva szokás bekötni, tehát a szélső lábakra menő bekötéseket cseréld fel.
A bemenetre csak a 10k és 1,2nF csatlakozzon.
A testre nem megy a "Treble" poti lába, csak az 1,8k és a 6,8nF. A bemenet és a kimenet test pontját (GND) össze kell kötni.
A "Ki" jelű pontra kösd a 10k ellenállást, és az 1k-ra tedd a kimenetet.
(#) kasas válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szóval dinamika processzor.

Egy értelmesebb országban ahol a törvények a nagyfiukra is vonatkoznának nem lenne ilyen gondom mert nem csak mondanák hogy halkabb lessz a reklám hanem meg is csinálják de engem a csatornák közti is idegesít mer legalább 10dB van néha.
(#) Tomy666 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy erősítőt. Ehhez a következő két Kitet használnám: 1x100W vagy 1x200W persze sztereóba plusz van egy 7 sávos sztereó hangszínszabályzóm amit szintén bele szeretnék építeni. Ezen a hangszínszabályzón 320K-os tolópotik vannak és ezeket szeretném forgópotira cserélni, csakhogy 320K-ost nem találok csak 500K-ost, vagy 250K-ost. Mi történne ha ezek valamelyikét használnám helyettük?
(#) reloop válasza Tomy666 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia! A hangszínszabályzó áramköréről lehet tudni valamit? A 250k minden esetre elég közel áll a 320k-hoz.
(#) Tomy666 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Annyit tudok róla, hogy egy MC Voice márkájú MV-Q-700 típusú sztereó hangszínszabályzó sajnos kapcsolási rajzot nem találtam róla.
(#) reloop válasza Tomy666 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
A 250k-t ajánlom. Ha olyan tapasztalatod adódik, hogy a kiemelés/vágás mértéke csökken, akkor (bízva a hasonló topológiában) ezen a rajzon R24, R25-tel jelölt ellenállások megfelelőit cseréld kisebb értékűre.
(#) Tomy666 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Még egy kérdés: a hangszínszabályzó eredetileg autóba való, és ha akkumulátorról használom tökéletesen működik, de ha hálózatról akkor búg. Ezt földhurok okozza? Ha igen hogyan tudom orvosolni?
(#) Tomy666 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Köszönöm az eddigi segítségedet.
(#) reloop válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
A földhurkon kívül a táp szűretlensége is okozhatja. Készíts 17-20V-os tápot és stabilizáld 7812-vel.
(#) Tomy666 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Köszönöm a választ.
(#) Tomy666 hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
A mellékletben lévő erősítőt építem. A kérdésem a következő lenne: mi történne ha a 20K-s ellenállás helyére 22K-st ill. a 30K-s helyett 33K-st tennék, mert ilyeneket találtam itthon. A másik kérdés: a lap alján van egy darabjegyzék amiben azt írja hogy 220n és 330n-os kondi. Ezek poliészter kondenzátorok, ha igen akkor a feszültségének 50V vagy ez felettinek kell lennie?

TDA7294b.pdf
    
(#) reloop válasza Tomy666 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Ennek az erősítőnek van külön témája. (ellenállások helyettesíthetők, 50V-os elég)
(#) pjg hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy a TDA 1524A IC milyen (hang) minőséget képvisel?
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Nem volt hozzá szerencsém, az olvasottak alapján az LM1036-tól eggyel gyengébb eresztés. Ez utóbbival elégedett vagyok.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Köszönöm. Gondolom az adatlapon lévő kapcsolást érdemes megpróbálni.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Ezt találtam róla:

"A TDA 1524 régi fejlesztés, ma már elavultnak számító félvezető technológiával gyártott IC, így nem minden paramétere felel meg a HI-FI minőségnek. Elsősorban a jel-zaj viszony vonatkozásában van javítanivaló. A javítás legegyszerűbb módja az, ha minden előnyös tulajdonságában azonos, de paramétereit tekintve jobb minőségű áramkörre cseréljük. Ilyen az NSC LM1036 típusú IC-je, ami minden tekintetben méltó utódja a TDA1524-nek. "
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Szet szedtem egy erositot mert az mar total karos volt.Egyedul ami mentheto panel volt az a hangszin szabalyzo.
Az a gondom hogy az egesz panel nem egybe volt hanem kulon kulon.Amit sikerult epen kivennem azon rajta van egy Middle kapcsolo es ket potennciometernek.A baszusnak meg az elesenek.
A hangero szabalyzoja a masik panelen volt tehat nemjo.
Es tudtok nekem egy olyan rajzot vagy akarmit kuldeni h tudjam bekotni a hangero potit eleje.
Be tudom kotni siman is de fog veszteni a teljesitmenybol...nem?
Elore is Koszonom!
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szia! Ez segít valamit? A bekeretezett részt egyelőre ne vedd figyelembe.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Hat...az hogy a hangero poti utanna van?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Itt az dominál, hogy a hangerőszabályzó poti nagyobb értékű mint a hangszíné. Nem terheli be túlságosan.
A tökéletes megoldás a hangszín szabályzás előtt és után egy-egy aktív fokozat lenne, melyek egyike pótolja a lepke-szabályzás veszteségeit.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
S akkor hogyan csinaljam?
Maga ez a hangszin is kap +- 36V-ot.
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Amennyiben tápfeszültséget is kap, akkor biztos van benne valamilyen erősítő, illesztő egység.
(#) Zsooti87 hozzászólása Máj 9, 2012 /
 
Sziaztok,

megépítettem azt a hangszínszabályzót amihez már régebben kértem segítséget. Végülis valahogy magamnak megcsináltam a NYÁK-tervet. Megépítettem, de nem igazán azt csinálja a kapcsolásom, amit elvárnék tőle. Arra gondolok, hogy csak zúg, a hangerő poti tekergetésére sistergő hanggal reagál. Itt van a kapcsrajz és NYÁK-terv. Mit ronthattam el benne?

Esetleg ha másikat kellene csinálnom, akkor OPA72GP-vel tervezném, ahhoz két lábat kell felcserélni az adatlapja szerint. Elvileg sokkal jobb zaj/jel viszonnyal és hangminőséggel bír mint a TL sorozat.
(#) proli007 válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Hello!
Ennél biztos jobb a zaja.. Mert itt fel van cserélve az elvi rajzon az IC két-két (+/-) bemenete.
üdv! proli007
Következő: »»   16 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem