Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Thomson TV javítás
 
Témaindító: robi1962, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 22
(#) tshiga hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok

Nemrégiben hozzám került egy Thomson tv TX807CS lappal. Bekapcsolás után a nagyfesz hallhatóan indul, de a képcső fűtés nem megy. Mi lehet a következő lépés?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!
Ellenőrizd le, hogy a képcsőfűtés áramkörében van-e szakadás.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nincs szakadás. Meg lehet multiméterrel mérni a fűtőfeszültséget?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha nincs szakadás, akkor is szakadás van, mert ha zárlat lenne, akkor nem indulna el a sorvégfokozat, vagy valami füstölne. A képcső fűtőszál nem szakadt?
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Képcső fűtőszál kb. 2, 2,5 ohm. Mi lehet még? Sorvég hiba miatt lehet?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
A képcsőről lehúzott képcsőpanelnél, ha rámérsz ellenállásmérővel a fűtések kivezetéseire, akkor mekkora ellenállást mérsz?
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Kb. 3 ohm-ot mérek a képcsövön.
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem a képcsövet kérdeztem, hanem a csatlakozásokra mérj rá, a panelen. Ezzel ellenőrized a fűtés áramkör szakadatlanságát, a sortrafón keresztül. Itt is max. 1-2 ohm-ot kell mérned.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
A lehúzott képcsőpanelen a fűtés pontjain kb. 1-2 ohm-ot mérek ahogy írtad.
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Na, akkor tehát a fűtéskör a sortrafón keresztül záródik. Akkor most keríts egy 1-2 W-os 12V-os izzót és kösd a fűtés kivezetéseire. Ha valóban jól működik a sorvégfok, akkor halványan világítania kell az izzónak.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen, ez időbe telik mivel szétkaptam a tv-t. Ha leteszteltem jelentkezem.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha lehúztam a képcső nyakáról a panelt akkor az izzó kb. fél fényerővel világított. A képcső mégsem akar fűteni. Mit nézhetnék még meg?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha rádugottan nézted, akkor mi történt? A képcső nem levegős, nem kapott ütést, vagy ilyesmi? Mert ha levegő van a csőben, akkor a levegő hővezető hatása miatt lehet, hogy fel sem izzik a cső fűtőszála. Próbáld meg egy 6V-os tápról beizzítani a képcsövet, kikapcsolt állapotban.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha rádugom a képcsőre a panelt akkor nem világít az izzó sem. Kipróbálom 6v -al.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Kipróbáltam 6 V-al szépen világított a fűtés.
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 / 1
 
Na, akkor kicsi a sorvégfok teljesítménye. A sortápfeszültség hogy alakul? Tűréshatáron belül van? A 200V-os katódtáp mekkora?
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
A sortápfesz az az USYS a rajzokon? A USYS nálam 124V.
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Igen, az. Ez az érték találkozik a mért értékkel?
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia István !

Volt egy pici időm a tv-re. Kiforrasztottam a sorvégtranyót és a helyére bekötöttem egy 60W 220-as izzót. Az izzó szépen félfénnyel világított. A mért értékek a következők: Sorvégtranyó helyén tápfesz üresjáratban 126V, terhelve izzóval 115V
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A képcsőfűtésnek mennyi áramot kell felvennie kb.?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 3, 2012 / 1
 
Az képcsőfüggő. Úgy kellene megmérni, hogy rendesen össze van állítva a tévé és bekapcsolod. A katód tápfeszültséget nézd már meg, ami felmegy a képcsőpanelre, ennek 200V körülinek kell lenni DC állásban.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Melyik ponton tudom megmérni a katódfeszültséget?
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A katódfeszültség szinte semmi 6V.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Megpróbáltam indításkor mérni a katódfeszültséget. A nagyfesz trafóra egy schottky diódát ráforrasztottam a kivezetésre ahol a katódfesznek indulnia kéne. Egy pillanatra 150-160 V látszott, de 1 mp-el később semmi. Zárlatos alkatrész lehet?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ellenőrizd, hogy a készüléked képcsövéhez milyen rendszerfeszültség illik (bekeretezett rész). A jobb oldalon a katódtáp forrása van kiemelve. Ha a készülék valamelyik részegysége nem működik, akkor a vezérlő tiltja az indulást. Tehát köss vissza mindent a helyére és úgy méregess.
(#) tshiga válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Létezik az, hogy a lehúzott vezérlőpanel, infra letiltja a tv indulást?
(#) kadarist válasza tshiga hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Minden előfordulhat. Dugj össze mindent és úgy méricskélj.
(#) Adamyno hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Bár ez nem Thomson TV, de hasonló... egy régi monitorról lenne szó.

Szeretném szétbontani, mert sok alkatrész jól jönne belőle

Már 4 hónapja nem volt bekapcsolva legalább. Ilyenkor állhat-e még fenn áramütés veszélye?
Illetve a katódsugárcsőben van-e vákuum vagy túlnyomás, kihúzhatom-e csak simán belőle a nagyfesz kábelt / pipát?

Valamire kell-e még figyelni?
(#) Adamyno válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Közben már találtam róla leírást...

ITT a HE-n

Hát akkor szerintem az lesz, hogy jó esszir elviszem, fedezékbe vonulok és bele lövök légpuskával
Nem fog kelleni majd a katódsugárcső, csak jó lenne ha megszűnne a veszélyforrás
(#) BarnaPili válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
[OFF]Ennyire nem veszélyes.Ha a képcső hegyes végén lévő kis üvegpöcköt megroppantod fogóval,akkor szépen lassan teliszívja magát levegővel.Onnantól kezdve nem jelent veszélyt.A régi,még plexi elejű TV-k képcsövei robbantak,vagyis inkább roppantak össze,majd az így energiát szerzett üvegdarabok repültek széjjel.
Következő: »»   11 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem