Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1635 / 3974
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Ez meg egy másik verzió. A GND-ket kellene azonosítani, és akkor már egyszerű a bekötés.
(#) Venusfan válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Na igy már talán siker lesz belőlle, köszönöm a segitséget!
(#) Flatlander válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Már próbálkozok bekötöm úgy mint a gyári átalakítóba aztán majd kiderül.Csak a panelen a feliratok máshogy vannak usb-nél és ps2-nél ezért lehet valamiket felkéne cserélni stb és ebben nemvagyok biztos.
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Hát ez esélytelen...lehet felkéne cserélni a drótokat vagy valamit... pedig úgynézki hogy működik de mégsem ír semmit csak villog a led hogy veszi a jelet.
(#) bbalazs_ válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Mar megirtak neked a valaszt. Nem fog menni.
Kb olyan, mintha a villanymotorba akarnal benzint onteni, es csodalkozol, hogy nem megy.
Pedig motor-motor, nem? Biztos keves a benzin, igaz?
Mas a jelszint, mas a protocol, nem erre terveztek, na.
Azert van 2 PS2 csati, mert 1 bill 2 eger.
(#) dizi válasza Sly hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Helló
Hihetetlen,írsz nekem privátban,hogy írjam meg mi a jó pásztor titka és receptje,és közben meg itt olvasom,hogy ez eladásra készülne és ha meg van, indulhat a sorozat gyártás.
Aki akar majd segít neked..
(#) majorka hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Szerbusztok.
Még mindig érdekelne egy frekvenvia mérő.Sajnos a multkori téma nem lett meg oldva.
majorka
(#) Sly válasza dizi hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Üdvözletem!Hát elnézést kérek ha valami olyasmit irtam amit lehet hogy nemkellett volna!Na de a lényeg hogy kicsit okosodnom kell még e téren viszont ha valaki segiteni akar akkor az segit vagy igy,vagy ugy.Egyébént ha nem irtam volna le amit irtam akkor is lehetett volna ez a szándékom és akkor talán kaptam volna segitséget?Akkor meg miért nehéz segiteni valakinek aki kéri?Azért mert nehogy "elvegye" a munkát másoktol?Egyáltalán nem ez a szándékom!Ahogy olvasgattam maga sok jo pásztort gyártott és még sokat is fog.Biztos hogy nem egy "kezdötöl" fogják megvenni az árut hanem egy olyantol aki már régóta benne van a dolgokban!Egyébként is nem egy komplet leirást kértem kapcsolási rajzzal csak egy kis segitséget!Na de ez nem a veszekedés helye.Köszönöm hogy időt szakitott rám és a jövöben "óvatosabb" és figyelmesebb leszek és még egy kicsit okosodok a pásztor épités terén!Mert végülis a legjobb tapasztalatszerzés módja a kisérletezgetés,ugyhogy folytatom és majd lessz valami.
Üdv:Róbert
(#) pjg válasza majorka hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Mik a feltételek? Nem olvastam a múltkorit.
(#) Cavalier válasza Sly hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Előfordult már párszor, hogy itt megjelent tervek alapján gyártott valaki sorozatban cuccokat, nem csak a villanypásztor témában. Kicsit érzékenyek vagyunk itt erre, ha valaki energiát, időt, tudást belefektet valamibe, és publikálja, más meg ellopja, és pénzt keres vele. Én legfeljebb csak ismerősnek csinálok néha pásztort kb. anyagárban, de akkor is idegesít ez a hozzáállás.

Ez az egyik fele, a másik az, hogy tele van a v@tera is olcsó szemét villanypásztorokkal tizenpárezrekért, azt veszik mint a cukrot, csak mert olcsó. Árban így nem lehet versenyezni azokkal, ha meg jót, minőségit akarsz csinálni, akkor 20-25ezer alatt nem érdemes adni, és akkor még a számlaadásról nem is beszéltünk. Úgyhogy nem egy olyan csillogó biznisz ez..
(#) Sly hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Szerintem nincs ezzel gond vagyis azzal amit irtam "kértem".Mivel is nem egy komplett müködö 2 évig folyamatosan tesztelt stabil megbizható villanypásztor kapcsolási rajzot és adatokat kértem töletek csak egy két infot amin eltudok indulni a jó villanypásztor épités felé.Ez ugygondolom hogy esetleg tapasztalati dolog és nemkellett olyan sok energiát belefektetni abba hogy megmondjátok az "x" pásztor mekkora területet tudna levédeni és hogy a 380voltos kondit ha feltöltöm 600-ra akkor az kikell e birja vagy sem(mivel itt olvastam valahol hogy a motorindito kondik birják a 600voltot).De szerintem nefolytassuk tovább az OFF-ot inkább maradjunk a témánál és ha tudunk segitsünk egymásnak!Én meg mégegyszer elnézést kérek ha valaki(et)-t "megbántottam" azzal hogy feltettem egy-két kérdést(csak lehet hogy rosszul és ezt elismerem!).Ja és még annyi hogy nemakarom én ellopni senki rajzát stb csak egy két jótanács kellett volna.
(#) dizi válasza Sly hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
[OFF]Az a baj a kísérletezéses pásztorokkal amiket olyanok építettek, akik nem nagyon foglalkoztak még pásztor építéssel,hogy tele vannak a MŰHIBÁKKAL ÉS ODA NEM ILLŐ ALULMÉRETEZETT ALAKATRÉSZEKKEL,nem beszélve a gyártás minőségéről.
Nemegyszer találkoztam javításaim alatt olyan maszek készülékekkel aminél semmilyen formáját nem láttam a szakértelemnek és az érintésvédelemnek és a tulaj még azt sem tudta megmondani,hogy kitől vásárolta,legszívesebben nem is javítottam volna meg nehogy baleset legyen a vége.

Ui: A vaterás mágusnak a pokolgépét is javítottam már simán átírhatná a nick nevét GAGYI MATYINAK.

A 450 volt a kondin az AC feszültségre vonatkozik itt egyen feszültségről beszélünk egyes kondik még az ezer voltot is bírják egyenfeszültségen.
(#) dizi hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Mint már egyszer leírtam......


Ej pedig hányszor megfogadtam,hogy nem vállalok olyan készüléket javításra ami nem gyári, az alkatrészek le kaparva, berohadva és mindig az van,hogy megjavítom egy bizonyos problémával és egy két nap vagy hét elteltével vissza hozzák,hogy ismét besz@rt, persze olyankor más a hibája, mert általában úgy van, és a tulaj meg néz hogy most lett meg javítva és megint rossz, aztán magyarázd meg az őstermelőnek, hogy igen is létezik olyan, hogy az egyik hiba orvoslása más irányú hibát is ki tud váltani.
Nem beszélve arról hogy némelyik olyan állapotban kerül hozzám, hogy legszívesebben belehánynék és úgy adnám neki vissza.
Gondolom nem vagyok egyedül a problémával.
Bocs az erős felindultságból leírt OFF-ért,
és még egyszer elnézést... :yes:
(#) Flatlander válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
De azért raktam fel a panelról képet azon odavan írva hogy usb csak más a bekötés,és van 9 szál ezek közül nemtudom hova lehetne bekötni úgy lehet menne.
(#) blackdog válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Te *
Ne véletlenül létezik PS2/USB adapter.
Azon a nyákon azért van rajta az USB és PS2 sor mert létezik az eszküzüdnek USB-s változata és nyilván nem fognak két különböző nyákot gyártani. Olcsobb és egyszerűbb más szoftvert tenni rá és más drivert adni hozzá.

*Nyugi van !
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Nugodt vagyok. Semmi sértőt sem írtam szerintem.
Légyszíves olvasgass a linkek között és meglátod, hogy nem fog menni 1 to 1. Hidd el nem fog fájni.
(#) Flatlander válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Olvastam és néztem már eleget,de akkor mégis mire való a sima usb/ps2 átalakító? abban nincs semmi elektronika csak másképp van kötve,de akkor hiába vettem volna olyat ugyanúgy nemmenne.
(#) blackdog válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Esetleg: Bővebben: Link
(#) blackdog válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Még egy kis adalék: Bővebben: Link A többit már tényleg magadtól is megtudod oldani.
(#) Flatlander válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Az előző szerint kötöttem be,hát akkor max csak pic-el működne...hát ennyit nekem nemér az egész inkább hagyom.
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok egy olyan kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni
hogy van egy adott cséve test amire 0.30 vagy mondhatjuk az egyszerűség kedvéért hogy (30)-as huzalból
230m tudok feltekerni akkor 0.25 vagy is(25)-ből mennyit ehez a kiszámítás hoz kellene segítség de ha esetleg valaki ki tudná nekem számolni nagyon meg köszönöm a válaszotok előre is köszönöm.
(#) granpa válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia! A 230m, méter vagy menetszám; amúgy a keresztmetszet-arány 1.44. (5. o. mértan, és nyelvtan)
(#) kopaszs válasza granpa hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
230 méter nem menetszám régen voltam már ötödikes így hát az 1.44 el nem tudok mit kezdeni.
(#) vilmosd válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Idézet:
„0.30 vagy mondhatjuk az egyszerűség kedvéért hogy (30)-as huzalból 230m tudok feltekerni akkor 0.25 vagy is(25)-ből”

A 0.30 nem egyenlo a 30-as, a 0.25 nem egyenlo a 25-os huzallal.American Wire Gauge Jobb ha nem szokik ra az ember az ilyen dimenziokra.
(#) poros válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Talán annyiban még is , ki érdemli meg a segítséget.
Idézet:
„nem tartozik a nagyérdeműre”
(#) proli007 válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hello!
Szerintem horgászik a kolléga.. Ott a 30-as damil, tényleg 0,3mm-es átmérőjű (elvileg).
üdv! proli007
(#) kopaszs válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Nagyon ritkán szoktam és ott tényel úgy van.
(#) pucuka válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A táblázatban is szerepel, mint metrikus méret. Pl. Metric 1.8 = 0,18 mm, vagy Metric 1 = 0,1 mm, csak mi nem használjuk.
(#) Adamyno hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi a különbség a zéner és a sima dióda között?

No meg a diódával is vannak gondjaim, méghozzá a paraméterekkel. Van egy diódám, és azt rákötöm egy 3V-os elemre, amit tölteni akarok 100mA-el. Ha van egy 12V-os akksim, amit szintén tölteni szeretnék 100mA-el, akkor rátehetem ugyanazt a diódát? A feszültség is számít vagy csak az átfolyó áram?

Illetve az számít-e valamit, hogy mekkora feszültséget akarok korlátozni vele? (általam hozzáférhető számokban gondolkodjunk, mondjuk 1,2-400V-ig) Visszafele enged-e valamennyit, meg ilyenek...

Csak azért kérdezem, mert eddig csak a kezembe jött egy dióda, megnéztem a Current Forward-ot az adatlapján, ha annál kisebb áram ment át rajt, akkor bekötöttem Kell-e valami másra is figyelni?

Szóval egykis fejtágításnak örülnék
(#) pjg válasza Adamyno hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Következő: »»   1635 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem