Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   882 / 1679
(#) vicsys válasza eron hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Elég dúúúúrca lett! Gratula!
(#) Frankye válasza eron hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Nagggggyon jó lett! Gratula!
(#) pepe091 válasza eron hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Azt a... Nem apróztad el, nagyon tetszik!
Gratulálok hozzá!
(#) eron válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Köszi!

És még egy videó, így néz ki sötétben:

videó
(#) csapeter válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Köszönöm.
(#) csapeter válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Azért élőben alaposabban szemügyre véve látszik rajta a kézimunka, de így legalább elhiszik, hogy én készítettem.
(#) csapeter válasza eron hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Nagyon jó lett. Icipicit többet tud mint az enyém.
(#) HTomika hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészült a regeneráló akkutöltőm! A kapcsolásért köszönet trabi007nek és köbzolinak. Íme néhány kép: (elnézést a minőségért)
(#) enree válasza HTomika hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Te tényleg képes voltál rátenni a mélynyomóra egy akkutöltőt?
(#) vicsys válasza enree hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A mélynyomó jól szigetel és emiatt nem érheti véletlen áramütés. A fekete szín, jó kontrasztot ad. Ha be lenne skálázva a membrán széle, még az akkutöltő súlyára is lehetne következtetni. A mélynyomó átmérőjéből a töltő méretei látszódik.
Nekem tettszik, szép.
(#) HTomika válasza enree hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
A mélynyomó észre se veszi ezt a sújt. Csak kellett valami sötét háttér, ami nem veri vissza a fényt, hirtelen nem találtam mást (amugy a hangszóró a szemem fénye, úgy vigyázok rá)
(#) zolee1209 hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Az úgy kezdődött... Elhatároztam, hogy építek egy hangerőszabályzót. Kutakodás után arra jutottam, hogy relés lesz a szerkezet, így fióksöpréssel is egybe tudom kötni a dolgot. Az utolsó alkatrészek beépítésekor tűnt fel, hogy még maradt ki alkatrész. Jobban megnéztem a rajzot, akkor látom, hogy az 7 relével van, az enyém meg csak 6... Erre nem vagyok kimondottan büszke, de ez van. Ettől függetlenül teszi a dolgát, a relék is csattognak szépen. Lehet, hogy az utolsó tag hiánya okozza, de a fülem számára nem tűnik lineárisnak a szabályzás, de majd ha lesz alkalmam, akkor jobban letesztelem.

@ eron:
Tetszik a projekt! Milyen felbontású a kijelző?
(#) klemo86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nem lehet, BIZTOS
(#) zolee1209 válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ezt a nemlinearitásra írod?
(#) klemo86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Igen, arra. Egyébként szép munka, szó nélkül ne hagyjam.
(#) Zoli_bácsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Relés hangerőszabályzó? Ilyenről még nem hallottam. Ez miért jó? (a rendes potinál nyilván nincs jobb)
(#) Zsoltipapa hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok! Végre én is befejeztem az én kis remek művemet,2x200w vagy 1x400w hidba,4 óhmos terheléssel.Teszi a dolgát rendesen,a jobb oldali 0,47 óhmosokat is kifogom cserélni 1formára.Ha valaki valami szembetűnőt lát,nyugodtan fejtse ki a véleményét.Netán ha valaki kedvet kapna hozzá,ennek a végfoknak a meg épitéséhez, szivesen segitek.Üdv,Zsolt.
(#) zenetom válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia!
Szép lett, de a fóliaoldalon van felületvédelem (lakk)?
(#) pepe091 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szép, gratula! Csak ízlésbeli problémáim vannak, nekem nem annyira tetszik ez a fajta nyák tervezés, ezekkel a girbe gurba alaktalan vonalakkal, persze a célnak megfelel csak nekem furcsa.
A másik meg hogy picit megreszelhetnéd a nyák elülső szélét, hogy ne legyen olyan egyenetlen a (gondolom) fűrészelés után.

Egyébként :taps:
(#) Panhard válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia! Ritkán látni ennél értelmetlenebb dolgot. Nagyobb reléket nem találtál? Tudom, fióksöprés, de akkor is...
(#) zolee1209 válasza Panhard hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ha lett volna mágneskapcsolóm, akkor azt teszek...
(#) zolee1209 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Elkezdtem neked is válaszolni, de egy linket akartam beszúrni, amit ezen a lapon kezdtem el keresni... Amit meg lesz a link, és újra összeszedem a mondanivalómat, írok Neked még egyszer!
(#) Zsoltipapa válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Az sajnos nincs mert nincs ithol
(#) Zsoltipapa válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszönöm igyekszik az ember lehetőségeihez mérten.
(#) Zsoltipapa válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszönöm,de a nyákterv a jelzett doksiból lett kimásolva,javitani nem lehetett a panel széle javitva lessz.Üdv,Zsolt
(#) karaszbandi válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ettől már csak az lett volna szebb, ha VMK25 mágneskapcsolókból építed!
(#) klemo86 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Mert még nyilván csak a potissal próbálkoztál
(#) Zoli_bácsi válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Hát lehet, hogy maradi vagyok. Igazából nem próbálkozok, hanem ezt alkalmaztam eddig, mert ezt láttam a legjobb megoldásnak. De az biztos, hogy a relésnél mérföldekkel jobb a potméteres.
(#) hotib válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ha körül nézel pl. itt, láthatsz elég érdekes hangerő szabályozásra használható eszközöket. Van potméter is köztük...

Innen már csak egy lépés a relé (vagy VMK
(#) yagi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Ne haragudj, de ha nem használtál még relés potit akkor honnan tudod?
Meg kell nézni magasabb kategóriás erősítőket, ott már használnak ilyeneket, méghozzá azért mert jobb.Persze azt meg kell jegyezni hogy nem ilyen relékkel és ellenállásokkal mint amit zolee1209 használt, hanem olyan reléket amelyeknek nagyon jók a kontaktjai ( aranyozottak ), és légmentes tokban vannak, valamint a kattogás hangja is jóval gyengébb. A potméterünk minőségét pedig növelhetjük még megfelelő, audio célra gyártott ellenállásokkal ( Vishay Dale, Holco, Takman, Allen Bradley stb. ), valamint ha válogattjuk ezeket akkor az együttfutások is lényegesen jobb mint a hagyományos potenciométereknek. Én is építettem magamnak reléset, Teledyne 732-12 relékkel és Vishay Dale RN55-ös ellenállásokkal ( talán már képet is raktam fel, de ha nem akkor itt van )
Következő: »»   882 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem