Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   421 / 728
(#) lamalas válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szerintem az lenne a legjobb ha felvenned a kapcsolatot a H2000 forumon: ITT
Mivel ő hangszorokat is keszit, ezert talan tud neked hasznalhato tanacsot adni regi videoton passziv membran ugyben, vagy valami mas megoldast is ki lehet talalni (pl. a passziv membrant reflexcsovel helyettesiteni).
(#) subwoofer220 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Egyébként butaság lenne a passziv hangszóró helyére egy működő hangszórót bekötni? Nem baj ha egy légtérben vannak?
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
"Passive Radiator
Olyan hangleadó felület, amely hasonlít egy hagyományos hangszórómembránhoz, de nem elektromos jel hajtja meg hanem a vele egy dobozba zárt aktív hangszóró által megmozgatott levegő.
Ez a fajta elrendezés tulajdonságait tekintve hasonlít a basszrefex elrendezésre, amelyben a passzív sugárzó tölti be a reflexnyílás szerepét. A passzív membrán tulajdonságainak megválasztásával és állításával szabályozható a doboz csillapítottsága, és nem jön létre a basszreflex-nyílásban áramló levegő jellegzetes suhogó hangja.
Előnye, hogy pontos hangolásával (felfüggesztett tömeg-rugóerő páros, ahogy a hangszórónál is) a legtisztább és legmélyebb basszus állítható elő; hátránya a magas ár, és a kivitelezés bonyolultsága "
(#) subwoofer220 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia. Annyi lenne még a kérdésem hogy, ha a passzív membrán helyére bassreflex nyílást helyezek,akkor ki kell vennem azt a sok sok pamacsot?
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Ha a pamacs alatt a belső csillapítást érted, akkor nem kell eltávolítani.
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Epitettem a hetvegen egy par hangfalat?.
Szepen szol meg minden csak szerintem a doboz gyenge mert mikor raeresztem a baszust zorog a doboz.
Egyelore most nincs mibol epitseg mas dobozt.
Ha raknek bele merevitoket milyen lenne?

SNV86341.JPG
    
(#) csabacsaba válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Vagy esetleg kellene vhova refelexcso?
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szerintem ragassz bele mervítést, az sokat segíthet. Egyébként csillapítóanyag sem ártana bele. Amúgy meg minek luggalnád ki...
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Udv.
Lenne egy olyan kerdesem hogy a satelitek mele szeretnek mely ladakat epiteni.
Ez a hangszoro lenne benne.
S az lennne a kerdesem hogy ilyen lada neki jo lenne-e vagy hanem akkor valaki tudna kuldeni nekem egy lada tervet?
Nagyon szepen koszonom elore is!
(#) subwoofer220 hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok!
A Videoton dc 2002-ba a magas hangszórónak mi a beépítési mérete? (nem a domsugárzó)! Nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm!!
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Vagy valaki tudna kuldeni egyszeru lada tervet ami bevalt?
(#) big-D válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Szia! Ez nem tudom mennyire segít de itt sok ládaterv van Bővebben: Link
(#) csabacsaba hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Hello!
Egyik forum tarsunk epitett egy ilyen melysugarzot.
Valaki megmondana hogy ennek a ladanak mi a neve?
Fontos lenne.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Reflex doboz.

Semmi különleges nincs benne.
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Köszönöm, megtaláltam!
(#) barotomi hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Hello! Lomtalanítás volt az egyik haverom faterjánál, találtunk a padláson egy orion hs500-as hangfalat, a mély nincsen benne az egyikben a másik meg hát mit mondjak eléggé gáz, a közepek is el vannak törve. Szeretném felújjítani, mélynek ezt néztem ki http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=109_130¶m=1¢er=uj_term...d=1618
középnek meg ezt http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=203_205¶m=1¢er=uj_term...d=1141
A magason még gondolkodom, de innen szeretnék valamit választani. Esetleg, ha próbálta valaki a mélyet akkor kérdésem az lenne tegyek e a hangfalra valamilyen reflexnyílást vagy csövet?
(#) csabacsaba válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Hello!
Ptesza,nekem tudnal segite ha meg kerlek szepen?
Akarok epiteni ket darab mely sugarzot Bővebben: Link ezekkel a hangszorokal.
Ezt a ladat gondolotam magamnak mert egyszeru es nekem nem sok szerszam el rendelkezesemre.
Szerinted egy osztaly termet ki lehetne hangostina ket ilyen melyen es ket szatelittel.
Ez a lada lenne?A mereteket nekem ki tudnad szamolni?
Koszi szepen elore is!
(#) ptesza válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Először is elmondanám ,hogy ha szub ládát építesz , annak nem kell sztereónak lenni. Elég 1 db is. Csak akkor tudok , vagy bárki is akkor tud segíteni ,ha megmérnéd a hangszóró T/S paramétereit. Vagy olyan akinek már vannak tapasztalatai kifejezetten ezzel a típussal.

Bővebben: Link vagy a 4 ohm-ost ha meg tudod oldani hozzá az erősítőt.

Én ezt választanám. Meg azért el olvasnám mások véleményét is ha van az adott hangszóróhoz
(#) golem hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy mélyládát.
Van egy 115mm átmérőjü hangszoróm mélyládábol let bontva 30Wattos ehez szeretnék valami dobozt csinálni.
(#) szamóca válasza golem hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
11cm-es hangszóróból nem tudsz valódi mély hangokat varázsolni.
(#) csabacsaba válasza golem hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Minimum kell legyen 25cm-es hangszorod hogy lehesen erezni is a mely hangot ne csak hallani!
(#) golem válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Most ideiglenesen beleraktam egy fa dobozba
de remeg töle az ablak.
(#) csabacsaba válasza golem hozzászólására (») Ápr 4, 2012 / 1
 
Akkor profi hangszorod van!
(#) zitzaki hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék valaki épített már Cubo 12 vagy 15-öt? Mi a véleményetek ezekről a ládákról? Lehet építenék egyet a próba kedvéért.
(#) Bassmester válasza golem hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Az ablak remegése nem jelent semmit, akár egy tüsszentéstől is be tud rezonálni... add meg a hangszóród típusát, és legalább egy fotót is mellékelj róla.
(#) bundibacsi válasza csabacsaba hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Vagy rossz ablakod.
(#) ptesza válasza bundibacsi hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
70-80 Hz között kezd el mozogni a világ körülötted. 40 Hz a beleid mozgassa. Ez a különbség.
(#) golem válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Tipusárol sajnos semmit nem tudok de egy pár képet melékelek róla. Bontot hangszoró 5.1 rendszerböl való sub ládábol vetem ki.
(#) Janaboy hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy nem a jó topicban érdeklődök, de hátha..
Adott egy Genius 5.1-es fadobozos cucc:
http://www.genius.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=V%C3%A1s%C...000003 ilyen
A mélynyomó részben a tápegység két paneléből az egyiken egy alkatrész igencsak leégett.
A kérdés az lenne, hogy ha csak azt kicserélem feltéve, hogy kapok ilyen alkatrészt, az elég lehet?
Az egyik panelon három alkatrész van egymás mellett (első kép).
A második panelon csak egy volt, ami eléggett.. ez vajon ugyanaza?

Előre is köszi a válaszokat!
üdv
Következő: »»   421 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem