Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   17 / 52
(#) otto54 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Az adó képét csatoltam.
Közben kiderült,hogy a kódok megfelelők,csak a frekvencia tér el és ezért nem tudja feldolgozni.
Most már csak azt kellene megoldanom,hogy a frekin változtassak.
Üdv. Ottó
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Az adó oldalon a frekvencia meghatározó elem többnyíre fix, nem hangolható kristály, SAW szokott lenni, itt a hangolás nehezebb A vevő oldalon egy egyszerű vevő szokott lenni, ezt könnyebb hangolni. Ha a nyák mindkét oldalát látnánk, többet lehetne mondani.
(#) jap válasza pucuka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Az EPCOS feliratú fémtokban van a rezonátor.
(#) otto54 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
A "HT-12E" 16,17-es lába között lévő ellenállás határozza meg a frekvenciát. Az adatlap szerint itt néhányszor 100 kohm ellenállás kell. Az adott panelen az SMD jelzése "360",ami 36 ohm-ot jelent. Még nem mértem meg,de inkább 360 kohm lenne a megfelelő. Akkor pedig "364"-nek kellene szerepelnie. Lehet,hogy a kínaiak más jelölést használnak,mint a megszokott szabvány?
Holnap kiforrasztom az ellenállást és 1Mohm-os potit kötök a helyére és megpróbálom a dekódolóra hangolni.
A dekódoló, mint korábban írtam egy processzor.
A képét csatoltam.

hidvez04k.jpg
    
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Szerintem a HT12E az csak enkóder. Annak a frekvenciája, csak a vivőfrekvencia, ahhoz még kell valami RF jószág is. De a vivőfrekvenciának (38 kHz) is meg kell egyezni mindkét oldalon.

HT12E.pdf
    
(#) otto54 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Igen csak rosszul fogalmaztam.
A vevő szépen veszi a HT12E jelét,csak mivel a jelek szélessége jelentősen eltér az eredeti távkapcsolóban alkalmazott jel szélességéből,ezért az MC nem tudja értelmezni.
Valójában a "0",illetve "1' szélességét szeretném megváltoztatni,annak reményében,hogy így az új adóval is lehet vezérelni a "kütyüt".
(#) pucuka válasza otto54 hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Itt már passzolok, a jelzéseket ismernie kellene a mikrovezérlőnek, hány 38 kHz -es periódus mit jelent.
(#) otto54 válasza otto54 hozzászólására (») Márc 15, 2012 /
 
Az ellenállás kiforrasztva 1.2Mohm-os értéket mutatott.
Az ellenállást végül is 1.5 Mohm-ra változtatva a dekóder elfogadta a parancsokat. Közben persze voltak kitérők,mert a több ellenállásból összerakott ellenállás hálózat már járulékos induktivitást is bevitt,így nem lett "szép" a jel alak és hiába volt megfelelő a frekvencia a torzulás miatt nem tudta feldolgozni a dekóder.
Sajnos a távkapcsoló dobozát a gyártó a két fél összepattintása előtt "még" ragasztóval "ellátta",így a szétszedés látható rajta,de legalább működik.
(#) Lendor hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Csináltam 1 távirányítós tank modellt (az jel átviteléhez TX4 illetve RX4 modulok vannak hazsnálva).....a távirányítót is és a tankot is PIC16F84A vezérli, viszont valamiért a tank nem akar beindulni. Az elektronikai része biztos jó, a jelátvitel is szépen megy, de a PIC a tankban valamiért nem akarja végezni a dolgát......sajnos én már kifogytam az ötletekből, fogalmam sincs hol lehet a hiba......mellékletben felrakom a programot ami elméletileg vezérli a tankot, hátha valaki okosabb észreveszi benne a hibát

ps: kibelezve az asztalon tökéletesen működött, mikor elrendeztem a huzalokat hogy elférjen a tank belsejében az elektronika, és midnent a helyére tettem, valamiért nem akar menni, pedig már az egészet átmértem és minden ugy megy ahogy kéne neki, csak a PIC nem akarja tenni a dolgát
(#) zolika60 válasza Lendor hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nem lehet, hogy a motor(ok) keltenek a PIC-ben zavart? Tedd egy lemezdobozkába a vezérlést.
(#) Lendor válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
szerintem nem kelthetnek, a motorok H hidba vannak kötve tranzisztorokkal és külön áramforráson vannak a motorok illetve a pic
(#) zolika60 válasza Lendor hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nem is arra gondoltam, hanem a mágneses szórásra. Ha kint működik,bent csak valami ilyesmi okozhatja a hibát. A program nem tudja, hogy kint vagy bent van.
(#) kiborg hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Hali mindenkinek!

Van valakinek tapasztalata RFM-70-es modulokkal kapcsolatban.
Érdekelne, hogy milyen feltételekkel sikerült neki életre bírnia a kapcsolatot.
Üdv Kiborg
(#) luxmanpower válasza kiborg hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Csatlakozok én is! Odáig már eljutottam, hogy a regiszterek szerint elküldi az adatot, de a vevő nem érzékeli, pedig azonosak a csatornák, és a címek is.
(#) kiborg válasza luxmanpower hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Én is itt akadtam el.
Adás nálam így néz ki:
elküldöm neki a W_TX_PAYLOAD parancsot és egy byte adatot, ekkor ha kiolvasom a FIFO STATUSt, akkor jelzi a TX_EMPTY bit, hogy adat van a bufferban. Ha adok neki egy CE impulzust és utána újra kiolvasom a FIFO STATUSt, akkor meg jelzi, hogy már üres a buffer. Ezzel én azt feltételezem, hogy elküldte. Nálad is hasonló a helyzet? (az az adónál PTX üzemmód van aktiválva)
A vevőnél pedig egyelőre csak FIFO STATUSt nézem, de az nem jelzi, hogy adat kerülne bele
Te hogy állsz vele? Milyen nyelvel dolgozol vele?
Üdv Kiborg
ui: csatornák és címek nálam is azonosak. PRX üzemmód.Vevő pedig állandóan engedélyezve van.(CE=1)
(#) kiborg válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Valaki ? Senki ? :no:
(#) Sanyessz hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
hello mindenkinek
vettem RF modul párt HM R/T 868, de nem akar kommunikálni, 3,5V-ot kapcsoltam rá, anntenát is cineztem rá, enable lábat is pozitivra huztam.
Mi lehet a baja?
(#) pontazok hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok.
Nekem működnek a HM R/T 868 adóvevők.
Csak van valami ami nem stimmel. Először vezetékesen próbáltam a manchester kódolást. Topi félét tesztelem jelenleg. Azt küldi az egyik PIC a másiknak hogy "adovevo", ehelyett az jelenik meg a kijelzőn hogy "ifeVeVe". Ha pedig vezeték nélkül küldöm akkor csak annyi hogy "feVeVe". Valaki tud segíteni vagy a kódolás rossz?
(#) Sanyessz válasza pontazok hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
hej tudnál küldeni kapcsolási rajzot h hogy kötötted be? Én ezzekkel a rádiós cuccokal nem vagyok kibékülve, ez távirányitás lenne és gépnek, drótosan probáltam ugy simán müxik, de drót nélkül sehogy.
Én semmi kódolást nem használok, simán megy ki 280ms hívójel, ebből a vevő tudja h jön az adat, majd jönnek az adatok bitenként egy bit 35ms. Lehet h ez a gond?
(#) pontazok válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Hát igazából felesleges kapcs rajzot küldeni mert nekem is az rx-tx lábakra van kötve az adó-vevő és kész.
Vezetékkel már működik a manchester kód, de vezeték nélkül még nem. Annyi zavarjel van hogy az hihetetlen.
(#) Sanyessz hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
hát ez az én is ezt olvastam h rengeteg a zavar, de volt egy oldal ott olvastam h mikor ráviszed a jelet a DATA-ra akkor a kimenet csak pár mili-sec-ig jelenik meg, majd elkezd oscilálni. Ezt nem értem h miért.
Az oldal szerint kell egy hivó jel, majd megint a hivó jel, utánna jön az adat, majd adat inverze, majd vége jel;ha ezek közül valamelyik is roszul jön akor elveti az adatátvitelt.
Csak 3,5v-os tápot adtam neki mert 5voltot nem tom enyire kedveli a modul.
(#) kezdo001 válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Én 5V-ot adok neki. De amúgy a datasheet-ben benne van hogy 5V a max és azon a legerősebb.
Hát ezért kell a manchester kódolás. ott 2-nél több magas jelet biztos nem kell küldeni.
(#) pontazok válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Így van. 5V-ig mehet a fesz.
Sanyessz ha rákötsz a vevőre egy LED-et akkor a LED mit csinál? Villog, világít?
(#) Sanyessz válasza pontazok hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
villog, de elég gyorsan, szemmel épp h látható.
Jó okés van ez a manchester kódolás, de mekkora legyen a clock jelem hozzá, vagy milyen gyorsan tudom kiküldeni a jeleket h minden jo legyen????
(#) pontazok válasza Sanyessz hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Én 4800-ra szoktam állítani az rs-232 kapcsolat sebességét. Nekem működik. Még finomítani kell mert nem pontos a kapcsolat.
(#) Sanyessz hozzászólása Ápr 14, 2012 /
 
végül a HT12D és HT12E páros megoldotta a problémámat, gondoltam leirok ha más is szenvedne ilyen problémával.
(#) sargarigo válasza Lendor hozzászólására (») Ápr 14, 2012 /
 
Idézet:
„Csináltam 1 távirányítós tank modellt (az jel átviteléhez TX4 illetve RX4 modulok vannak hazsnálva).....a távirányítót is és a tankot is PIC16F84A vezérli, viszont valamiért a tank nem akar beindulni.”


Ha még nem sikerült megoldani, akkor tegyél fel képet róla, hátha meglátunk valamit..
(#) Kriss hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Üdv!

Használta már vki ezeket a modulokat, ha igen milyen tapasztalatai vannak?Bővebben: Link
(#) mzozo95 válasza Thowra hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Vettem egy ilyen adó vevő párost:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Mindkettőt 5v feszültség alá helyezem, majd a vevőre kis idő után adom az engedélyezést(rákapcsolom az enable lábra az 5V-t). De állandóan hibás információkat küld a vezérlő rxd lába felé a vevő, még ha a transmitter egység data lábára +5V-t kötök is.

A pdf alapján úgy tűnik, semmilyen initalizáló műveletet nem kell elvégezni a modulokon.. Miért lehet ez a folyamatos adatrengeteg?

(az antenna 8,6cm 2mm es szigetelt réz)

Valaki tudna segíteni?
Zoltán
(#) pucuka válasza mzozo95 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Addíg, amíg a vevő nem kap hasznos jelet, addíg a zajból készít kimenő jelet, amit tapasztalsz. A rádiós összeköttetés egyenszintet nem tud átvinni, csak inpulzus sorozatokat. Az adatfolyam összetételéről pedig olvasgass. (manchester kódolás, idle frame stb.) nézz át másik hasonló topikba.
Bővebben: Link
Következő: »»   17 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem