Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   150 / 254
(#) Hp41C válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Most vegyünk inkább minél több VFD, TFT, LCD kijelzőt, amíg még olcsó. Tegyük félre. Majd 10 - 20 év múlva gazdagok leszünk...
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Sziasztok,
Tudna esetleg valaki beszerzési lehetőséget 74141-es meghajtóra (nem a ruszki!). Tartaléknak szánnék 20-30 darabot és a vaterás emberem elérhetőségét elhagytam. Ha nincs ötlet megveszem a ruszkit...
köszönöm.
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
..meg benzint, meg kisdoktorit, meg....
(#) debiansix válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia,

Esetleg eBay-en probalkozhatsz: Bővebben: Link
(#) MrBrown válasza debiansix hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Szia,
Igen de ott is többnyire a ruszki van ami nem drága de itthon olcsóbb!
(#) Csupasz válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nem így gondoltam, csak aki tervez valamit, az minél előbb szerezze be.De ha ebből akarsz meggazdagodni, akkor adva van a lehetőség.....
(#) kocsgab002 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Működésben ugye semmi különbség nincs a kettő között? Talán élettartamban egy kicsit jobb az sn74141..Én is jó sokat betáraztam belőle otthonra...ki tudja....
(#) MrBrown válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Van külömbség élettartamban?
Egyébként szerintem ha a "szokásos" 170-180V / 2-3-4mA-el használom nem igen kéne tönkremennie ebben az életben...
(#) Atosz90 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Én vettem a vaterán 20 darab ruszkit, és gondok vannak vele, mert a multiplexes vezérlés bebolondítja, reszetel tőle az óra, össze vissza számolgat vele, a 74141-el tökéletesen megy.
De viszont ha nem multiplexelve hajtod a csöveket, akkor tökéletesnek bizonyult.
(#) MrBrown válasza Atosz90 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Részemről ez nem probléma mert a mostanában készülő és az összes (jövőbeniekben is) órámban alkalmazandó program szigorúan non-multiplexes lesz!
(#) bbazs hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok!

6db IN-18-as csöves órához keresnék nem multiplexes vezérlést, nyákrajzot.
Ha valaki kitudna segíteni, nem szeretném multiplexelve meghajtani, és nem találok sehol nyákrajzot, csak kapcsolásokat.
Előre is köszönöm!
(#) H2opok hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Van egy cnc-s barátom,aki gyönyörüen tud gravirozni, plexibe is. A fekete plexis órámba akarok,próbálnánk, valami rövid kis szöveget. Olyat ami utal esetleg a nixi csövekre,ezek múltjára, vagy az idövel kapcsolatos,vagy egy találó nevet adni a vekkernek. Lenne valakinek vami ötlete mit lehetne ráirni. Angolul.
(#) H2opok válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Na hogy ŕllsz a crom disz terveivel?
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Őszintén? Sehogy. Mostanában annyit rohangálok mint a töketlen kutya és csak 10 percekre tudok a gép elé ülni. Remélem, hogy azért hamarosan rakhatok fel terveket.
(#) havranarpi hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
TOM025-ös órához beültetést hol találok?
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
A cikkhez csatolt fájlban...?
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
CSak nyákajz van.
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Esetleg ha kikapcsolod a nem kívánt részeket/rétegeket...?
(#) sooty válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
A Bulova óráknak volt egy változata Accutron , Computron jelzéssel.
Szerintem lehetne a nixis óra : Nixietron
( Néztem a neten nem túl elcsépelt egy órát találtam ilyen néven, de arra sincs ráírva )
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
The nixie tubes were the Wonders 1960
(#) H2opok hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
És ha valamit a feltaláló, Haydu K. val kapcsolatos dolog lenne? Végül is ők találták föl, és ráadásul magyarok is. Lehet ha ők nincsenek, ez topik se lenne.
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Egy kis adalék.
(#) H2opok válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Pont ezt néztem az előbb.
(#) H2opok hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Ilyen tápcsatit be tudna szerezni valaki?
(#) H2opok hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sooty barátommal "próbálgattuk", hogy a glimm -ha az időt beállítjuk pl. este 8-ra vegye le a fényerőt- és ezt a glimm-el is tegy meg. De sajna ez nem működik, hiába kötjük a glimm egyik ágát valamelyik cső anódjára. A katódra kellene, de ez meg így nem igazán kivitelezhető, mivel nincs olyan katód ami mindig fesz alatt van.
Valakinek valami ötlet erre? Csak mert ha este leveszi a fényerőt, akkor a glimm elég zavaró.
(#) patexati válasza H2opok hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! Már próbáltam én is.. Nekem van egy ötletem ami némi kompromisszum árán lehetne kivitelezhető és a programot is át kéne írni kicsit.. Szóval vannak a csövekben nem használt számok is én ezeket gondoltam,hogy leválasztanám a katódját a csőröl és ez hajtaná a glim-et..Akár villoghatna is és működne a multipexes fényerő állítás is..Nálam a glimek nem a +180V ra mennek most sem mert rákötöttem ez egyik anódellenállásra így kikapcsol ha standby állapotba lép..
(#) H2opok válasza patexati hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Először mi is erre gondoltunk, de sooty -nak aztán eszébe jutott hogy az lesz, ahogy most neked van, kikipcsolna.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia Hp41C!

Azt szeretném kérdezni, hogy az RGB vezérlést ha elhagyjuk megoldható lenne e egy I2C-s hőmérséklet mérés megvalósítása? Remélem nem írtam butaságot?
(#) havranarpi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Úgysem találom
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia!

RGB panellel együtt is megvalósítható...
Következő: »»   150 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem