Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   69 / 199
(#) janikukac hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Már nagyon sok ideje ezzel küszködöm, hogy a megfelelő pontba kössem a kijelző szegmenseket. Sajnos nem sikerül,csak 1000 átkötéssel, ezért szeretném kérni, hogy aki ért hozzá, az nézzen már rá,hogy minél szebben hogyan tudná megoldani?! Köszönöm szépen ! Bővebben: Link Ja, és ha valaki le tudná ellenőrizni, hogy a makrót helyesen készítettem el, annak köszi !

Üdv !

KIJELZZ.LAY
    
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Két kérdés:
A te kijelződ közös anódos vagy közös katódos?
Tisztában vagy vele, hogy ez multiplex üzemű kijelző?
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia! Az 5-6 lábtávolság 10,16mm helyett nálad 12,70mm.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia!
Közös anódos elméleteim alapján, CA-val kezdődik, nem CC-vel. Tudatában vagyok, és sajnos nem pontosan ismerem az ilyen fajta kijelzőket. Pontosabban ehhez a kapcsoláshoz kellene : Bővebben: Link

Reloop: Ki tudnád akkor megfelelőre javítani, illetve akinek van ideje, az segítene benne.?! Már szinte kész a rajz, csak finomítgatni kellene rajta, de ez a kijelző rész egy délutánt vett el, és nem sikerült.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Egy oldalon átkötés nélkül felejtős. Te eddig hány átkötéssel tudtad megoldani?
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
4, és még nincs kész egyáltalán. Plusz ugye most mondta reloop kolléga, hogy hibás is, tetejében csúnya is lett..
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Az a hiba csak annyi, hogy két raszter kell balra tolni a jobb oldali csoportot. Kíváncsi vagyok a 4 átkötéses megoldásodra!
(#) kokozo válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Szia! 1 átkötés még belefér?
(#) kokozo válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Bocsi nem neked hanem Janikukacnak akartam írni!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Itt egy lehetséges megoldás. A csinosítás rád vár.
Én azzal számoltam, hogy te az A-G és DP valamint táp szintén a nyákon van és nem tüskesorral csatlakozol. Ha tüskesorral csatlakozol akkor az átkötések szinte nullázhatók.
Ne feledd ez multiplex kijelző.

janika.LAY
    
(#) reloop válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Nálam a sorrend változott.

Jani.lay
    
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Ha kokozo rajzát átcsinosítod akkor 4db átkötés az egész. Persze nem ellenőriztem, hogy jó-e amit csinált, de bízom benne. Én csak belefirkáltam, hogy szemléltessem.
Így, ha a nyákon van minden akkor ez jó kiinduló alap, ha pedig tüskesorral csatlakozol akkor reloop megoldása a nyerő. [OFF]már megint alul maradtam...

kokozo2.LAY
    
(#) janikukac hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem, Szentmisén voltam.
Kokozo változata nagyon tetszik, mivel a sorrendet megtartva, egy átkötéssel megoldotta. Esetleg valaki megmondaná, hogy helyes-e az egész? Köszönöm kokozonak, bízok a helyességében !
Az egész tüskesorral fog csatlakozni, hiszen nem férne bele a megfelelő dobozba, ha egy panelon lenne minden!
Esetleg még egy kérdes, hogy kokozo kijavítottad-e a mérethibámat , amit a fiúk mondtak a rajzomon?

Üdv mindenkinek, még egyszer köszi !
(#) janikukac hozzászólása Ápr 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Mivel nem kaptam választ, és ettől eltekintve az idő még mindig szorít, így elkészítettem a nyákrajzot, csak a legeslegvégét, ahova a banándugók mennek nem tudtam 4-et bekötni, mert vagy nem tudom hogy hova, vagy nem tudom megoldani. Ezért kérnék egy ellenőrzős-javítós-berajzolós segítséget tőletek. A kapcsolás itt található Bővebben: Link

Köszönöm szépen, János !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Szia! Vannak hibák rendesen meg ne csináld.. először is az ic alatti ellenállást minek tetted be az ic alá amikor felette simán elfér (24-es láb) és akkor 1 ákötés minusz, a 3,3 voltos rendszered se jó mivel az egyes láb ami ugye egy 10-k-s ellenálláson keresztül kapja meg a feszt onnan vitted tovább.
20-as lábnál az az átkötést hogy gondoltad, az ic-t átfúrva? A mode gombot egy zárlatnak szántad? Mert akkor jó lett Egyenlőre ennyi mert csak most tudtam ránézni 5 perce..
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Uhh, király. Megvárom még reloop-ot, ő is mondta, ha lesz idő segít,szóval egyszer akarok nekifeküdni.
Köszi !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Pár hibát kijavítottam meg az összes átkötésedet kitöröltem, nézd át hogy szerinted így jobb e..

janinak.lay
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nem rossz ! Sőt! Amúgy a kis gomb még mindig zárlatos , nem? Amúgy amit nem értettem, és ugye nem tudtam megcsinálni az a banánaljzatok bekötése. Ugye egyet bekötöttem, amivel a voltot mérem...
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
A kis gomb nálad összekötötte a testet a 3,3 voltal a 20-as lábnál nézd meg.. A 19-es láb helyett nálad arra volt kötve. Így már nem zárlat elvileg.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
De buta vagyok.. Áááá. Köszi !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Curent = R sönt és az lm356 közös lábára
resist2 = 3,3 volt
resist1= atmega 25-ös láb ahol az ellenállás is van ha jól néztem.. de ezt erősítse meg más is ha lehet.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Ennyit tudtam változtatni. Ha a többit is megcsinálom, nem lesz teliföldben egy két alkatrész, szóval ez a pillanatnyi állapot. !

multi.LAY
    
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nekem sikeredett igaz kellett bele sajna még 1 átkötés

janinak.lay
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Mivel át lett helyezve, felrakom ide a pillanatnyi állapotot (amelyet szerkesztettem)... Üdv!

janinak.lay
    
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Jani én nem értem miért küzdessz ennyit ezzel a nyákkal. A KIT oldalán vannak róla képek. leírás,videó. Azokat tanulmányozva már rég készen lennél és azokból minden kérdésedre ott a válasz is.
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Igen, de nyákrajz nincs. Meg dry-al akarom csinálni, ahhoz meg főleg nincs negatív rajz sehol.

Szóval várom még a tippeket, ki mit talál!

Üdv !
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Kicsit még pofáztam rajta, felrakom. Várom a véleményeket !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Szia! Nézd meg én is változtattam rajta egy kicsit.

janinak.lay
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Váo, eltűnt az átkötés ! Köszi !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
A legfelső 10k-s ellenállás felső vezetéke nem éri el a lábat kb 1 mm hiányzik azt még húzd be.
Következő: »»   69 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem