Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   612 / 1271
(#) dave500 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Értem. Sajnos a közelemben nincs elektronikai üzlet, szóval csak rendelni tudnék. Másik TV-ből bonthatok ilyet?
(#) BarnaPili válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Színes TV-kben mindben van ,ami katódsugárcsöves.Símán bonthatsz.Ha kiszeded,rázd meg,ha zörög...kukszi
(#) dave500 válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Akkor úgy lesz! Köszönöm a segítséget! Ha nem találok PTC-t , akkor meg jó lesz "játékra".
(#) ABU válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszi, ezt még kipróbálom. A képcső goldstar a sasszi meg 111-579J
(#) kadam hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
Sziasztok! Egyik nap bedöglött a TV a konyhában, gondoltam megnézem mit tehetünk érte. Bekapcsoláskor a LED villog párat, de semmi sem történik. Kivettem a sortranzisztort, az működőképes. Bekötöttem a helyére az izzót, az nem világított. Az itt olvasottak alapján a tápnak lehet baja. Minden alkatrészt átnéztem, minden jó. Van benne egy 3SO680RF nevű cucc is, gondolom ez lehet a táp vezérlése. Az adatlapja itt található: Bővebben: Link Úgy látom, hogy az 1-es és 2-es lábak egy FET-hez kapcsolódnak. Köztük pár száz ohmos ellenállást mértem. Ha jól gondolom, hogy az FET és ha ott mérhető ellenállás van, akkor az rossz. Szeretném ha valaki elgondolkodna kicsit és megmondaná, hogy jól okoskodtam-e vagy valami nagy marhaságot csinálok éppen. Szóval a kérdésem: Jó volt a fenti gondolatmenet? Üdv.: Ádám
(#) BarnaPili válasza kadam hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Milyen típusú TV ez? Ha villog a LED az elején,nem lehet,hogy a tápja megy?
(#) kadam válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Samsung Hitron Black hátulján a száma: CK-20P30BT. abból gondoltam ami gondoltam, hogy itt olvastam az egyik oldalon valakinek ugyanez volt a gondja. A LED világított, de bekapcsolni nem tudta a TV-t. Elolvastam a neki írt hozzászólásokat, minden gondom ugyanaz, mint neki. Kentaur4 írt le ugyanilyen problémát.
(#) BarnaPili válasza kadam hozzászólására (») Ápr 7, 2012 / 1
 
(#) kadam válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Köszönöm. Épp most kezdtem keresni.
(#) kovacspista válasza ABU hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Sajnos nincs sok időm, de így hirtelen ránézve az jutott eszembe, hogy nem az ic vezérlésével lehet gond?? Fényerő, kontraszt stb - re gondolok. Ha Pl. nincs fény adva a készülékre valamiért, akkor sincs kép. A kontakt hiba lehet ezekben a körökben is, akár alkatrészen belül is. Meg kellene nézni, hogy az ic a fényerő stb. szabályozza e? Ha igen, akkor utána lehet valami, ha nem akkor ennek megfelelően előtte.
(#) BarnaPili válasza kadam hozzászólására (») Ápr 7, 2012 / 1
 
Én úgy látom a rajzból,hogy nincs ebben külön stby táp.
Így a táp IC nagy valószínűséggel jó.Viszont azt a kis elkót (33uF) cseréld ki.47Uf jó helyette.
(#) kadam válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Rendben, holnap azzal kezdem és jelentkezem mire jutottam. Addig is köszönöm.
(#) kentaur4 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Akkor az mit jelent, az nem lehet rossz?
(#) gaben62 válasza kadam hozzászólására (») Ápr 8, 2012 / 1
 
A táp biztosan jó, ahhoz ne nyúljál, ne cserélj benne semmit.
A sorvégtranzisztort viszont cseréld ki, a kollektorán levő járulékos védő diódát,/ha van benne/, is mérd ki.
Amennyiben zárlatos cseréld ki,azt is.
(#) gaben62 válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nem tudom milyen Ic.ről írsz, de annak semmi köze a hiba jelenséghez.
(#) kadam válasza gaben62 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Kicseréltem a tranzisztort, továbbra is ugyanaz a helyzet. A LED világít, amikor bekapcsolnám a TV-t villog egy kicsit, de semmi. A dióda be van építve a tranzisztorba. (KSD5071 tranzisztor). Méréseim szerint a tranzisztor jó. Hogyan tovább?
(#) ABU válasza kovacspista hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Hát ha bejön a kép a 18. láb birizgálásával, akkor az előlapi potikkal lehet állítani rendesen a színt, kontrasztot, fényerőt. Csak bekapcsoláskor valamiért nem megy. Megnézem még azt az osztó részt. Kezd már egy kicsit elegem lenni ebből a romhalmazból... Jövőhéten kérek egy szkópot kölcsönbe, ezt már egy darab multiméterrel nem lehet megnézni
(#) ABU válasza ABU hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Megvan a megoldás! A 18. lábon lévő osztó felső tagját egy kicsit csökkenteni kell, úgy 100k-ra az eredeti 120k helyett.
(#) BarnaPili válasza kadam hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
A szekunder oldalon,stby állapotban milyen feszültségeket lehet mérni?
(#) kadam válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Szekunder oldalon konkrétan hol mérjem? Elég sok cucc van benne én meg még nem vagyok otthon a TV javításban. Egy kicsit félek is tőle, nehogy kárt okozzak még vagy esetleg közelebbről megismerkedjek a feszültségekkel.
(#) karaszbandi válasza kadam hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Azért nem olyan sok az. Max 3-4 féle fesz van a szekunderen.
(#) kadam válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Úgy értem alkatrész van sok. Hol kell mérnem a szekunderen? Magán a transzformátoron? Lehet, hogy hagynom kéne a fenébe. :no:
(#) Orion90 válasza kadam hozzászólására (») Ápr 8, 2012 / 1
 
A tápegység transzfomátoránál azon az oldalon ahol van egy 160 vagy 200 V-os elektrolit kondenzátor, itt van 3-4 db dióda is. Ezeken kéne feszültséget mérni. A műszerzsinór egyik végét testre rakod (pl. a tuner fémházára), a másik végét a diódák katódjára (csíkozott vége). Mérd meg ezeket készenlétben és indításkor is.
(#) Orion90 válasza kadam hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Sajnos nem találtam rajzot hozzá, így látatlanba elég nehéz segíteni. Többek között az előbb említett kondenzátor kiszáradása esetén is tud ilyet csinálni. Ha nem jutsz előrébb, próbáld meg pákával átmelegíteni és úgy indítani készenlétből a tv-t. Ha a sorvégtranzisztor bázisát (bal szélső láb) visszakövetve találsz elektrolit kondenzátort, cseréld. (ügyelj a polaritásra).
(#) kadam válasza Orion90 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Nekem van hozzá rajzom, már kaptam. Van abban a kis doksiban egy olyan ábra, hogy "no power". Érdemes lenne azon elindulni és megméregetni amit kér? Sajnos csak most fedeztem fel, hogy van benne ilyen leírás.
(#) jjozsef hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy Thomson VTH6125G VCR-hez szeretnék hangolni egySupportPlus7 t.kapcsolót ebben kérném a segitségeteket nincs kódom hozzá.
Köszönöm
(#) kadam válasza Orion90 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Megmértem pár dolgot. A rajzon látható diódákon a következő a helyzet: D802 - 150 V 1 - 2 volt ingadozással, D805 - 11 - 12 V ez is folyton ingadozik. Amikor be szeretném kapcsolni a feszültségek nem változnak. Továbbá méregettem a sorkimenő lábainál is. Mindegyik mellé oda van írva egy feszültség érték, de az összesen 0 V-ot mértem. Megmértem a dokumentációban szereplő dolgokat is. Az utolsó pontban van a hiba, nincs feszültség az IC201 40. lábán. Ilyenkor azt írja, hogy cseréljem ki ezt illetve a sorvégtranzisztort és annak a meghajtását. Mivel utóbbi kettő hibátlan csak az IC marad. Valami javaslat még, hogy mit tehetnék?
(#) kadarist válasza kadam hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia!
A sortranzisztor kollektorán mértél feszültséget?
(#) kadam válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia! Ott még nem próbálkoztam. Mekkorát kellene találnom rajta? Ha nem túl nagy kérés írnál róla, hogy miért itt keressük a feszültséget illetve a hibát? Szeretném érteni a dolgokat, hogy később egyedül is boldoguljak.
(#) kadarist válasza kadam hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Mivel a tápegységed működik, ezért a villanynak odáig is el kellene jutni. Ha nem jut el, akkor nem indul a készülék. Ezt a 150V-ot kell mérned a kollektor és a test között, és a méréshez nem kell kivenni a tranzisztort.
Következő: »»   612 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem