Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   344 / 607
(#) Lacko12 válasza kovizozi hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
A venti fontosabb adatai:Feszültség: 12V /Indulási feszültség: 4,5V /Áram: 0.15A
Jó rendben akkor a táp részt nem kell túl bonyolítani!
Köszönöm szépen a segítséget.
(#) Zsoltipapa válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Szia! Nem, mert a bd244 csak sima tranzisztor,de a tip127 az pedig darlington.Tehát szigoruan tip127,vagy hasonló darlington.Üdv.
(#) sanyi1200 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Nekem már csak egy trafó kéne hozzá. van is itt a hobbielektronikán egy hírdeterr trafó :http://www.hobbielektronika.hu/apro/hirdetes_26897.html#comments

szerintetek ez meghajtaná?
(#) kovizozi válasza sanyi1200 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Csak akkor lesz jó ha a 25v-os része is bírja a 100-150w-ot.
(#) reloop válasza sanyi1200 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sajnos nem jó hozzá.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a hidalt panelnak a táp részébe 8 darab 2200µF-os kondit terveztem ami 17.600µF összesen.
És mondta egy illető hogy nem érdemes ilyen sok kondit belerakni inkább kevesebbet de nagyobb értékűt mert ez is vihet zajt a rendszerbe.
Ti már tapasztaltatok hasonlókat?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
A több kisebb kondenzátorból épített táp a bevált megoldás. Jó a terved
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Értem köszi szépen most megnyugtattál
(#) Death01 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Üdv.
Ez a potméter bekötési rajz jó?
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Üdv! Remek.
(#) Death01 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Köszi
(#) sanyi1200 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
És valaki esetleg nem tud olyan trafót ami épp alkalmas erre a célra?
(#) reloop válasza sanyi1200 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
A nagy alkatrész-forgalmazók árulnak transzformátorokat, ezek ára elég távol áll az átlagos amatőr pénztárcájától. Javaslom látogasd a használt-cikkel foglalkozó netes oldalakat. Szánj rá időt, és egy jó horgász türelmével várd ki a kapást.
(#) sanyi1200 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Ezt fogom tenni.

volt is egy nagyon jó árban és mondták is nekem hogy az tökéletes lenne de inkább nem vettem meg. na most visszagondolva elég kár hogy nem vettem meg.
(#) Alkotó válasza sanyi1200 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Vedd fel a kapcsolatot "fleta" fórumozóval. Akkor olyan lesz, amilyet kérsz.
(#) Szabi1 hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Hello!
Vettem egy tda 7294 híd kitet.
Bekötöm a tápra +-37vdc üresjáratban és 4A
Rákötöttem egy 8 ohm 50w hangfalat.
A gond az hogy nem hangos alíg hajtsa ki a hangfalat is. Mi lehet a gond?
A táppal nem lehet gond, mert ha kihúzőm a tápot akkor még szól jól sokáig.
Annyit vettem észre hogy az 5 (NC) ös érintkező itt ösze van kötve a 10(MUTE) es érintkezővel. az nem baj?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia! A visszacsatolás ellenállásait nézd át, azok állítják az erősítést. A TDA7294-es 5 - 10 lábai összeköthetők, mint írtad is az 5-ös nem érintkezik semmivel.
(#) bencikusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!
Ha jól emlékszem, akkor a hidat nem vezérli ki teljesen a normál vonal szintű jel.
Azt hiszem a teljes kivezérléshez közel 1,5 V kell, tehát szükséges hozzá egy előerősítő.
Üdv b.
(#) Szabi1 válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Nekem C-media cmi 8738 hangkártyám van arról hajtottam meg, a beépíett előerősítő nem elég?
(#) bencikusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Általában elég szokott lenni a hangkártya erősítése.
Akkor valószínűleg Reloop kolléga által említett visszacsatoló ellenállásokkal lesz valami gond.
Kitt ként vetted?
Üdv. b
(#) Szabi1 válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Kittként vettem, 1/4w os ellenállások vannak az baj? Az impedenciájuk megfelelő.
(#) bencikusz válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 / 1
 
Hmm, akkor valami más probléma lehet itt.
Tegyél fel egy jól látható képet a panelről.
Valószínűleg Reloop kolléga tapasztalatára és tudására lesz szükséged.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Jó bele az 1/4W-os. Rajz és/vagy fotó kéne.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Bescanneltem a papírt amit kaptam hozzá, elnézést hogy nem fordítom le a szöveget de nem mond úgyse semmi érdekest az erősítőről. Kikerűltem a potmétert(100k B) és elég hangosan szólt, megpróbálom majd rákötni egy előerősítőre.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
A rajz egyezik az adatlapi kapcsolással. Hangkártyáról (helyesen beállítva a szoftveres hangerőszabályzókat) bőven ki lehet vezérelni. Előerősítőt nem szoktam hozzá használni. Ez a 22k/680R, vagy azonos arányú visszacsatolásra vonatkozik.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Akkor lehet kevés a táp: terhelt állapotban +-34vdc 3,5A üres állapotban: +-37vdc
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
A táp tökéletes. Mértéke nem befolyásolja az érzékenységet (erősítést), csak a leadható legnagyobb teljesítményt.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Oké de én csinálok neki egy tápot +-36vdc re 5A rel hogy maximum teljesítményt hozzam ki belőle.
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok!!

Csináltam új nyákot és most már működik a TDA...

reloop nyáktervét használtam, az egyszerűt....
De lenne egy kérdésem hozzá az a 220kOhm ellenállás menyire szükséges oda? Vagy mit kell csinálnom hogy ne legyen ott, vagy feltétlenül szükséges? Mivel nem volt itthon ekkora ezért 4drb 2Wos 33kOhm +22kohm helyetesítettem el tudjátok képzelni hogy néz ki ...

Van még pár kérdésem:

Vissza olvasva láttam, hogy a TDA el egy aszimetrikus tápról is, ha jól értetettem ez hogyan oldható meg?

Az egy tápról való dual-mono kialakításkor mire kell vigyázni?
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia! A 220k a bekapcsolást teszi koppanás-mentessé. Bármilyen 1Mohm-nál kisebb ellenállással helyettesítheted, esetleg nem lesz olyan hatásos. Válaszd azt, ami legközelebb áll hozzá.
Az aszimmetrikus tápos kapcsolások lényege, hogy a tápfeszültség felére egy mesterséges hideg pontot hozok létre. Ez nagyon jó lett. Aki eddig hallotta, mindenki elismeréssel nyilatkozott a hangjáról.
Következő: »»   344 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem