Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   343 / 607
(#) DJmike válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Üdv, a ventillátor szabályzásnak szerintem az itt található megfelel, ami az oldalon van, itt a linkjeszabályzó

A clip ledes kapcsolást, ha jól emlékszem reloop rakta fel, remélem segitetttem.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia! Clip. A két bemenetet eredetileg sztereóhoz rajzoltam, de lehet vele a híd két kimenetét is figyeltetni.
Ez többfunkciós panel. Védelem, hőfok függő ventillátor vezérlés és túlmelegedés jelző van benne. Prímán bevált. Ha csak részlete érdekel, szívesen kirajzolom belőle.
(#) Lacko12 válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia!
Én is néztem ezt a kapcsolást de valami olyasmit szeretnék hogy figyelje a hűtőborda hőmérsékletét és ha kell bekapcsoljon és egy bizonyos hőfokig hűtse vissza a borát vagy akár ahogy nő a borda hőmérséklete úgy nőljön a ventilátor fordulatszáma!
A kapcsolások közül megépítettem Hővédelem hűtőbordára nevű kapcsolást és még a hibás paraméterű alkatrészek cseréje után is nem működött tökéletesen ezért gondoltam hátha van valakinek valami kiforrt kapcsolása vagy terve.
Ha már fent van a clip led-es kapcsolás akkor azt megkeresem hátha ráakadok a topicban.
Köszönöm szépen az eddigi segítséged
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Üdv!
A clip kapcsolás igen sztereó hídhoz kellene.
Ezt a kapcsolást pontosan hova kössem? a pufferelés hidegítés után igaz? Az a két kimenet akkor meg az erősítő után megy?
Úhh köszönöm hogy így összeszedted nekem
Igen csak a ventilátorvezérlő áramkör kellene van egy 80WA-os toroidom 3 darab 12V-os kivezetéssel ezzel szeretném ellátni a hővédelmet és a hangszóróvédelmet is!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A Clip a táptól kap testet és negatívot. A "Kimenetre" csatlakozási pontok nálam a híd 2. IC-inek kimenetére vannak kötve, de lehet arra is amelyikre a bemenet megy.
A hangszóróvédelem-koppanásgátló rajza.
Mivel a tervezett 9,5V helyett nálad 12V áll rendelkezésre, a 12V relével ajánlott egy ellenállást sorba-kötni a reléd tekercsellenállásától függően.
A nagyobb feszültséged miatt a venti vezérlőbe is korlátozást kell építeni, majd megrajzolom.
Ha az erősítőd tápja toroid trafós, érdemes azt a 25-30 menetet feltekerni rá a 9,5VAC-hez. Akkor nem kell semmit módosítani, és a 80VA-es trafód megmarad nemesebb célokra. Hő és hangszóró védelem panel.
Ebben az erősítőben teljesít szolgálatot - eddig kifogástalanul.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
(#) Lacko12 hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Értem!
Igen toroid lesz 2 darab egyenként 400WA-os 29Vos a teljesítménye.
Mivel a clip kapcsoláshoz 30V kell nekem meg úgy naggyából egyenirányítás után lesz 40.89V persze lesz veszteség is a diódahídon stb de jóval több lesz mint 30 V ezért kell valamit módosítanom a kapcsoláson?
Haladjunk szépen sorjában így nem fogok félreérteni semmit sem!
Köszönöm a segítséged sok segítség ez nekem!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A Clip módosítása: 4,7k->5,6k; 820ohm->1k. Más nem változik.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Értem akkor az rendben van.
Említetted hogy egyszerűbb lenne rátekerni a jelenlegi toroidra 25-30 menetet a kívánt feszültség elérése végett.
Mennyire macerás?
Természetesen egyszerűbb lenne az igaz de akkor elég lenne az az egy 9.5 VAC kivezetés és az el is látja a hangszóróvédő áramkört és a ventilátorvezérlő áramkört is igaz?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Nem sokból tart, 0,5-0,8mm huzal megfelel hozzá. 10 menet felhajtása után mérj feszültséget, abból kiszámolhatod mennyi kell még a 9,5V-hoz.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Rendben köszönöm szépen a segítséget!
Megrajzolom Sprint-Layoutba az áramkört és majd felteszem ide legyél oly szíves leellenőrizni nehogy valami hiba legyen bent!
Köszönöm szépen az eddigi segítséged nagyon sokat segítettél!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Rendben köszönöm szépen!
Pont most készült el a clip ledes!
Láttam hogy raktál fel képet ahol a hangszóróvédő és a ventilátorvezérlő áramkör együtt helyezkedik el!
Annak a panelnak szükséges a 9.5V váltóáram igaz?
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Ma kész lett a trafóm és ugy gondoltam hogy ki próbálom az erősítőmet, amit már régen elkészítettem de trafó hiányába még nem próbáltam ki...

Össze rakom a tápot légszerelésben, működik +-30V.
Akarom rá cinezni az erősítő táp drótjait egyszer csak pukk szikra kiséretében ki sültek a kondenzátorok...
Még jó, hogy feltöltve voltak, mert ha nem akor lett volna füst rendesen ha be dugom a trafót, így csak ilyetség.
Na szóval hogy is van ez?
Ahogy méregettem +,-,gnd is rövid zárban van?
Mi lehet a hiba?
(#) kovizozi válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A graetz-ed nem lett zárlatos? Illetve amíg a kondik nem töltődnek fel addig azok rövid zárak. Hány uFarad os a puffer?
(#) luluzulu válasza kovizozi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
A graetzel nincs hiba, a 3200µF puffer, lesz az meg tobbis csak most nincs otthon. több kondi.

A táp az jó egészen addig még nem kötöm be az erősítőt.

Az erősítőmel nincs valami rendben. Ugy van rövid zár ogy a gnd-hez viszonyítva +- is rövid zárt mutat...
(#) kovizozi válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Tehát az erősítőfele van a rövidzár?
(#) kovizozi válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Esetleg forraszd ki az IC-t és nézd meg hogy ott is rövid zár van e maga az IC táp lábain. Ha igen akkor szerintem halott az IC.
(#) luluzulu válasza kovizozi hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Akkor ideges leszek mert mind a két egymástól fügetlen IC ugyanazt a tünetet mutatja.
(#) bencikusz válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Bocsánat, hogy bele szólok, de a kondenzátor tulajdonságai közt ott van az, hogy a kondi feltöltve "szakadásként" viselkedik "kisütve" rövidzárként.
Remélem tudtam segíteni.
üdv. B
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Szia! Legyen számodra tanulság, hogy csak kisütött tápra kötünk erősítőt. A TDA7294 sajátossága, hogy egyik tápszültség hiány esetén tönkre megy benne a MOSFET.
A végfokot kösd le a tápról és a hangszóróról. Mérd a 13, 14, 15 lábakat minden kombinációban dióda/szakadás vizsgálóval. Hibátlan IC esetén szakadás, vagy P/N átmenet mérhető.
(#) luluzulu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
többet ilyet nem csinálok, de a másik erősítő is ugyan ezt produkálja és az még eddig nem kapott semmi féle tápot. Szerintem valami más a probléma... holnap majd felteszek pár képet róla hátha valakinek valami szemet szúr...
(#) Zsoltipapa válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia! Én ezt a venti vezérlőt használom,a hőmérséklet változásával arányosan nő,vagy csökken a fordulat szám.Érzékenysége álitható,remélem segitettem.Üdv,Zsolt.
(#) Alkotó válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
(#) luluzulu hozzászólása Ápr 10, 2012 /
 
Igazatok volt az egyik IC meg halt, a - és a GND közöt szakadást mérek De a másik IC az hibátlan de persze meg sem mukkan...
A kimeneteken 0,4V jelenik csak meg...
(#) accaboj válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia! TIP127 helyett mehet bd244?
(#) Lacko12 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Szia!
Pont hasonló kapcsolást kerestem!
Lenne pár kérdésem azért.
Akkor ha jól értem szobahőmérsékleten nem is kapcsol be és nem is forog még lassan sem a ventilátor csak ha a Tmin-t átléptük és addig 1 led sem világít.
És látom hogy van egy ventilátor és egy relé kivezetés.
Amit említettél relét az omron g2r-2 pont van belőle itthon csak hogy akkor azt hogyan kössem be az áramkörbe? És ezt az áramkört használhatom úgy hogy sorosan van kötve 2 venti és nem 1-et hajt?
Végül hogy körülbelül mennyi az alkatrészköltsége a panelnak?
Válaszod előre is köszönöm!
(#) Alkotó válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 / 1
 
1. Akkor indul a ventilátor, mikor eléri a hőmérséklet a Tmin-t, és ezért kigyullad az első led. Ha ezt szobahőmérsékletre állítod, akkor már ott forogni fog, de valóban célszerű e fölé beállítani.
2. A relé egy plusz védelmi lehetőség. Kipróbáltam, remekül működik, de az én példányomon nincs bekötve. Ennek pl. olyan értelme van, ha a ventilátor teljes fordulaton sem képes lehűteni a berendezés figyelt részét, akkor ezzel ki lehet kapcsolni, vagy leválasztani a terhelés, vagy valamilyen egyéb módon be lehet avatkozni. A relé típusa mindegy, csak az ő feszültsége és ellenállása passzoljon, illetve a kapcsolható teljesítménye is megfelelő legyen. De újra mondom, akár ki is hagyhatod.
3. A ventilátor duplázása sorba kötéssel nem lesz jó, mert akkor darabonként csak fél-feszültséget fognak kapni. Ha szükség van a duplázásra, akkor csak párhuzamosan tudom elképzelni, de az őket meghajtó félvezető hűtését ebben az esetben vélhetőleg meg kell növelni.
4. Fogalmam sincs mennyi az anyagköltség. Valamelyik beszerzési forrásodnál nézd meg az egyes elemek árát, és már meg is van az eredmény.

Javaslom, olvasd el Proli007 cikkét (amire hivatkoztam korábban). Ebben nagyon jól leírta a szerző, miként működik a kapcsolás, ami egyébként az Ő "találmánya" csak ezt szerényen elhallgatta.
(#) Lacko12 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Rendben áttanulmányozom a cikket.
Akkor ha megnövelem a félvezető hűtését és párhuzamosan kötöm be a két ventilátort akkor nem lehet semmi baja az áramkörnek?
2.Látom hogy egyenárammal működik a kapcsolás szóval előtte egyenirányítani pufferelni esetleg hidegíteni kell a váltóáramot.Mekkora kondik szükségesek a táp részhez és esetleg kell bele valami extra alkatrész?
(#) kovizozi válasza Lacko12 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Ha a ventilátoraid nem zabálnak túl sok áramot akkor nem lesz baja mert a végén a FET 22A-os. A táprésznél szintén a ventik áramától függ ha pl PC ventilátorokról van szó akkor elég egy 7812-es stabilizátor IC a végén 100nF-al elején meg néhány száz µF-os elkoval.
Következő: »»   343 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem