Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Nyomtató probléma
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Egy HP laserjet 1300-nál van egy problémám, hogy a teszt oldal már halvány új toner esetében.
Nekem is a laseregységet kell megtisztítanom? Ilyen típusút takarított már meg valaki? Köszönöm előre is. Zsolt
Nem tudom, hogy ez a kérdésem itt nem volna-e jobb helyen.
Egy HP laserjet 1300-nál van egy problémám, hogy a teszt oldal már halvány új toner esetében. A laseregységet kell megtisztítanom? Ilyen típusút takarított már meg valaki? Köszönöm előre is. Zsolt
A tükröket kell megpucolni, jó esetben.
Köszi. De merre találom? A lézer egységben?
Zsolt
Kíváncsiságból szétkaptam megint az egyik 00A-s tonert, kiszedtem a DrBlade-et nagyon gyengének/puhának tűnik olyasmi mintha valami szilikongumi lenne.
Ez szerintetek egyértelműen az elöregedés jele, vagy ennek ilyennek kell lennie? Sokkal gyengébb még az egyik elöregedett tisztítópengénél is, és ugyan úgy ha egy helyen meghajlítom picit nem ugrik vissza rögtön egyenesre, mint egy új törlőpenge, hanem csak lassan nehézkesen egyenesedik újra ki. Ha el is van öregedve ez okozhatja a hibát ami a képeken látszik (csíkok/halvány nyomtatás) vagy annak az oka inkább máshol lesz? Üdv: Laci
Üdv!
Nemrégiben vettem egy használt HP Laser Jet 4MP típusú '93-as gyártmányú nyomtatót. Az eladója adott hozzá egy vadi új után gyártott festékkazettát. Hazahoztam, és a lenti képen látható módon nyomtatott. Megkaptam hozzá az eredeti kazettát is, azzal pedig a második képen láthatóan nyomtat. Az után gyártott kezettát szétszedtem, a kést megpucoltam, a hengereket áttörölgettem, de az eredmény ugyanaz. Magát a nyomtatót is már szétkaptam. Áttörölgettem minden optikai részt, minden hengert, de semmi változás. A zöld henger mindkét kazetta esetén festékporos marad nyomtatás után is. Azt feltételezem, hogy a régi kazetta zöld hengere már öreg, az után gyártott pedig simán gagyi. Mi lehet a gond? Fektessek be egy másik kazettába?
Szia
Szerintem a tonerrel van gond, de ne kérdezd, hogy mi, mert én is találkoztam pár olyan esettel, amikor a festékport kellett kicserélni és megjavult, pedig elvileg tök ugyan az a tipus volt. Elképzelhető, hogy a toner por öregszik, de mivel az összetétele titkos ezért mi szerelők elfogadjuk, hogy van és működnie kell vele, de hogy konkrétan hogyan ahhoz gőzünk nincs. A második képen van egy blade hiba is. Ha nagyon kötődsz ehhez a nyomtatóhoz, akkor a jó blade-s kazettát tisztítsd ki csontra és töltesd újra.. hátha. Üdv
Értem. Rendeletem festékport, meglátjuk mi lesz.
Csak azt nem értem, hogy ha a festék rossz, akkor miért marad a szelénhengeren nyomtatás után is festékpor?
Szerintem a törlőpenge cseréjével kell kezdeni mert az a kazettában tönkremegy még akkor is ha a kazetta nincs használva.A toner nem annyira hamar öregszik mint a törlő lamella. Használtam már 15 évnél régebbi tonert és azt kell mondjam ,hogy egészen jól viselkedett!
Üdv!
Én még megfejelném azzal, hogy megnézném az érintkezőket, mert lehet hogy nem kap bias-t, és azért lesz csont fekete. Erre utalhat még az is, hogy a fényérzékeny henger festékes marad. A törlőkést (blade) csak ezután szedném szét. Aztán majd kiderül hogy beborul-e..
Szerintem el kellene dönteni már egyszer és mindenkorra azt , hogy mit és milyen minőségben közlünk ! Az volna a legjobb ha csak egy windows tesztlapot mutatnánk be és azt is csak szkennelt változatban. Gyenge fotókról nem igazán lehet helyes véleményt alkotni , másodsorban nem tudjuk azt, hogy mi a fotó tartalma szándékosan volt-e teljes fekete tartalom nyomtatva!
Üdv!
Az új toner eredeti festékkazetta? Mert ha igen akkor lehet az optikát tisztitani!A tükör és a lencsék következnek!
Üdv!
Huhh.. egy pillanatra már azt hittem le leszek itten oltva hogy nekem címezted..
![]() Amit feltettél tesztoldalakat szerintem teljesen jó lenne erre. Üdv!
Valóban nem közöltem, hogy szándékosan nyomtattam csupa fekete lapot. Azonban feltételeztem, hogy ha egy képen egy szöveg és egy teljesen fekete papír van, akkor az egyértelmű.
Másodsorban, a kollégiumomban valahogy nincs lapolvasóm, ezért nem volt más lehetőségem mint a fénykép. Nem is vártam azt, hogy majd itt olyan tanácsot kapok, ami pontos hibaleírást ad, csupán arra voltam kíváncsi, hogy azok az emberek, akik már foglalkoztak nyomtatókkal első ránézésre mit tudnak mondani. Meg is kaptam az infót: valószínűleg a festékkazetta a hibás, vettem is egy újat. Köszönöm mindenkinek a segítségét, tanácsát, remélem megoldódik a probléma, legközelebb pedig pontosabban fogok kérdezni!
Bocs ! Nem volt ilyen szándékom ! A (#1203120)-as hozzászólásra válaszoltam punkkazy-nak ! Fogalmam sincs mi történhetett .
Üdv! Kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánok mindnyájatoknak!
Sziasztok
Kis segítség kellene ha valaki tudna mondani valamit. Canon MP 140 nyomtató valamiért nem szkennel. Ki sem ír semmi hibakódot, kitesz a kijelzőbe egy 1-est. Szóval nem is csinál semmit a nyomtató része jó. Köszi előre is .
Szia, eloszor is meg kell kerjelek, hogy az irasjeleket hasznald, mert szinte ugy ertettem, hogy a nyomtato resze sem csinal semmit. Aztan nem irsz semmit a fenymasolas funkciorol, az mukodik-e? Ha tudsz vele fenymasolni es nyomtatni is, szoft/driver problema lesz. Udv.
Szia pika75
Köszönöm a segítséged. A többi része, a nyomtató és a fénymásoló része is jó. Mióta újra lett telepítve az operációs rendszer, azóta nem működik a szkennelő. Mit tudok tenni? Még egyszer köszi a segítséget.
szia, ahhoz, hogy szkennelni tudj, kell egy szkennelo program is (irfan view, stb), azonkivul a gep szkenner driver - jet is fel kell telepiteni. Amikor op rendszer ujra lett telepitve, valszeg letorlodott a fent emlitett 2 szoft kozul valamelyik, es azert nem megy neked most a szkenneles. Udv.
Sziasztok!
A problémám az, hogy vettem a Canon LBP5050 (hp cp1215) nyomtatóba egy-egy felújított Y és M tonert, majd egy pár oldal nyomtatás után kihozott egy olyan hibát, hogy "Out-of-Register Colors Correction has not been performed. Perform calibration again" Sajnos az újbóli kalibrálás sem segít és így nem nyomtat valami szépen, mert el vannak csúszva a színek a nyomaton. Közben utánaolvastam a témának, találtam olyat, hogy ellenőrizzem az elektromos csatlakozási pontokat. Ezen kívül van még valakinek valami tippje? Köszi!
Szia
A master fólia pozicionálása lehet rossz. Esetleg kuplung csúszhat, vagy ilyesmi. Üdv
Szia! Köszi a tippet! Ennek hogy tudnék utánajárni?
Akkor találkoztam ilyen problémával amikor kevés volt a por a tonerekben, és ahogy elnéztem az opc-vel összeérő hengeren (talán pcr) elég kevés a por a cyan színhez képest.
Igazából gőzöm nincs, csak logikáztam, mivel írtad, hogy el vannak csúszva a színek.
Bár ennek nem tudom mi köze lehet a kevés tonerhez, ill utánatöltött tonerhez. Szerintem várj meg egy hozzáértőbb hozzászólást. Üdv
Szia, ezeknek a festekkazettaknak ujratoltesekor/felujitasakor vigyazni kell egy dologra: a dr blade-et egy bizonyos pozicioba kell beallitani, kulomben tul sok/keves tonert tesz. (Nem sajat felfedezes, a youtube-rol okosodtam en is). A te esetedben eloszor tedd vissza a regi tonereket, meg ha utan voltak is toltve, maradt annyi toner benne, hogy a kalibralast elvegezze. Ha hibauzenet nelkul elvegzi a kalibralast, a bibi a festekkazettakban keresendo.
Köszi! Ha jól sejtem a dr blade a lehúzókés eredeti neve. Onnan fedeztem fel, hogy egyszer kinyitottam az elejét, kihúztam a tonertálcát és a gumiszalagon láttam hogy csíkokat nyomtat magának, valószínű ezzel kalibrálja magát.
Idézet: „mert el vannak csúszva a színek a nyomaton.” Ez pozicionálási hiba.
nem, a lehuzokes a fenyhengert tisztitja. A dr blade a kazettabol kikerulo toner mennyiseget szabalyozza. Tedd vissza a regi tonereket, es probald meg azokkal, hogy elvegzi-e a kalibralast. Ha nem tudja, termeszetesen, hogy a szines csikok el vannak tolodva egymashoz kepest.
Az a gond hogy előtte a gyári tonereket már 2x töltöttem fél adag porral kísérlet képpen és azok se eredetiek, viszont akkor megpróbálom állítani a kést úgy hogy több port adjon rá.
Az eredményről majd beszámolok még a hétvége alatt ![]()
Tegnap szétszedtem a sárga tonert, találtam youtube-on egy igényes, részletes felújítást.
http://www.youtube.com/watch?v=-6WtVf1CG5A Beállítottam a dr blade-t 1mm résközzel, ahogy a videóban volt, akkor egész szép sárga lett a mágneshenger, ami az opc-re továbbítja a port (ha jól sejtem). Ezután betettem, csinált egy kalibrálást, kivettem, megnéztem és újra elég halvány sárga volt. A PCR vagy a mágneshenger nem kophat el? Az elektromos csatlakozások tisztának tűnnek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |